Garmin Dash Cam 35 Zachowaj bezpieczeństwo i rejestruj zdarzenia

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wzmożonego ruchu na drodze, któremu towarzyszą trudne warunki atmosferyczne i drogowe. Kierowcy spieszą się, aby zdążyć na umówione rodzinne spotkania i lekceważą przepisy ruchu drogowego. Wzrasta liczba wypadków drogowych spowodowanych zbyt dużą prędkością, nie udzieleniem pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowym wyprzedzaniem czy nie zachowaniem bezpiecznej odległości między pojazdami.[1] Coraz więcej kierowców decyduje się na rejestrowanie tego, co dzieje się na drodze, aby w razie kolizji dysponować własnym materiałem dowodowym. Nowa kamera samochodowa Garmin Dash Cam 35 z GPS nie tylko dostarcza wysokiej jakości nagranie i zdjęcia ze zdarzenia, ale dzięki funkcjom ostrzeżeń i alertów czuwa nad bezpieczeństwem jazdy.

„Rejestratory Garmin Dash Cam to niezawodne urządzenia o wysokim standardzie, na który zasługują kierowcy. Teraz z nowymi funkcjami ostrzeżeń przyczyniają się również do poprawy bezpieczeństwa,” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska.

GPS i czujnik wykrywania zdarzeń

Garmin Dash Cam™ 35 to prosta w obsłudze kamera samochodowa z wyświetlaczem LCD o przekątnej 3 cali. Zasilana jest z gniazda zapalniczki i rozpoczyna nagrywanie automatycznie w momencie uruchomienia pojazdu, nieprzerwanie będąc naocznym świadkiem zdarzeń drogowych. Dash Cam nieustannie rejestruje obraz w trybie pętli, nadpisując najstarsze nagrania[2].

Urządzenie wyposażone zostało w czujnik wykrywania zdarzeń (czujnik G). Można mieć pewność, że kamera zapisze nagranie z kolizji, a także to, co działo się przed i po niej, zapewniając pełny obraz wypadku. Rejestrator Dash Cam™ 35 ma wbudowany GPS, dzięki czemu do obrazu przypisane zostają dodatkowe dane takie jak: data, czas, współrzędne geograficzne oraz prędkość.

Funkcja ostrzeżeń i alerty

W trosce o bezpieczeństwo rejestrator Dash Cam 35 wyposażony został w funkcję ostrzegania przed kolizją (Forward Collision Warning System)[3]. System FCWS działa w oparciu o pracę kamery i wyświetla ostrzeżenia w przypadku, gdy urządzenie wykryje niebezpiecznie małą odległość od pojazdu jadącego z przodu. Prędkość pojazdu określona zostaje w oparciu o system GPS i na tej podstawie oblicza bezpieczną odległość. System włącza się automatycznie, gdy pojazd porusza się z prędkością większą niż 48 km/h. Dash Cam 35 ostrzeże nas również o zbliżaniu się do fotoradarów, emitując sygnał dźwiękowy i wyświetlając ikonę ostrzeżenia.[4]

Jakość obrazu i lokalizacja

Dash Cam 35 wyposażono w szerokokątny obiektyw, aby uchwycić jak największy obszar. Nagrywa filmy w jakości HD o rozdzielczości 1080p, 720p lub VGA z ostrymi detalami, również w warunkach słabego oświetlenia. Zintegrowany mikrofon umożliwia rejestrowanie dźwięków wewnątrz pojazdu. Kamerę mocuje się za pomocą uchwytu samoprzylepnego do przedniej szyby samochodu. Można ją łatwo wypiąć i zdarzenie udokumentować dodatkowymi zdjęciami.

DashCam35_

Na ekranie rejestratora lub na komputerze

Nagrany film można natychmiast odtworzyć na ekranie Dash Cam 35 lub później na komputerze. Oprogramowanie Dash Cam Player do przeglądania i porządkowania nagranego materiału można pobrać bezpłatnie z Garmin.com/dashcamplayer.

Dostępny jest również model rejestratora bez modułu GPS, Dash Cam 30.

Wiecej informacji na temat rejestratorów samochodowych firmy Garmin znaleźć można na stronie: https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/po-drogach/kamery/cOnTheRoad-c533-p1.html

Garmin Dash Cam 30 oraz 35 to najnowsze produkty z segmentu motoryzacyjnego firmy Garmin, światowego lidera w dziedzinie nawigacji samochodowych, motocyklowych oraz dla samochodów ciężarowych. Rozwiązania dostarczane przez firmę Garmin są innowacyjne i odpowiadają na potrzeby kierowców.

Uwaga: W niektórych krajach robienie zdjęć i filmowanie osób oraz ich pojazdów, a także publiczne prezentowanie takich zdjęć i filmów może zostać uznane za naruszenie prawa do ochrony prywatności. Użytkownik jest odpowiedzialny za znajomość i przestrzeganie odpowiednich praw i przepisów dotyczących ochrony prywatności w jego kraju.

[1] Źródło: http://statystyka.policja.pl/

[2] Dash Cam powinno być podłączone do zasilania.

[3] Pewne warunki mogą mieć wpływ na nieprawidłowe działanie funkcji ostrzeżeń. Dowiedz się więcej: Garmin.com/warnings.

[4] Alerty dotyczące fotoradarów nie są dostępne we wszystkich regionach.

Źródło: Informacja prasowa