Extreme 360 – Goclever prezentuje kamerę 360

W ofercie polskiej firmy Goclever pojawiła się kamera 360 – model Extreme 360. Urządzenie pozwala na rejestrowanie obrazu w zakresie 360 stopni, tworząc tym pełen obraz otoczenia użytkownika, bez żadnych martwych stref. Extreme 360 nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD (30 klatek/s) i sprzedawana jest w komplecie z zestawem akcesoriów (nowatorski giętki statyw, uchwyt do kasku lub roweru), co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla fanów sportu, podróżników oraz wszystkich innych, chcących kręcić wideo 360 stopni.

Do niedawna nagrywanie filmów i zdjęć 360 (takich, w których można się „rozglądać” – przenosząc wzrok na dowolną stronę i elementy otoczenia nagrywającego) było przedsięwzięciem bardzo skomplikowanym. Niezbędne było do tego korzystanie z wielu kamer lub rejestrowanie wielu oddzielnych ujęć jedną kamerą, a następnie scalanie wszystkich tych materiałów w jedno nagranie. Kamery 360 stopni zdecydowanie uprościły cały proces – teraz wystarczy jedno niewielkie urządzenie, by bez problemu nagrać film 360. A nagrania takie stają się coraz popularniejsze – od niedawna natywnie obsługują je m.in. serwisy Youtube oraz Facebook.

 kamera_extreme_360_goclever_statyw

Goclever Extreme 360 jest wręcz idealnym urządzeniem do nagrywania takich materiałów – zarówno zdjęć, jak i filmów. Kamera wyposażona jest w dwa obiektywy typu fish eye, z których każdy rejestruje obraz w zakresie 220 stopni (połączenie nagrywanych przez nie obrazów daje klip 360 stopni, bez żadnych martwych stref). Dla użytkownika oznacza to konkretne korzyści – materiały wideo nie trzeba w żaden sposób edytować czy kadrować, jest gotowy do oglądania bezpośrednio po zarejestrowaniu. Filmy nagrywane są w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli, 30 klatek na sekundę), możliwe jest też rejestrowanie „żywych” zdjęć o rozdzielczości 3008 x 1504 px.

Filmy z kamery można w łatwy sposób publikować w serwisach Facebook oraz Youtube, użytkownik może też sparować ją – via WiFi ze smartfonem (co pozwala na zdalne kontrolowanie kamery). Co ważne, zarejestrowane przez Goclever Extreme 360 filmy można również oglądać na goglach VR sparowanych ze smartfonem (dostępna jest stosowna aplikacja mobilna dla systemów Android oraz iOS).

W zestawie z kamerą nabywca znajdzie m.in. nowatorski giętki trójnóg, który może być wykorzystywany jako selfie stick lub statyw, pozwalający na zamontowania kamery w prawie każdym miejscu (można np. owinąć jego nadgarstka czy barierki), a także uchwyt na kierownicę, uchwyt na kask oraz uchwyt płaski, przyklejany, dzięki któremu kamerą można zamontować na płaskich powierzchniach (szyba, stół, maska samochodu).

Cena na starcie to 899 zł, w promocyjnej przedsprzedaży 799 zł.

Źródło: Informacja prasowa.