FREECOM WPROWADZA SMUKŁY, ELEGANCKI I SZYBKI DYSK PRZENOŚNY Z USB TYPU C ORAZ USB 3.0 DLA UŻYTKOWNIKÓW MAC I PC

Freecom wprowadza na rynek mHDD Slim – kompaktowy, lekki i stylowy przenośny dysk twardy w mocnej, metalowej obudowie. Dysk dołącza do rodziny  nowych desktopowych pamięci HDD oraz SSD od Freecom.

Dostępny w pojemnościach 1TB i 2TB, mHDD Slim waży zaledwie 150g i ma tylko 0.9 cm grubości. Klienci wybierający model 2TB będą mogli zapisać na dysku do 4000 filmów, 500 tys. zdjęć lub 900 tys. utworów muzycznych.

Aby umożliwić właścicielom PC i Mac korzystanie z ulepszonej łączności, mHDD Slim jest dostępny z dwoma kablami: USB typu C i USB 3.0. Dysk jest sformatowany w systemie FAT32, co pozwala na korzystanie z niego zamiennie pomiędzy komputerami Windows i Mac bez konieczności ponownego formatowania. Dla plików o rozmiarach większych niż 4GB, dysk jest wyposażony w oprogramowanie, pozwalające na reformatowanie do HFS+ dla komputerów Mac i NTFS dla komputerów PC.

Dzięki eleganckiej, matowej, aluminiowej obudowie naśladującej stylowe obudowy MacBooków, mHDD jest dostępny w trzech kolorach: srebrnym, złotym i spacegrey.

56369 56370 56371 RANGE

W napędzie zostało fabrycznie zainstalowane oprogramowanie backupowe Nero Essentials do tworzenia pełnej kopii zapasowej systemu i przywracania funkcjonalności, co pozwala użytkownikom na zaplanowanie automatycznego backupu według daty i czasu, kompresowanie plików, aby zaoszczędzić miejsce na dysku lub tworzenie zaszyfrowanej kopii zapasowej chronionej hasłem.mHDD Slim posiada również funkcję USB Rec& Play, pozwalającą na nagrywanie treści video z telewizorów obsługujących złącze USB. Dzięki temu dysk umożliwia nagrywanie, odtwarzanie, a nawet pauzowanie programów TV, nadawanych na żywo.

Sugerowana cena detaliczna producenta (MSRP) dla mHDD 1 TB wynosi 479 PLN oraz 699 PLNdla modelu 2TB.

Stacjonarny dysk mHDD oraz napęd SSD

Verbatim wprowadza na rynek także stacjonarne dyski mHDD Desktop z USB 3.0, dostępne w pojemnościach  2TB , 4TB i 8 TB (w cenach odpowiednio 479 PLN, 699PLN, 1499 PLN). Te solidne pamięci masowe, które ważą do 1kg  (w przypadku modelu 8 TB), są również dostępne w stylowej obudowie z teksturowanego metalu.

Wśród zaprezentowanych nowości Verbatim znajdują się także napędy Freecom mSSD –  mini SSD z portem USB 3.0. Znacznie mniejszy (objętościowo) i lżejszy od piłeczki golfowej, Freecom mSSD oferujerównocześnie wyjątkowąmobilność i wysoką wydajność.

Źródło: informacja prasowa.