Honor 6 Plus – alternatywa.

W obecnych czasach zastanawiając się nad wyborem smartfona nie jesteśmy już skazani na wybór spośród urządzeń kilku największych producentów. Obecnie na rynku znajduje się cała masa urządzeń producentów z całego świata, którzy gonią (bardziej lub mniej udanie) gigantów branży. Wśród nich można trafić na urządzenia Honor (by Huawei), które przyciągają uwagę potencjalnych klientów wyśmienitym stosunkiem parametrów technicznych do ceny. Dziś przedstawiamy przedstawiciela tej rodziny, Honor 6 Plus.

Parametry techniczne Honor 6 Plus:

  • wyświetlacz IPS 5,5″ 1920 x 1080 pikseli,
  • procesor Kirin 925 (4x Cortex A15 1,8GHz + 4x Cortex A7 1,3GHz) z Mali-T628 MP4,
  • 3GB RAM,
  • 32GB pamięci wewnętrznej,
  • aparat 8 Mpix,
  • kamerka 8 Mpix,
  • Bluetooth 4.0,
  • WiFi 802.11 a/b/g/n 2.4&5GHz,
  • GPS, Glonass,
  • LTE,
  • NFC,
  • dual SIM (jedno z gniazd obsługuje zarówno SIM, jak i microSD, ale nie jednocześnie),
  • port microUSB,
  • 3.5 mm jack audio,
  • akumulator o pojemności 3600 mAh (niewymienny),
  • wymiary: 150,46 x 75,68 x 7,5 mm,
  • waga: 165 g.

Honor6Plus_1

Urządzenie prezentuje się bardzo elegancko, dwie tafle szkła otoczone z trzech stron aluminiową ramką. Ze względu na budowę jest on nierozbieralnym monolitem. I tu niestety minus, tylna tafla szkła nie jest szkłem hartowanym co powoduje że bardzo łatwo można ją porysować. Producent dostarcza wraz z urządzeniem folie ochronne zarówno na przód jak i na tył urządzenia. I właśnie na tył radzimy od razu zastosować ową folię, na froncie taka potrzeba nie jest obligatoryjna. Przednia tafla to szkło hartowane niestety producent nie podaje jakie. Ramki wokół ekranu nie są zbyt wielkie co wpływa zarówno na wymiary samego urządzenia jak i komfort jego użytkowania. Pod ekranem brak przycisków, które znajdują się jako część nakładki systemowej co jest dobrym rozwiązaniem biorąc pod uwagę wielkość samego wyświetlacza. Na froncie znajduje się 8Mpx aparat, dioda powiadomień, czujnik światła oraz głośnik do rozmów telefonicznych.

Z tyłu urządzenia umieszczono dwa 8Mpx aparaty, dwie diody podświetlające oraz niewielki głośnik. Na górnej krawędzi znajduje się dioda podczerwieni do sterowania różnego rodzaju urządzeniami, gniazdo słuchawek oraz mikrofon dodatkowy. Z prawej strony umieszczono dobrze wykonane, niewielkie ale świetnie działające przyciski głośności o raz przycisk włącz/wyłącz. Pod nimi znajdują się dwie tacki otwierane przy pomocy dołączonego kluczyka. Pierwsza służy do umieszczenia w urządzeniu karty micro SIM, a druga to hybryda dwojga zastosowania. Można w niej umieścić drugą kartę micro SIM bądź kartę microSD do powiększenia pamięci o kolejne gigabajty, maksymalnie 128. Na dolnej krawędzi znalazło się gniazdo micro USB i oczywiści mikrofon główny.

Honor6Plus_3

Wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala wykonany został w technologii IPS, co zapewnia dobre kąty patrzenia oraz dobrą jasność. W połączeniu z czujnikiem światła zapewnia on dobrą widoczność w niemal każdych warunkach oświetlenia, nawet w pełnym słońcu. Producent zdecydował się na rozdzielczość FullHD (1920×1080) co daje perfekcyjną ostrość przy tych rozmiarach wyświetlacza, przy zagęszczeniu 401 ppi.

Honor6Plus_4

Testowany przez nas model wyposażony był w 32GB pamięci wewnętrznej, z czego na pliki użytkownika zostaje około 25GB co jest dość sporą przestrzenią dla aplikacji czy muzyki, zdjęć lub filmów. Sercem telefonu jest ośmiordzeniowy procesor Kirin 925 (4x Cortex A15 1,8GHz + 4x Cortex A7 1,3GHz) oraz układ graficzny Mali-T628 MP4. Wspierany jest on przez 3GB pamięci operacyjnej RAM. Zastosowano w nim Androida 4.4.2 KitKat oraz autorską nakładkę systemową EMUI 3.0. Zapewnia to płynną i szybką pracę urządzenia, nawet jeśli w tle jest sporo uruchomionych aplikacji. Wszystkie te komponenty sprawiają, że w testach benchmarkowych Honor 6 Plus plasuje się bardzo wysoko, AnTuTu ponad 42000 punktów, nie są mu straszne również wszelkiego rodzaju wymagające gry jak chociażby Asphalt 8. Gra się na nim płynnie bez jakichkolwiek przycięć.

Honor6Plus_5

Łączność wspierana jest poprzez moduł LTE na jednej z kart SIM, na drugiej jest to 2G, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, NFC oraz podczerwień. Obsługiwany jest również GPS oraz GLONASS. Z zasięgami nie było żadnych problemów a jakość rozmów była na wysokim poziomie. Telefon wspiera również OTG co pozwoli podpiąć do niego zewnętrzne pamięci masowe typu pendrive jak również myszkę czy klawiaturę.

Sama nakładka systemowa wymaga czasu na przyzwyczajenie się, nie znajdziemy w niej osobnego ekranu z listą zainstalowanych aplikacji. Skróty poukładane są na pulpitach co nawet przy korzystaniu z folderów powoduje dość spory bałagan. Jednakże już po kilku chwilach korzystania z urządzenia jesteśmy w stanie się do tego przyzwyczaić. Ciekawie rozwiązano za to panel powiadomień, który zamieniono w linię czasu co świetnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Pasek nawigacyjny ze względu na to że programowy da się personalizować, możemy wybrać jakie przyciski mają się na nim znaleźć. Jeden z dodatkowych przycisków może również chować ów pasek co sprawia że na przykład łatwiej można przeglądać strony internetowe. Do ciekawych rozwiązań ułatwiających korzystanie z urządzenia można zaliczyć: przycisk wiszący, sterowanie gestami, obsługę w rękawiczkach. Nakładka EMUI bardzo poważnie podchodzi do kontroli nad aplikacjami zainstalowanymi w telefonie. Mamy możliwość decyzji, które aplikacje mogą wyświetlać powiadomienia jak również to które aplikacje mogą pracować w tle przy wyłączonym ekranie. Dostęp do wybranych aplikacji możemy zablokować hasłem. Dodatkowo mamy do dyspozycji ochronę przed nękaniem tj. odrzucanie wiadomości od osób znajdujących się na czarnej liście. Opcje te choć bardzo przydatne mogą niestety przytłoczyć mniej zaawansowanych użytkowników i nietrudno jest wyłączyć sobie powiadomienia np. Facebook’a. Przy pomocy diody podczerwieni oraz wbudowanej aplikacji pilota inteligentnego dostajemy możliwość sterowania różnymi urządzeniami, z telewizorem Samsunga działa wyśmienicie. Preinstalowany odtwarzacz wideo dobrze radzi sobie z odtwarzaniem filmów nawet w rozdzielczości fullHD. Nie obsługuje co prawda napisów oraz dźwięku .dts, jednakże do standardowych zastosowań w zupełności wystarczy. Głośnik jest mono i dość słabej jakości, nie zachwyca głębią dźwięku. Umieszczony jest w dolnej części co powoduje, że podczas obsługi w poziomie jego zakrywanie dłonią jest na porządku dziennym. Trochę lepiej jest po podłączeniu słuchawek jednakże nie jest to w pełnym słowa znaczeniu urządzenie muzyczne.

Honor6Plus_7
Honor6Plus_6

Charakterystyczna cechą Honor 6 Plus jest aparat, a tak naprawdę dwa główne aparaty. Oba 8Mpx, które wspólnie wykonują zdjęcia w rozdzielczości 13Mpx. Rozwiązanie to daje nam możliwość korzystania z efektu szerokiej przysłony, a co za tym idzie już po zrobieniu zdjęcia wybrać która część ma być ostra. Daje to ładny choć nie idealny efekt głębi. W ustawieniach aparatu znajdziemy kilka wbudowanych trybów między innymi: makijaż cyfrowy, panorama, HDR, notatka audio, najlepsze zdjęcie, znak wodny). Zdjęcia są dobrej jakości pod warunkiem że jest odpowiednia ilość światła. Fani selfie będą zadowoleni przednia kamera to 8Mpx i sprawuje się bardzo dobrze.

Przykładowe wideo

Honor 6 Plus wyposażono w akumulator o pojemności 3600mAh. Zapewnia on przy standardowym korzystaniu z urządzenia około dwóch dni pracy. Wynik nie jest powalający jak na tak dużą pojemność jednakże spowodowane jest to samym wyświetlaczem, który przy tych rozmiarach ma duży apetyt na prąd. Czas pracy skraca się oczywiście wraz ze wzrostem intensywności korzystania z telefonu.

Honor6Plus_2

Podsumowując Honor 6 Plus to dobry sprzęt zwłaszcza dla kogoś kto lubi duże oraz wydajne smartfony. Producent pokazał że można stworzyć coś zasługującego na uwagę tańszym kosztem niż robią to bardziej znani konkurenci. Biorąc pod uwagę drobne minusy – rysująca się tylna tafla szkła, troszkę słaba jakość dźwięku – Honor 6 Plus możemy gorąco polecić.

Cena
Od 1600 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

honor_logo