FRITZ!OS 6.21 zwiększa wydajność routerów FRITZ!Box LTE

Dzięki nowej wersji oprogramowania FRITZ!OS 6.21 dla routerów FRITZ!Box LTE, AVM otwiera nowe możliwości stacjonarnego korzystania z LTE. Swym wydajnym routerem FRITZ!Box 6840 LTE, AVM oferuje najbardziej zaawansowane funkcje dostępu do Internetu, telefonii i sieci domowej z wykorzystaniem łącza LTE. W lokalizacjach oddalonych od centrów miast, gdzie nie sięga infrastruktura kablowa i DSL, usługi LTE stają się coraz lepszą alternatywą, umożliwiającą uzyskiwanie szerokopasmowego dostępu do Internetu. Nowa wersja oprogramowania FRITZ!OS 6.21 oferuje nowe funkcje, np. roaming pomiędzy sieciami różnych dostawców oraz połączenie z Internetem poprzez punkty dostępu z bezpiecznym logowaniem (autoryzacja PPP). Takie rozwiązania pozwalają na korzystanie ze stałego adresu IP do realizacji sieci VPN i innych aplikacji firmowych. Aktualizacja oprogramowania wprowadza ulepszenia, zwiększające prędkość i stabilność połączenia pomiędzy routerem FRITZ!Box oraz siecią LTE, szczególnie przy niesprzyjających warunkach i słabym zasięgu. Od wersji 6.20 systemu operacyjnego FRITZ!OS, użytkownicy routerów FRITZ!Box LTE mogą korzystać z innowacji i udoskonaleń, obejmujących bezprzewodowy LAN, bazę DECT, technologię inteligentnego domu Smart Home i kontrolę rodzicielską – wszystko dla większej przejrzystości, bezpieczeństwa i komfortu. Aktualizacja FRITZ!OS 6.21 dla routerów FRITZ!Box LTE jest już dostępna do pobrania.
Zwiększona wydajność – możliwość wyboru abonamentu dostosowanego do przepustowości dostępnej w danej lokalizacji.

Poprzez dalszy rozwój funkcjonalności związanych z LTE, AVM udowadnia swoje doświadczenie we wdrażaniu nowoczesnych, mobilnych technologii dostępowych w zastosowaniach stacjonarnych. W odróżnieniu od zastosowań mobilnych technologii LTE, np. wraz ze smartfonem, wykorzystanie ich jako szerokopasmowego dostępu dla stacjonarnej sieci, pozwala użytkownikom spodziewać się stabilności i pewności połączenia, znanych z łączy kablowych i DSL. Nowa wersja FRITZ!OS 6.21 jest przygotowana na rozwój sieci LTE i już teraz oferuje stabilniejsze połączenia oraz większą przepustowość. Aktualizacja oprogramowania wpływa również na większą kompatybilność z infrastrukturą LTE poprzez uwzględnienie specyficznych wymagań sieci każdego operatora. Nawet w przypadku słabego zasięgu, routery FRITZ!Box z oprogramowaniem FRITZ!OS 6.21 łączą się szybciej i stabilniej z komórką sieci LTE oferującą najlepsze warunki. Dla wielu użytkowników oddalonych od centrów wielkich miast, LTE staje się ważną – a czasem jedyną – alternatywą dla łączy DSL lub sieci kablowej. Router FRITZ!Box LTE wyposażony w oprogramowanie FRITZ!OS 6.21 może określić maksymalną przepustowość, którą można osiągnąć przy połączeniu z daną komórką LTE. Znajomość maksymalnej osiągalnej prędkości umożliwia użytkownikom odpowiednie dostosowanie abonamentu LTE. FRITZ!Box LTE może być zastosowany we wszystkich sieciach LTE.
Nowe funkcje: roaming i staly adres IP

Nowa wersja oprogramowania FRITZ!OS 6.21 dla routerów FRITZ!Box LTE wprowadza nowe przydatne funkcje, jak np. „Dane połączenia”. Dzięki nim, możliwe jest nawiązywanie połączeń z punktami dostępu LTE z wykorzystaniem autoryzacji PPP (Point-to-Point Protocol). Takie mechanizmy są niekiedy wymagane w celu uzyskania stałego adresu IP, potrzebnego do realizacji sieci VPN lub innych aplikacji biznesowych. Obecnie jest już możliwe uzyskanie dostępu do sieci LTE operatora innego niż macierzysty, dostarczającego kartę SIM (roaming). Użytkownicy wykorzystujący swoje routery FRITZ!Box LTE w firmach lub prywatnie i w różnych lokalizacjach mogą korzystać z dostępu do Internetu nawet jeśli nie znajdują się w zasięgu komórki LTE własnego operatora. W krajach, gdzie roaming LTE jest obsługiwany pozwala to na wybór operatora o najlepszym zasięgu w danej lokalizacji.
FRITZ!Box LTE – szybkie surfowanie i połączenia telefoniczne w domu za pośrednictwem LTE.

AVM oferuje świetnie wyposażone modele FRITZ!Box, umożliwiające superszybki dostęp do Internetu dla domowej sieci poprzez mobilną sieć LTE. FRITZ!Box 6840 LTE wspiera wszystkie dostępne standardy LTE: 800 MHz dla obszarów o mniejszym zaludnieniu oraz 2,6 GHz i 1,8 GHz, wykorzystywane na terenach miejskich. Wszystkie modele routerów LTE są również wyposażone w szybką sieć bezprzewodową Wireless N o przepustowości 300 Mbit/s oraz oferują możliwość realizowania wielu aplikacji sieciowych poprzez dostęp LTE. Wbudowana centralka telefoniczna z bazą DECT, obsługująca do sześciu słuchawek, pięć automatycznych sekretarek, a w modelu FRITZ!Box 6840 dodatkowe gniazdo do podłączenia analogowych aparatów telefonicznych lub faksów, uzupełniają zestaw komfortowych funkcjonalności routerów FRITZ!Box LTE.

Więcej informacji na stronie: http://pl.avm.de/produkty/fritzbox/fritzbox-6840-lte/

Źródło: Informacja prasowa

Artykuł w dziale: News