Firma Prido wprowadza na rynek nowy wideorejestrator prido i9

Firma Prido umacnia swoją pozycję na rynku wideorejestratorów
i wprowadza do sprzedaży nową kamerę – Prido i9. Model ten nagrywa obraz wideo w rozdzielczości 4K, korzystając z sensorów SONY 4K. Ponadto i9 posiada cztery tryby parkingowe oraz daje kierowcy możliwość sterowania głosem.

Prido jest polską marką działającą na rynku od 2019 r., firma oferuje szeroką gamę wideorejestratorów, w 2023 roku została nagrodzona tytułami Dobra Marka oraz Męska Marka Roku 2023. Najnowszy model kamery Prido został zaprojektowany z myślą o osobach, które cenią sobie najlepszą jakość nagrywanych filmów wideo. Prido i9 rejestruje bowiem obraz w kinowej rozdzielczości – 4K 3840×2160 30FPS. Pozwala to odtworzyć zapisane wideo w wysokiej jakości, zarówno na komputerze, jak i telewizorach o szerokiej przekątnej ekranu. Tak dobra rozdzielczość pozwala szczegółowo przeanalizować rejestrowany obraz, co może okazać się bardzo pomocne aby określić jakie wydarzenia miały miejsce w trakcie jazdy, bądź kiedy pojazd stał zaparkowany.

Elementem kamery i9, który pozwala rejestrować szczegółowy obraz także w słabszym oświetleniu oraz w nocy, jest wysokiej jakości sensor Sony Night View. Umożliwia on nagrywanie w rozdzielczości 4K, także podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak ulewne opady deszczu bądź śniegu.

Prido i9 jest wyposażony w aż cztery tryby parkingowe, co gwarantuje bezpieczeństwo pojazdu także wtedy, kiedy kierowcy nie ma w pobliżu. W zależności od tego, w jakim miejscu zostawił on swój pojazd, można ustawić jeden z czterech trybów parkingowych: klasyczny, low-bitrate, poklatkowy oraz tryb aktywowany wykryciem ruchu. Aby skorzystać z możliwości trybów parkingowych modelu i9, potrzebne jest stałe źródło zasilania (moduł zasilający Prido HK1).

Sterowanie za pomocą głosu

Bardzo funkcjonalną cechą najnowszego wideorejestratora od Prido jest możliwość sterowania głosowego. Dzięki temu kierowca nie musi odrywać rąk od kierownicy, a kamerę obsługuje poprzez krótkie komendy głosowe. W ten sposób użytkownik może zabezpieczyć aktualnie nagrywany film przed nadpisaniem (komenda „lock video”) bądź wyłączyć/włączyć ekran wideorejestratora. Funkcja ta zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Dzięki temu, że Prido i9 jest wyposażone w moduł Wi-Fi, użytkownik nie musi wyjmować karty z urządzenia, aby sprawdzić, co nagrała kamera. Nagrania można odtworzyć za pośrednictwem darmowej aplikacji, dostępnej na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Z poziomu aplikacji można również konfigurować ustawienia wideorejestratora.

Wbudowany w magnetyczny uchwyt kamery moduł GPS sprawia, że urządzenie pobiera dane na temat lokalizacji oraz prędkości pojazdu. Mogą one okazać się szczególnie przydatne w sytuacji, gdy po zdarzeniu drogowym kierowca będzie mógł udowodnić, z jaką prędkością się poruszał. Moduł GPS działa automatycznie, po podłączeniu sam łączy się z satelitami i kalibruje sygnał.

Możliwość podłączenia z Prido T1

Kamerę Prido i9 można również sparować z modułem kamery tylnej, Prido T1 (nie jest dostępny w zestawie). Dzięki temu i9 będzie nagrywać wideo zarówno z przodu, jak i z tyłu auta. Moduł T1 jest także w pełni kompatybilny z czterema trybami parkingowymi, co daje kierowcy podgląd na tył auta, gdy jest pozostawione na postoju.

Ponadto kamera Prido i9 posiada wysokiej jakości, czuły ekran dotykowy, który w połączeniu z intuicyjnym menu pozwala w łatwy sposób zmieniać ustawienia urządzenia. Ekran o przekątnej 3″ (7,62 cm) pozwala bezproblemowo przeanalizować zapisane filmy bezpośrednio z poziomu wideorejestratora. System wsparcia kierowcy ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) informuje go o opuszczeniu pasa ruchu, zbytnim zbliżeniu się do pojazdu jadącego przed autem, czy o braku włączonych świateł.

Dzięki trybowi WDR (Wide Dynamic Range), czyli rozszerzonemu zakresowi dynamiki obrazu, Prido i9 jest w stanie zoptymalizować jakość nagrywanych filmów także w trudnych warunkach oświetleniowych. Pozwala to uchwycić w dobrej rozdzielczości takie elementy jak np. numer rejestracyjny pojazdu.

Automatyczne zabezpieczenie kluczowych nagrań

Kamera samochodowa Prido i9 jest wyposażona w wysokiej klasy czujnik przeciążeń (G-Sensor). Chroni on nagrania przed nadpisywaniem w pętli w przypadku wykrycia znacznych sił działających na pojazd. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że filmy zarejestrowane podczas wypadku lub innych nagłych zdarzeń drogowych nie zostaną skasowane, gdy skończy się miejsce na karcie pamięci.

W zestawie znajduje się także ładowarka Dual Charger z dwoma gniazdami USB. Umożliwia ona korzystanie z wideorejestratora przy jednoczesnym ładowaniu telefonu bądź urządzenia nawigacyjnego. Ładowarka jest kompatybilna zarówno z autami osobowymi (12V), jak i samochodami ciężarowymi (24V).

Kamera Prido i9 nagrywa materiał w pętli – po zapełnieniu karty pamięci microSD kierowca nie musi się martwić o to, że kolejne filmy nie zostaną zapisane. Urządzenie wykasuje najstarsze nagrania i w ich miejsce zapisze nowy materiał. Filmy zabezpieczone przez kierowcę lub przez aktywację czujnika przeciążeń G-Sensor nie są nadpisywane.

Pole widzenia obiektywu kamery Prido i9 obejmuje aż 150°. Pozwala to na rejestrowanym filmie dostrzec szczegóły otoczenia drogi, jak np. pobocza. Jednocześnie użytkownik unika efektu zniekształcania obrazu, charakterystycznego dla kamer o wyższym kącie widzenia (efekt „rybiego oka”). Soczewka obiektywu jest wykonana z siedmiu warstw prawdziwego, krystalicznie przejrzystego szkła, co zapewnia dużo lepszą jakość, parametry optyczne oraz wytrzymałość na zarysowania.

Prido i9 obsługuje karty pamięci microSD do pojemności aż 256GB włącznie. Montaż oraz demontaż urządzenia, dzięki uchwytowi magnetycznemu, to z kolei kwestia zaledwie kilku sekund.

„Nasza firma od zawsze skupiała się na bezpieczeństwie kierowców oraz ich aut. Tworząc nowy produkt zależało nam na tym, aby stał się on zdecydowanie najbardziej zaawansowaną kamerą samochodową w naszej ofercie. Właśnie dlatego wyposażyliśmy go w funkcje służące bezpieczeństwu kierowcy, takie jak sterowanie głosowe, zaawansowane systemy ADAS, czy cztery tryby parkingowe” – mówi Irina Lastovjak, Marketing Manager dla marki Prido.

Wideorejestrator Prido i9 jest dostępny w cenie 999 zł w sklepach Media Expert, Media Markt, Komputronik, Neonet, X-kom, Allegro, na stronie producenta – prido.pl oraz u innych partnerów biznesowych. Kompatybilne z najnowszym modelem kamery są również: Prido T1 kamera tylna (249 zł) oraz Prido HK1 Hardware Kit (99 zł).

 Link do filmu produktowego: https://youtu.be/WtgmVQl9EYg

Specyfikacja techniczna

Rozdzielczość (MAX) 3840x2160px (4K, 2160P)
Kompatybilność z kamerą tylną Tak
Ekran dotykowy Tak
Łączność Wi-Fi Tak
Przekątna ekranu 3 cale
Moduł GPS Tak
Klatki/s (FPS) 120FPS (1080P) / 30FPS (4K)
Sterowanie głosowe Tak
Tryb WDR Tak
Tryb parkingowy Tak (4 tryby)
Asystent pasa ruchu Tak
Ostrzeżenie przed kolizją Tak
Maksymalna pojemność microSD 256 GB
Kąt widzenia 150°
Uchwyt magnetyczny Tak
Ładowarka 2xUSB Tak
Zasilanie Superkondensator

Zawartość opakowania

 1. Kamera samochodowa Prido i9
  2. Uchwyt magnetyczny z modułem GPS
  3. Ładowarka samochodowa (2xUSB, 12/24V)
  4. Uchwyty do poprowadzenia kabla
  5. Kabel USB (3,6 m)
  6. Instrukcja obsługi urządzenia

 

Informacja na temat Prido

Prido jest polską marką, która oferuje wideorejestratory dla pojazdów – zarówno osobowych, jak i ciężarowych. Dzięki najwyższej jakości komponentom oraz zaawansowanym funkcjonalnościom w oferowanych urządzeniach, Prido zapewnia komfort jazdy użytkownikom. Posiadanie wideorejestratora zwiększa poziom bezpieczeństwa pojazdu, zarówno w trakcie jazdy, jak i podczas postoju. Firma jest obecna na rynku od 2019 r., za swoją dotychczasową działalność została uhonorowana tytułem Dobra Marka 2023 – Jakość, Zaufanie, Renoma oraz Męska Marka 2023 r.

 

źródło: informacje prasowe