Gra rankingowa Fortnite trafia do Battle Royale i Zero Budowania!

Od dzisiaj w aktualizacji Fortnite 24.40 w Battle Royale i Zero Budowania pojawia się opcja gry rankingowej! Debiut gry rankingowej zapoczątkuje Sezon Zero. Gdy tryb rankingowy jest włączony, gracze mogą rozpocząć swoją podróż, aby osiągnąć poziom „Srebny”, „Złoty”, „Platynowy” lub wyższy!

  • SEZON ZERO: Rankingowy Sezon Zero wystartuje wraz z aktualizacją 24.40 i potrwa do końca sezonu 3 rozdziału 4 Battle Royale. Wykorzystamy ten czas na wprowadzenie zmian w celu usunięcia ewentualnych problemów, a także na pracę nad dodatkowymi funkcjami i ogólnymi usprawnieniami na czas, gdy gra rankingowa wpasuje się w standardowy harmonogram sezonu Battle Royale.
  • JAK DZIAŁAJĄ RANGI: Rangi będą dostępne od BrązuSrebraZłotaPlatynyDiamentuElitęCzempiona, aż po Unreal. Od początku grę rankingową będą wspierać następujące tryby Battle Royale i Zero Build: Battle Royale Solo, Pary, Odziały; Zero Build: pary.
  1. Wszystkie łupy i inne funkcje rozgrywki w trybie rankingowym będą dokładnie takie same, jak w tradycyjnych Battle Royale i Zero Build. Zarówno Battle Royale, jak i Zero Build będą miały opcję rankingową, a gracze będą mieli osobną rangę dla każdej z nich.
  2. Gdy wskoczycie do busa bojowego w meczu rankingowym, otrzymacie pilne zadanie rankingowe. Wykonując pilne zadania rankingowe, odblokujecie sezonowe nagrody kosmetyczne.
  3. Kiedy gracze dołączają do meczu rankingowego, mogą ukończyć pilne zadania rankingowe, aby odblokować sezonowe nagrody kosmetyczne. Finałową nagrodą kosmetyczną Sezonu Zero jest emotka Płoń Jasno.
  • JAK BĘDZIE ZDOBYWAĆ SIĘ RANGI:  Jeśli ustawienie „Gra rankingowa” jest włączone, swoją aktualną rangę zobaczycie w lobby, po lewej stronie ekranu. Pojawi się tam również pasek postępu pokazujący, ile zostało do awansu na kolejną rangę lub spadku do poprzedniej. Zwiększanie lub zmniejszanie wartości na pasku postępu będzie zależeć od zajętego miejsca w meczu oraz liczby likwidacji. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na blogu.

Źródło: Informacje prasowe