Flagowy notebook gamingowy ASUS ROG z najnowszą kartą graficzną NVIDIA debiutuje w Polsce

Notebooki gamingowe ASUSa z logiem Republic of Gamers i kartami graficznymi z serii NVIDIA® GeForce® GTX już drugi rok z rzędu są najczęściej, w skali światowej, wybierane przez użytkowników. Z początkiem października w polskich sklepach pojawił się flagowy model ROG G752VS w odświeżonej wersji z najnowszą kartą graficzną Nvidia GeForce opartą o architekturę Pascal. Dorównuje ona wydajnością wersjom desktopowym, jest energooszczędna i gotowa na gry wykorzystujące wirtualną rzeczywistość. Do tego ROG G752VS otrzymał wydajny, odblokowany procesor, efektywne chłodzenie oraz wykończenie w kolorach Armor Titanium i Plasma Copper.

Najmocniejsze podzespoły i wirtualna rzeczywistość

Zastosowana w ROG G752VS najnowsza karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1070 zapewnia do 80 proc.wyższe osiągi od poprzedniej generacji, co przekłada się na nadzwyczajne wrażenia w grach. Przystosowane do obsługi VR karty graficzne serii NVIDIA GeForce GTX 10 dorównują parametrami wersjom desktopowym oraz wykazują dużą energooszczędność.

Na pokładzie ROG G752VS znalazł się także odblokowany procesor Intel Core™ i7 szóstej generacji oraz do 64GB pamięci operacyjnej RAM DDR4. Korzystając z dostępnego w laptopie oprogramowania do przetaktowania, użytkownik może przyśpieszyć CPUdo 4,0 GHz.

Bezkompromisowe chłodzenie

Zaprojektowana wyłącznie dla notebooków ROG komora parowa 3D, w połączeniu z miedzianym heatpipe’em tworzy skuteczny i wydajny system chłodzenia, który pomaga zredukować temperaturę procesora graficznego o 7 stopni Celsjusza, co wydłuża żywotność podzespołów. Komora parowa 3D wypełniona jest płynem chłodniczym, który w momencie podgrzania zmienia swoją formę z płynu w gaz i odwrotnie. Zapewnia to stałą i jednakową temperaturę na wszystkich powierzchniach, niezależnie od lokalizacji i gęstości ciepła poniżej dna komory. Skutecznie chłodzi podkręcane procesory.

Panel z szerokim kątem widzenia i pierwsza na świecie klawiatura z technologią antighosting

ROG G752VS wyposażony jest w 17,3 calowy ekran z kątem widzenia obrazu 178 stopni, który zapewnia wysoką jakość i kontrast obrazu, nawet gdy patrzymy na niego z boku. Antyrefleksyjna matryca zwiększa komfort korzystania z laptopa.

Klawiatura z technologią antighosting powoduje, że polecenia są interpretowana niezwykle szybko i poprawnie – nawet jeżeli naciskamy do 30 klawiszy jednocześnie. Pięć dedykowanych przycisków macro pozwala zaprogramować kilka kompleksowych kombinacji. 2,5 milimetrowy skok klawisza, oddzielne kursory i podświetlenie ułatwiają rozgrywkę.

Łatwiejsza kontrola z ROG Gaming Center

ROG Gaming Center to zintegrowane centrum kontroli nad wszystkimi potrzebnymi funkcjami. Sprawdzimy tu informacje systemowe, ustawimy skróty klawiszowe, dostosujemy ustawienia audio, jak również uruchomimy nagrywanie rozgrywki.

Ponadto, technologia ASUS GameFirst III optymalizuje ruch sieciowy, zapewniając szybsze i płynne granie online. Intuicyjny interfejs daje wybór pomiędzy czterema wstępnie zaprogramowanymi trybami pierwszeństwa pakietów (Optymalizacja, Gra, Przesyłanie strumieniowe i Udostępnianie plików) poprzez intuicyjny interfejs.

 

Sugerowana cena detaliczna: 8699 zł brutto

SPECYFIKACJA[1]  
ASUS ROG G752VS
PROCESOR Intel® Core™ i7szóstej generacji
Wyświetlacz  

17.3 cala, FHD+ (1920×1080)

System operacyjny Microsoft Windows 10 Pro / Windows 10 Home
Grafika NVIDIA GeForce GTX 1070 8GBGDDR5VRAM
Pamięć RAM Do 16GB DDR4
Dysk twardy 1TB
Łączność 802.11ac Wi-Fi / Bluetooth® 4.1
Kamera Kamera HD
Interfejs 1 x Wejście mikrofonu

1 x Wyjście słuchawek (SPDIF)

Headphone / surround out

1 x RJ45 LAN Jack dla LAN

1 x HDMI

1 x USB 3.1 TYPE C port(s)

1 x Czytnik kart SD

1 x mini Display Port

Dźwięk Wbudowane głośniki stereo 2 W i mikrofon cyfrowy
Bateria 8 -komorwa 90 Whrs
Zasilacz sieciowy Wyjście :

19.5 V DC, 11.8 A, 230 W

Wejście :

100 -240 V AC, 50/60 Hz uniwersalne

3/2-pinowy, kompaktowy system zasilania

Wymiary 42.8 x 33.4 x 5.3 cm (szer. x gł. x wys.)

[1] Specyfikacja, zawartość i dostępność produktu mogą być zmienione bez uprzedniej informacji i mogą różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może zależeć od używanych aplikacji, ich wykorzystania, środowiska roboczego i innych czynników. Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie http://www.asus.com.

 Źródło: Informacja prasowa.