Genesis Astat 700 G2 — odświeżona wersja popularnego fotela gamingowego

W ubiegłym roku marka Genesis zaprezentowała innowacyjny gamingowy fotel Astat 700 z lekką 8-żebrowową konstrukcją i siatkowym pokryciem. Dziś doczekaliśmy się odświeżonej wersji tego krzesła z dodatkowym oznaczeniem G2.

Fotel Genesis Astat 700 G2 także otrzymał sprawdzoną 8-żebrową konstrukcję ExoBase™, której zadaniem jest odciążenie pleców w każdym z odcinków. Ważną zaletą tego rozwiązania jest trzystopniowa regulacja odcinka lędźwiowego. Co więcej, użytkownik otrzymuje również możliwość regulacji głębokości siedziska, która ma bezpośrednio wpłynąć na komfort oparcia i rozluźnienie mięśni. Tę funkcję powinny docenić zarówno niskie, jak i wysokie osoby.

Nowe krzesło marki Genesis zostało pokryte tkaniną siatkową z technologią PureFlowPLUS™ — całość ma więc odznaczać się wysokim poziomem wentylacji, dużą wytrzymałością i optymalną sprężystością. Fotel został wyposażony w podłokietniki 3D i zagłówek regulowany w dwóch płaszczyznach. Ponadto oparcie posiada mechanizm gwarantujący szybką regulację oraz blokadę wybranego kąta nachylenia. Dzięki temu rozwiązaniu fotel zapewni nie tylko odpowiednią pozycję w trakcie gry, ale także pozwoli na chwilę relaksu.

Genesis Astat 700 G2 to fotel z podnośnikiem czwartej, najwyższej klasy, pięcioramienną aluminiową podstawą oraz kółkami o średnicy 60 mm, które zostały pokryte CareGlide™ chroniącą powierzchnię przed zarysowaniami. Producent zaznacza, że względem pierwszego modelu Astat 700 wariant G2 doczekał się również wzmocnionych kluczowych elementów konstrukcji, dzięki czemu całość powinna być jeszcze wytrzymalsza i bardziej komfortowa w użytkowaniu.

Źródło: Informacje prasowe