Greenvolt podpisał kredyt odnawialny na 90 milionów euro w celu przyspieszenia realizacji projektów OZE w Polsce 

Greenvolt podpisał kredyt odnawialny na 90 milionów euro w celu przyspieszenia realizacji projektów OZE w Polsce – Kredyt odnawialny został zawarty w bankach DNB i mBank na okres trzech i pół roku. 
– Zakontraktowana kwota kredytu zostanie przeznaczona na finansowanie projektów realizowanych przez Greenvolt Power, spółkę zależną Grupy Greenvolt, w Polsce. 
– Model finansowania zapewnia elastyczność niezbędną do realizacji strategii rotacji aktywów Grupy Greenvolt.Greenvolt Power, spółka zależna Grupy Greenvolt zajmująca się dużymi projektami dotyczącymi energii odnawialnej, podpisała z bankami DNB i mBank umowę kredytu odnawialnego (RCF) na łączną kwotę 90 mln euro. Finansowanie to przyspieszy realizowanie projektów energii odnawialnej w Polsce – rynku, który stanowi dziś prawie połowę portfolio Grupy Greenvolt.Z kwoty 90 mln euro, na którą opiewa kredyt odnawialny, DNB udzielił 50 mln euro, a mBank 40 mln euro kredytu, w ramach niespotykanej do tej pory w Polsce struktury finansowania dla sektora energii odnawialnej.„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, którą wykonaliśmy wspólnie ze świetnymi zespołami banków DNB i mBanku, która umożliwiła finalizację tej pionierskiej struktury finansowania na polskim rynku finansowania odnawialnych źródeł energii” – mówi Adrian Góralski, dyrektor ds. fuzji i przejęć oraz finansowania projektów w Greenvolt Power.
W przypadku wielkoskalowych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych Polska jest jednym z głównych rynków dla Grupy Greenvolt, której portfel obecnie obejmuje 7,7 GW, z czego 3,4 GW znajduje się w właśnie w Polsce. Według danych Grupy około 2,9 GW ma być gotowe do budowy do końca 2023 roku.Zdaniem João Manso Neto, CEO Grupy Greenvolt: ​​„otrzymany przez nas kredyt odnawialny jest ważnym krokiem, ponieważ pozwala Greenvolt Power przyspieszyć rozwój licznych projektów prowadzonych w Polsce, a jednocześnie zapewnia niezbędną elastyczność dla szybszej realizacji strategii rotacji aktywów przedstawionej naszym inwestorom”.Grupa Greenvolt, która opiera swoją działalność na produkcji energii z biomasy odpadowej, oprócz rozwijania wielkoskalowych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych jest aktywnym graczem w segmencie rozproszonego wytwarzania energii. 

źródło: informacje prasowe