Garmin Forerunner® 735XT – bieganie, treningi multisportowe i pomiar tętna na nadgarstku

Forerunner 735XT to zegarek GPS do biegania i wielu innych dyscyplin sportowych, wyposażony również w funkcję treningów multisportowych. Jest najlżejszy z całej oferty zegarków multisportowych Garmin i monitoruje tętno 24/7 za pomocą technologii pomiaru tętna na nadgarstku Elevate1. Wbudowane aplikacje wspierają i rejestrują takie aktywności jak: biegi, rower, pływanie, multisport, wędrówka, narciarstwo, trening siłowy, wioślarstwo2 oraz cardio. Forerunner 735XT jest smukły, ma wygodny, silikonowy pasek oraz duży wyświetlacz. Wystarczy jedno spojrzenie, aby odczytać najistotniejsze dane podczas treningu. Forerunner 735XT to pierwsze urządzenie z fabrycznie zainstalowaną aplikacją Strava Live Suffer Score, która w oparciu o pomiar tętna określa intensywność treningu. Zegarek współpracuje z platformą Connect IQ™, z której użytkownicy mogą pobierać dodatkowe bezpłatne aplikacje, tarcze zegara, funkcjonalne pola danych i widgety, dostosowując zegarek idealnie do swoich potrzeb.

„Forerunner 735XT to najwyższej klasy smartwatch GPS dla sportowców, którzy cenią sobie precyzyjne monitorowanie treningów i lekkość urządzenia podczas wyścigu” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Rejestruje szczegółowe dane wielu aktywności, zapewniając przy tym inteligentne funkcje łączności, takie jak powiadomienia z telefonu i automatyczną synchronizację z platformą Garmin Connect.”

Zarówno podczas treningów, jak i startu w zawodach, zegarek monitoruje najistotniejsze parametry. Wbudowana technologia Elevate¹ mierzy tętno na nadgarstku 24/7. Forerunner 735XT współpracuje również z pulsometrem na klatkę piersiową, co umożliwia rejestrowanie zaawansowanych parametrów dynamiki biegu3, takich jak: długość kroku, bilans czasu kontaktu z podłożem, odchylenie pionowe do długości kroku i inne.

Forerunner735XT_HR

Dla rowerzystów, pływaków i innych sportowców

Forerunner 735XT współpracuje z miernikiem mocy Vector™ montowanym na pedałach oraz całą linią urządzeń Varia™, dbających o większe bezpieczeństwo rowerzysty na drodze. Zegarek charakteryzuje się klasą wodoszczelności 5 ATM (50 metrów). Zainstalowane funkcje pływackie do treningów na basenie i w otwartym akwenie wspierają pracę nad lepszymi wynikami. Podczas treningu multisportowego można łatwo, jednym przyciskiem przełączać monitorowane dyscypliny. W zegarku Forerunner 735XT znajdziemy również funkcje do takich dyscyplin sportowych jak: wędrówka, narciarstwo, trening siłowy, wioślarstwo2 i cardio.

Strava Live Suffer Score zmierzy intensywność treningów

Forerunner 735XT jako pierwszy zegarek ma fabrycznie zainstalowaną aplikację Strava Live Suffer Score. Suffer Score w oparciu o dane tętna użytkownika określa intensywność treningu. Aplikacja Strava Live Suffer Score jest dostępna dla wszystkich użytkowników urządzeń Garmin współpracujących z platformą Connect IQ, ale tylko ci korzystający ze Strava Premium mogą przeglądać swoje Suffer Score w serwisie Strava i porównywać swoje wyniki z wynikami innych użytkowników. Z platformy Connect IQ można bezpłatnie pobierać dodatkowe aplikacje, widgety, tarcze zegara i pola danych, aby dostosować zegarek do swojego stylu i wymagań treningowych.

Platforma społecznościowa Garmin Connect

Forerunner 735XT, sparowany ze zgodnym smartfonem, automatycznie4 przesyła dane do Garmin Connect™, bezpłatnej platformy społecznościowej, na której użytkownicy mogą śledzić swoje treningi, analizować sen, brać udział w wyzwaniach online i zdobywać wirtualne odznaki za swoje osiągnięcia. Garmin Connect Insights, inteligentne wskazówki eksperckie, pomagają zrealizować zamierzone cele. Dzięki nim użytkownik dowie się również, jak wypada na tle osób o podobnym poziomie aktywności, co stanowi dodatkową motywację.

Połącz zegarek ze smartfonem

Dzięki funkcjom łączności można udostępnić swoją aktywność znajomym, aby śledzili ją na żywo, odbierać komunikaty audio na słuchawkach, sterować muzyką z telefonu i dzielić się zapisanymi aktywnościami na portalach społecznościowych. Dodatkowo na ekranie zegarka można przeczytać inteligentne powiadomienia z telefonu, zobaczyć kto do nas dzwoni, sprawdzić wiadomości tekstowe, alerty z kalendarza, portali społecznościowych i inne.

Forerunner 735XT działa na baterii do 14 godzin w trybie treningu i do 11 dni w trybie zegarka.

Osoby, które zakupią zegarek Forerunner 735XT, będą mogły korzystać bezpłatnie z serwisu Strava Premium przez okres 60 dni.

1 See Garmin.com/ataccuracy

2 Wymagana aktualizacja oprogramowania

3 Wymagany czujnik HRM-Run™ lub HRM-Tri™ ; sprzedawany w zestawie z niektórymi modelami lub do kupienia osobno.

4 Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem; więcej informacji na stronie Garmin.com/ble.

Źródło: Informacja prasowa.