Gracze wybiorą Maszyny Marzeń z ASUS Republic of Gamers

Dzisiaj rozpoczyna się globalna akcja ASUS Republic of Gamers pod hasłem „Dream Gaming Machine”. Zaproszono do niej dwunastu znanych na świecie modderów, którzy w ciągu 30 godzin przygotowali modyfikację obudów najnowszych komputerów stacjonarnych i notebooków dla graczy ROG: G20, GR8 i G751. Wybór najlepszych projektów oddany został w ręce internautów, którzy mogą głosować na stronie akcji. Uczestnicy mają szansę wygrać wydajny sprzęt gamingowy.

Od 30 marca do 27 kwietnia br. na stronie akcji Dream Gaming Machine pod adresem http://rog.asus.com/Dream_Gaming_Machine internauci mogą zagłosować na jedną z przygotowanych maszyn i wygrać wyjątkowe nagrody. W drodze głosowanie wybrane zostaną trzy najlepsze konstrukcje, które uzyskają status Dream Gaming Machine – wymarzonych maszyn graczy. Osoby, które wezmą udział w akcji będą miały szansę wygrać niezmodyfikowaną wersję komputera stacjonarnego ROG G20 z monitorem ASUS VG248QE, mini PC ROG GR8 z monitorem ASUS VG278HE – oba z częstotliwością odświeżania 144Hz oraz notebook dla graczy G751. Za każdym razem, gdy oddanych zostanie 10 000 głosów rozdane zostaną nagrody dodatkowe m.in. myszki ROG Gladius i podkładki Whetstone.
Odwiedzający stronę Dream Gaming Machine przez cały okres trwania głosowania mogą oddać kilka głosów – jednak maksymalnie jeden głos dziennie. Trzy „Maszyny Marzeń” i lista laureatów zostanie ogłoszona 4 maja 2015 roku.
Jak powstały maszyn marzeń?
Zespół ROG zaprosił 12 najlepszych modderów z całego świata do Francji, aby w ciągu 30 godzin zbudowali maszyny marzeń dla graczy. Eksperci w dziedzinie modyfikacji obudów mieli wykorzystać swoją wyobraźnię, aby zmienić pięć kompaktowych komputerów stacjonarnych ROG G20, pięć komputerów GR8 oraz dwa notebooki G751 w sprzęt, które chciałby mieć każdy gracz.

Kandydaci do Dream Gaming Machine – ROG G20
Z komputerem ROG G20 w 12,5-litrowej obudowie powstało 5 wyjątkowych propozycji modyfikacji:
• Fortress – zapierająca dech w piersiach konstrukcja stworzona przez Lee Harringtona (PcjunkieMods), a inspirowana tajemną Fortecą Samotności Supermana. G20 został, umieszczony na obracanej podstawce i otoczony kryształowymi słupami podświetlonymi czerwienią ROG.
• ROGUE – przygotowana przez Ali Abbas’a. Nazwa nawiązuje do skrótu ROG oraz słów 'under’ i 'estimated’, co ma odzwierciedlać fakt, że modder początkowo nie doceniał możliwości G20.
• Night Elf to trzeci kandydat do tytułu Maszyny Marzeń. Jego autorem jest Wei Zheng. Projekt posiada ozdobne diody LED, które podświetlają komputer podczas grania w nocy.
• Watermod Limited Edition jest dziełem Mathieu Heredia (Sassanou Watermod). Opracował go wykorzystując luksusowe materiały, w tym skórę i złoto. Efektem jest ekskluzywny charakter komputera.
• Arrow Desk został opracowany przez Emmanuela Cuccu. Spędził on 30 godzin budując biurko dla gracza w kształcie strzałki.
Kandydaci do Dream Gaming Machine – ROG GR8
Inspirowany konsolami do gier, kompaktowy komputer ROG GR8 jest również reprezentowany przez pięć niesamowitych projektów:
• Przypominająca pająka obudowa Cyberachnid, opracowana przez Richarda Surroza (DarthBeavis), posiada osiem ręcznie rzeźbionych nóg, które nadają całości mechaniczny, groźny wygląd.
• GR8-N-GO to dzieło Stefana Blassa. Podkreśla kompaktowość komputera GR8 dzięki uchwytowi umożliwiającemu łatwy transport oraz zwiększa jego wytrzymałość dzięki aluminiowym wzmocnieniom.
• ROG Chest to z kolei konstrukcja autorstwa Tommaso Mascia z Xmodding Factory. Również inspirował się minimalizmem GR8. Niewielki komputer PC umieszczony został w obudowie wykonanej z Plexiglas®. Znalazło się w niej miejsce na wszystkie inne akcesoria i urządzenia, które Mascia lubi zabierać ze sobą na rozgrywki.
• Torba Luxury LAN zaprojektowana przez Andrea Lucheriniego także umieszcza ROG GR8 w obudowie wykonanej z Plexiglas®. Specjalnie wycięta pianka chroni komputer i inne akcesoria przed uszkodzeniem podczas podróży na imprezy LAN.
• Emergency Kit for Gamer, pomysł Mickaela Arrivetxa (FrostMod), to ostatni kandydat na Maszynę Marzeń w tej kategorii. Ambicją Arrivetxa było stworzenie stylizowanej wojskowo skrzyni do przenoszenia GR8 i akcesoriów. Projekt ten sprawia, że zawartość jest zawsze bezpieczna i gotowa do gry.
Kandydaci do Dream Gaming Machine – ROG G751
Do zmodyfikowania notebooka dla graczy G751 podeszło dwóch modderów:
• Massimo przygotował projekt Dangerous Box. Wyposażył notebook w ekskluzywną, aluminiową obudowę, która ma podkreśli jego moc i siłę. Czerwone akcenty ROG uwypuklają z kolei elegancki styl.
• Martin Blass zaproponował ROG Bag. To aluminiowa obudowa o grubości 3mm pokryta czerwonym i czarnym lakierem. Znajdujący się w środku miękki materiał może służyć dodatkowo jako podkładka pod myszkę.

Sprzęt marzeń dla graczy
ROG G20 to kompaktowy komputer z 12,5-litrową obudową zasilany procesorem Intel® Core™ i7 4-tej generacji i dyskretną kartą graficzną NVIDIA GeForce®. Zapewnia doskonałą jakość gier i rozrywki przy rozdzielczościach rzędu 2560 x 1440 (WQHD). Jest bardzo cichy i wyróżnia się odważnym designem – czarnym, matowym wykończeniem, ostrym kształtem, symbolami inspirowanymi sztuką Majów oraz efektami świetlnymi.
GR8 to inspirowany konsolami mini PC ROG z procesorem Intel Core i7 i kartą graficzną NVIDIA GeForce® GTX 750Ti. Pozwala na grę w trybie Full HD, posiada do 16GB pamięci DDR3L, dysk twardy lub dysk SSD, łączność Intel Ethernet i kartę sieciową 802.11ac Wi-Fi. W obudowie jest dodatkowe miejsce na montaż urządzeń magazynujących.
ROG G751 to laptop dla graczy zasilany procesorem Intel Core i7, najnowszą grafiką NVIDIA GeForce GTX 970M i technologią ASUS TurboMaster do przetaktowywania procesorów graficznych. Dzięki niej notebook jest w stanie osiągnąć wydajność komputera stacjonarnego. ROG G751 posiada inteligentny, niemal całkowicie bezgłośny system chłodzenia, a jego wygląd inspirowany jest myśliwcem F-22 Raptor.

Źródło: Informacja prasowa.