Generator pary i system do prasowania, kiedy warto po nie sięgnąć?

Dla prawie połowy Polaków prasowanie to jedna z najmniej lubianych domowych czynności. Choć chcemy mieć gładkie ubrania, to niechętnie sięgamy po żelazko. Dlatego producenci sprzętu AGD wciąż opracowują kolejne modele urządzeń, które mają nam to zadanie ułatwić. Wyjątkowo proste i szybkie w obsłudze są generatory pary i systemy do prasowania. W jakich sytuacjach się sprawdzą?

 Gdy zastanawiamy się nad wyborem sprzętu, warto przede wszystkim pomyśleć o komforcie prasowania. Być może okaże się, że nie musisz poświęcać całego popołudnia, aby twoje ubrania były idealnie gładkie i bez zagnieceń. Laurastar, pionier i światowy lider w dziedzinie urządzeń do prasowania wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i proponuje zintegrowane systemy do prasowania oraz przenośne generatory pary, które sprawią, że ta niezbyt lubiana czynność stanie się mniej kłopotliwa niż myślisz.

Jak działa generator pary?

Generator pary składa się z żelazka i stacji parowej, w której wytwarzana jest para, transportowana następnie do stopy żelazka. Wyrzut pary jest tu wielokrotnie szybszy niż w tradycyjnym żelazku, dlatego generatory charakteryzują się wyjątkową skutecznością wygładzania. Żelazko, które stanowi część generatora, jest lekkie i poręczne, dzięki czemu łatwiej można nim manipulować. W zależności od modelu zbiornik na wodę może pomieścić na ogół ponad litr wody. Taka ilość wystarczy nawet na długie prasowanie, bez konieczności uzupełniania płynu w trakcie pracy.

Szybkie i łatwe prasowanie

Generator pary będzie nieoceniony, zarówno, gdy zależy ci na klasycznym prasowaniu na desce, jak i na szybkim prasowaniu w pionie. W tym drugim przypadku wystarczy powiesić ubranie na wieszaku i w tej pozycji usunąć wszelkie zagniecenia. Ta metoda jest wyjątkowo przydatna zwłaszcza w przypadku garniturów, koszul i innej eleganckiej odzieży. Żelazko z generatorem pary sprawdzi się zarówno w przypadku materiałów delikatnych czy śliskich, jak i grubych i sztywnych. Poradzi sobie z rozprasowaniem zagnieceń m.in. w przypadku jedwabiu, bawełny, sztruksu, wełny, lnu, jeansu, tiulu, weluru, poliestru czy tkaniny frotte. Nie trzeba obawiać się odbarwień, przypalenia czy nadmiernego wyświecenia tkanin. W pozycji pionowej stopa żelazka z generatorem pary nie dotyka powierzchni materiału. Żelazko z generatorem pary może także posłużyć do prasowania firan i zasłon, a także wygładzać wiele warstw tkanin jednocześnie.

Czym jest system do prasowania?

Nowoczesny system do prasowania składa się aktywnej deski z funkcją nadmuchu i zasysania, zintegrowanego generatora pary oraz profesjonalnego żelazka. Jest to rozwiązanie, w którym wszystko zostało skonfigurowane tak, by zapewnić wygodę użytkowania i ze sobą współpracować. Główną częścią takiego systemu jest deska do prasowania wyposażona w system nadmuchu i zasysania. Wentylator wbudowany w aktywną deskę Laurastar optymalnie układa na niej tkaninę. System
nadmuchu tworzy poduszeczkę powietrza między deską a tkaniną, która zapobiega zagnieceniom, natomiast dzięki systemowi zasysania tkanina przylega ściśle do
deski, pozwalając na prasowanie bez zagnieceń. Z kolei żelazko ma funkcję mocnego generatora pary, dzięki czemu mamy dwa sprzęty w jednym. Najbardziej zaawansowane systemy są wyposażone w technologię Sensteam, która czuje ruchy, w jakie wprawiasz swoje żelazko i automatycznie aktywuje parę, bez potrzeby włączania przycisku. W zaawansowanych technologicznie systemach dzięki technologii Bluetooth istnieje możliwość połączenia się z aplikacją mobilną na telefonie i obejrzenia wskazówek w postaci video-tutoriali na temat prasowania. Dowiemy się dzięki temu np. jak prasować jedwab, bawełnę czy wełnę.

Wygoda i perfekcja 

Zintegrowany system do prasowania pozwala uzyskać w domu profesjonalne efekty prasowania w bardzo krótkim czasie. Wystarczy przejechać żelazkiem z jednej strony, by koszula była gotowa do założenia, a z kolei damskie bluzki i sweterki nabrały miękkości i nie były szorstkie. Dzięki specjalnemu trybowi zasysania prasowanie wszystkich zakamarków męskich koszul jest dziecinnie proste. Materiał przylega do deski i wystarczy raz przejechać po nim żelazkiem, by pozbyć się zagnieceń. System umożliwia prasowanie zarówno w poziomie, na desce, jak i w pionie.

Para, która dezynfekuje i odświeża

Urządzenia marki Laurastar wytwarzają wyjątkowy rodzaj suchej pary (Ultradelikatna Sucha Para Laurastar DMS), która dogłębnie oczyszcza tkaniny. Umożliwia jednocześnie zdezynfekowanie i odświeżenie tkanin. Jest ona w 100 proc. gazem i nie zawiera cząsteczek w stanie ciekłym. Dzięki całkowitemu braku wilgotności wyprasowana tkanina jest w 100 proc. sucha, co zapobiega namnażaniu się mikroorganizmów. Wysoka temperatura, zdolność przenikania tkanin i duża moc sprawiają, że ta wyjątkowa para niszczy roztocza kurzu domowego, bakterie i grzyby, które nie zostają zniszczone podczas prania w wysokiej temperaturze.

 

Źródło: Informacje prasowe