Forerunner® 935 –najwyższej klasy biegowy i triathlonowy zegarek GPS z pomiarami wydolności i nadgarstkowym pomiarem tętna

W sprzedaży dostępny jest już Forerunner 935 –biegowy i triathlonowy zegarek GPS z nowymi narzędziami pomiaru wydolności i technologią nadgarstkowego pomiaru tętna Elevate™1. Oprócz całodobowego pomiaru tętna Forerunner 935 posiada nowe funkcje, pozwalające sportowcom dostosować swój trening i regenerację, by osiągać coraz lepsze wyniki. Forerunner 935 został stworzony z myślą o sportowcach zegarek waży zaledwie 49 gramów i zapewnia łatwą, wygodną obsługę podczas treningu.

“Choć wyposażony w podobne funkcje, co fēnix® 5 – nasz popularny, multisportowy zegarek GPS dla poszukiwaczy przygód –Forerunner 935 jest adresowany do sportowców skupionych głównie na poprawianiu rezultatów” –mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska –“Jako nasz flagowy smartwatch GPS, Forerunner 935 nie tylko pozwala na wgląd w to, jak ciało reaguje na treningi, ale też oferuje specyficzne dane dla każdej aktywności, pozwala na ich automatyczne przesyłanie do Garmin Connect™, a także umożliwia personalizowanie dzięki bezpłatnym aplikacjom, widgetom i innym dodatkom ze sklepu Connect IQ™.”

Obciążenie treningowe, Status treningu i Training Effect 2.0 – nowe funkcje treningowe

Nowe funkcje treningowe – dzięki technologii dostarczonej przez Firstbeat – sprawiają, że monitorowanie wydolności, przygotowanie do zawodów i realizacja planu treningowego stają się łatwiejsze. Status treningu automatycznie analizuje ostatni trening i poziom kondycji, by zapewnić wgląd w reakcję organizmu – wszystko po to, by dostarczyć informacje o efektywności treningu, szczytowej formie czy przetrenowaniu. Obciążenie treningowe, mierzy intensywność treningów z ostatnich 7 dni i porównuje te dane z optymalnym zakresem dla kondycji fizycznej użytkownika. Ponadto nowy pomiar efektu treningu aerobowego i beztlenowego umożliwia wgląd w niezwykle istotne obszary treningu, pokazując w jaki sposób trening podnosi możliwość przekraczania kolejnych barier.Dzięki tym funkcjom treningowym dostępnym na nadgarstku, sportowcy mogą wprowadzać usprawnienia w swoim treningu,by stawać się lepszym, szybszym i bardziej efektywnym w dniu zawodów.

Wbudowane czujniki, tryby i akcesoria

Dzięki technologii nadgarstkowego pomiaru tętna Garmin Elevate™, Forerunner 935 zapewnia całodobowe monitorowanie pulsu bez konieczności zakładania dodatkowego paska. Wykorzystanie satelitów GPS i GLONASS sprawia, że sportowcy mogą śledzić swoje aktywności w najbardziej wymagających warunkach. Ponadto Forerunner 935 posiada czujniki wbudowany wysokościomierz, barometr and kompas. Wysokościomierz zapewnia dane o wysokości w czasie rzeczywistym, a barometr pozwala na przewidywanie zmian pogody w oparciu o krótkoterminowe trendy ciśnienia atmosferycznego. Kompas umożliwia kontrolę kierunku niezależnie od ruchu.

Sportowcy mogą z łatwością przełączać dyscypliny za jednym naciśnięciem przycisku, korzystając z automatycznej lub manualnej funkcji multisport. Zegarek Forerunner 935 wyposażono we wbudowane profile aktywności takich jak wędrówki, biegi w terenie, narciarstwo, wioślarstwo, golf i wiele innych. Urządzenie jest także kompatybilne z pełną gamą akcesoriów kolarskich Varia™, pedałami z pomiarem mocy Vector™ oraz inteligentną wagą Index™.

Forerunner 935 (5)

Wgrane fabrycznie aplikacje Strava i TrainingPeaks

Strava Live Segments dostępne w zegarku Forerunner 935 pozwalają na podgląd w czasie rzeczywistym tabel liderów i własnych wyników na segmentach biegowych i kolarskich. Segmenty Strava oznaczone gwiazdką automatycznie synchronizują się z zegarkiem, by zapewnić informacje na żywo podczas aktywności. Nabywcy modelu Forerunner 935 otrzymują a 60-dniowy dostęp próbny do Strava Premium, a właściciele urządzeń kompatybilnych z Connect IQ otrzymują a 30-dniowy dostęp próbny.
Zainstalowana w modelu Forerunner 935nowa aplikacja TrainingPeaks pozwala na pobieranie treningów bezpośrednio do zegarka oraz podgląd na żywo wraz z docelowymi intensywnościami i długością interwałów. Po zakończeniu sesji automatycznie synchronizuje zakończony trening z aplikacją TrainingPeaks, co umożliwi dokładną analizę wydajności i pomiar postępu w realizacji celów. Użytkownicy mogą także personalizować zegarek stosując pola danych, bezpłatne tarcze zegarka, a nawet aplikacje, takie jak Uber ETA i AccuWeatherMinuteCast®, ze sklepu Connect IQ.

Pozostań w łączności

Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem2, Forerunner 935 automatycznie przesyła dane do Garmin Connect –bezpłatnej, sportowej społeczności online,gdzie użytkownicy mogą przeglądać swoje aktywności, treningi siłowe, poziom obciążeń, sen, brać udział w internetowych wyzwaniach z przyjaciółmi i zdobywać wirtualne odznaki. Funkcja GroupTrack pozwala mieć oko na pozostałych uczestników grupowego treningu, a LiveTrack – w czasie rzeczywistym udostępniać biegi i jazdy bliskim.

Bateria z modelu Forerunner 935 działa do 24 godzin w trybie GPS, do 50 godzin w trybie UltraTrac™ i do 2 tygodni godzin w trybie zegarka. Dostępny jest jako sam zegarek w kolorze czarnym oraz w zestawie TRI (zawierającym czarny zegarek z żółtym paskiem silikonowym, HRM-Tri, HRM-Swim, zestawem szybkiego montażu i dodatkowym czarnym paskiem silikonowym). Dzięki kompatybilności ze skórzanymi, metalowymi i silikonowymi paskami Garmin QuickFit™, Forerunner 935 pasuje zarówno do biura, jak i na trening.

Firma Garmin od lat jest pionierem technologii GPS, urządzeń bezprzewodowych i aplikacji przeznaczonych dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Produkty Garmin znajdują zastosowanie w transporcie drogowym, wielu dyscyplinach sportowych, w sektorze marine, lotnictwie, aktywnościach outdoorowych i segmencie fitness.

1. Więcej informacji na Garmin.com/ataccuracy
2. Więcej informacji i lista kompatybilnych smartfonów na Garmin.com/pl-PL/ble

Źródło: informacja prasowa.