HP prezentuje nowe, ekstremalnie wydajne stacje robocze Z by HP

W lutym br. HP Inc. ogłosiło nową linię wysokowydajnych stacji roboczych Z by HP, zaprojektowanych z myślą o wdrożeniu zmian w kompleksowych działaniach obejmujących analizę dużej ilości danych. HP usprawnia również koordynację pracy hybrydowej, dzięki urządzeniu HP Anyware Remote System Controller, umożliwiającym działom IT zarządzanie urządzeniami o wysokiej wydajności
z dowolnego miejsca.

Złożone procesy wykorzystywane w branżach takich jak: media i rozrywka, data science, czy inżynieria są przede wszystkim związane z większą presją czasową oraz koniecznością posiadania dostępu do większej mocy obliczeniowej, aby szybciej osiągać efekty. To równie często potrzeba nieustannej współpracy
z zespołami zdalnymi i przekraczania granic kreatywności, w celu otrzymania dokładniejszych wyników. Najnowsze stacje robocze Z by HP Z4, Z6, Z8 i Z8 Fury, zasilane przez procesory Intel®, zapewniają skalowalną równowagę między mocami obliczeniowymi CPU i GPU, niezbędną do odblokowania nowych poziomów prędkości, dokładności i kreatywności.

Seria Z by HP jest zaprojektowana tak, aby dostarczać najlepsze możliwe rozwiązania związane
z usprawnianiem mocy obliczeniowych, dzięki którym firmy wkroczą na nowe poziomy prędkości, dokładności
i kreatywności
– skomentował Jim Nottingham, Vice President i General Manager, Z by HP. Inżynieria projektowa HP, z mocą od Intel i NVIDIA, zapewnia wydajność, skalowalność i bezpieczeństwo, których wymagają nasi klienci, aby sprostać ich zmieniającym się potrzebom.

Intel® i Z by HP reprezentują przyszłość wysokowydajnych stacji roboczych – powiedział Roger Chandler, Vice President i General Manager, Intel. Dzięki Intel® Xeon® W, użytkownicy mogą oczekiwać przełomowej wydajności, zaawansowanych zabezpieczeń oraz skalowalności, by sprostać nawet najbardziej wymagającym obciążeniom.

 Ekstremalna wydajność stacji roboczej

Innowacje serii Z by HP zaczynają się od spełnienia potrzeb klienta związanych z wydajnością – niezależnie od tego, czy chodzi o importowanie i pracę z dużymi modelami, tworzenie złożonych symulacji, czy szybsze szkolenie kompleksowych modeli uczenia głębokiego i maszynowego. Najnowsze stacje robocze
serii Z zawierają do 56 rdzeni CPU i cztery wysokiej klasy układy GPU, zawarte m.in w modelu Z8 Fury G5. Stacje Z4, Z6, Z8 oraz najnowsza Z8 Fury zapewniają różnorodne konfiguracje, które sprostają każdemu wyzwaniu związanemu z wykonywaniem zadań w wyżej wymienionych segmentach. Począwszy od najlepiej sprzedającego się modelu Z4, kończąc na niezwykle wydajnym Z8 Fury, seria Z by HP jest w stanie zaoferować odpowiednią stację roboczą dla każdego rodzaju procesów.

  • Z8 Fury G5 zapewnia wysoką wydajność, zachowując przy tym stałą temperaturę i pracując cicho podczas wysokowydajnych procesów dzięki nawet 56 rdzeniom w pojedynczym procesorze[1] i mocy czterech high-endowych, procesorów graficznych z 2 TB pamięci DDR5 za sprawą transformacyjnej technologii pojedynczego gniazda. Stacja ta pozwala wykonać nawet najbardziej złożone działania związane z głębokim uczeniem i VFX.
  • HP Z4 G5 umożliwia realizację zaawansowanych procesów, od uczenia maszynowego po zaawansowaną edycję wideo, dzięki ewolucyjnemu rozszerzeniu o 24-rdzeniowy procesor, dwa wysokiej klasy procesory graficzne i nawet 512 GB pamięci RAM. Z4 G5 przyspiesza działanie szerokiej gamy profesjonalnych aplikacji i zapewnia mnóstwo miejsca na rozbudowę w miarę rozwoju procesów.
  • HP Z6 G5 przyspiesza procesy związane z intensywną obróbką graficzną za sprawą wielu układów GPU i dzięki najnowszej architekturze procesorów Intel® Xeon® W-3400. Model Z6 G5 wyposażony w aż 36 rdzeni obliczeniowych, trzy wysokiej klasy karty graficzne i 1 TB pamięci DDR5, zapewnia znaczną wydajność użytkownikom potrzebującym rozwiązania zmieniającego się wraz ze wzrostem złożoności modeli i zbiorów danych na których pracują.
  • HP Z8 G5 zaprojektowano dla użytkowników, którzy oczekują największej ilości mocy obliczeniowej, na potrzeby pracy intensywnie wykorzystującej procesor, jednocześnie przyspieszając renderowanie z ray tracingiem w czasie rzeczywistym, wizualizację danych i szkolenie modeli, zapewniając przy tym dużo miejsca na rozbudowę w miarę zmieniających się potrzeb. Stacja robocza, zaprojektowana do obsługi procesorów Intel Xeon 4. generacji, zapewnia dostęp do 64 rdzeni systemowych oraz obsługę dwóch wysokiej klasy kart graficznych z 1 TB pamięci DDR5.

[1] *Multicore został zaprojektowany w celu zwiększenia wydajności niektórych produktów. Nie wszyscy klienci lub aplikacje skorzystają z zastosowania tej technologii. Wydajność i częstotliwość zegara mogą się różnić w zależności od obciążenia aplikacji oraz konfiguracji sprzętu i oprogramowania. Numeracja, branding i/lub nazewnictwo firmy Intel nie są wyznacznikiem wyższej wydajności.

Konsolidacja zarządzania flotą stacji roboczych

HP Anyware Remote System Controller zapewnia administratorom IT dostęp do pulpitu z możliwością uruchomienia sesji kernel-based virtual machine (KVM) i wykonywania działań takich jak dostęp do systemu przed jego uruchomieniem, aktualizacja BIOSu i ponowne przywracanie obrazu.[1]Za pośrednictwem jednego interfejsu administratorzy IT mogą zarządzać flotą urządzeń, uzyskiwać dostęp do chronionych informacji
o systemie, takich jak numery modeli i wersje systemu BIOS, otrzymywać raporty, a także mieć łatwy wgląd w całość funkcjonowania w celu optymalizacji infrastruktury i rozwiązywania problemów, zanim dotkną one użytkowników.[2] Firma HP projektuje sprzęt i oprogramowanie w oparciu o silne standardy branżowe
w zakresie bezpieczeństwa, przeprowadzając szeroko zakrojone testy, poddając sprzęt ocenie stron trzecich i uzyskując certyfikaty w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa.

Ceny i dostępność

  • Modele HP Z4, Z6, Z8, Z8 Fury G5 będą dostępne w Polsce w kwietniu 2023 r.
  • HP Anyware Remote System Controller ma być udostępniony już wiosną tego roku. Informacja o cenie będzie dostępna bliżej daty premiery produktu.

 

Źródło: Informacje prasowe