Garmin Edge® 820 i Edge Explore 820 – widzisz na mapie, gdzie są pozostali rowerzyści

Garmin Edge 820 oraz Edge Explore 820 to nowe lekkie i kompaktowe komputery rowerowe GPS. Monitorują wszystkie istotne parametry jazdy na rowerze, wyposażone zostały w funkcje nawigacyjne dostosowane do potrzeb rowerzystów, bezprzewodową łączność oraz zupełnie nową funkcję GroupTrack1. Dzięki niej na ekranie nawigacji widzisz, gdzie aktualnie znajdują się pozostali członkowie grupy, nawet gdy nie ma ich w zasięgu wzroku. Zainstalowana fabrycznie mapa rowerowa Garmin Cycle Map zawiera wiele punktów szczególnych i bogatą bazę ścieżek rowerowych. Model Edge 820 oferuje dodatkowo zaawansowane funkcje treningowe, takie jak szacowany pułap tlenowy VO2 max2, asystent odpoczynku, wskaźnik FTP i W/kg, przygotowanie wydolnościowe, segmenty Strava na żywo, zaawansowana dynamika jazdy3 i inne.

Dobrze wiesz, gdzie na trasie są pozostali rowerzyści

Dzięki funkcji GroupTrack wiesz dokładnie, gdzie znajdują się pozostali członkowie grupy, nawet gdy stracisz ich z oczu. Dzięki temu każdy może jechać własnym tempem, nie martwiąc się o innych. Nowe modele Edge zostały wyposażone w mapę Garmin Cycle Map, dostosowaną do jazdy na rowerze, nawigację prowadzącą zakręt po zakręcie, funkcję wyznaczania tras okrężnych (start i koniec w tym samym miejscu) oraz możliwość planowania tras z poziomu urządzenia. Wbudowany odbiornik GPS/GLONASS oraz wysokościomierz zapewniają precyzyjną lokalizację i dostarczają dokładnych danych o dystansie , prędkości i różnicy wzniesień.

Bezpieczeństwo

Komputery rowerowe Edge 820 oraz Edge Explore 820 są kompatybilne z linią urządzeń Varia™, dbających o poprawę bezpieczeństwa rowerzysty na drodze, czyli wstecznym radarem rowerowym, małym wyświetlaczem montowanym do okularów Varia Vision™ lub inteligentnym oświetleniem Varia. Gdy dojdzie do wypadku, funkcja wykrywania zdarzeń4 automatycznie prześle lokalizację rowerzysty to kontaktów alarmowych.

Komfort użytkowania i wytrzymałość w każdych warunkach

Z nowymi modelami Edge można śmiało jechać na wyprawę niezależnie od pogody. Wodoszczelny, 2,3-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości zapewnia szybką reakcję, można go sprawnie obsługiwać w rękawiczkach oraz podczas deszczu. Czujnik światła otoczenia automatycznie dostosowuje jasność ekranu do zmieniających się warunków oświetleniowych. Dzięki temu wyświetlacz jest czytelny zarówno w nocy, jak i w pełnym słońcu.

Zaawansowane narzędzie treningowe

Model Edge 820 to zaawansowane narzędzie treningowe. Dzięki łączności ANT+ współpracuje z szeregiem zewnętrznych czujników. Jest kompatybilny z miernikami mocy Vector™ 2, które montuje się w pedałach, aby rejestrować całkowitą moc, bilans prawa/lewa noga oraz kadencję. Czujniki dostarczają też danych na temat dynamiki jazdy na rowerze, co pozwala świadomie pracować nad poprawą techniki. Edge 820 współpracuje również z elektronicznymi przerzutkami i trenażerem. Korzystanie z czujnika tętna podczas jazdy dostarcza szeregu danych fizjologicznych dotyczących pułapu tlenowego, współczynnika FTP/W/kg, przygotowania wydolnościowego, progu mleczanowego i natężenia wysiłku.

Personalizacja i łączność

Komputery rowerowe Edge 820 i Edge Explore 820 są kompatybilne z platformą Connect IQ™, z której można pobrać dodatkowe pola danych, aby dostosować urządzenia do swoich potrzeb. Współpraca ze smartfonem umożliwia odbieranie inteligentnych powiadomień na ekranie Edge, w tym informacji o połączeniach przychodzących, wiadomości i innych alertów5. Łączność ze smartfonem umożliwia także śledzenie na żywo, udostępnianie zapisanych treningów w mediach społecznościowych i automatyczne przesyłanie danych na platformę Garmin Connect (za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect Mobile).

Bateria

Edge 820 oraz Edge Explore 820 zapewniają do 15 godz. pracy na baterii. Nowy tryb oszczędzania baterii pozwala przedłużyć ten czas o nawet 50% poprzez usypianie ekranu i włączanie go tylko wtedy, gdy jest potrzebny, jednocześnie cały czas rejestrując parametry jazdy.

Edge_820_GroupTrack

Komputery rowerowe Edge 820 oraz Edge Explore 820 są już dostępne w sprzedaży w Polsce.

1 Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem. Funkcja GroupTrack może śledzić do 50 rowerzystów w zasięgu do 16 km.

Przy korzystaniu z czujnikiem mocy i tętna.

Przy korzystaniu z czujnikiem mocy Vector™.

Funkcja wykrywania zdarzeń została zaprojektowana do użytku na drogach.

5 Więcej informacji na Garmin.com/pl-PL/ble

Źródło: Informacja prasowa