Energooszczędne urządzenia dla domu od Panasonic

Na całym świecie obchodzony jest dziś Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie zrównoważonego rozwoju oraz działań prowadzonych w zgodzie z naturą. Firma Panasonic, uznana w 2014 r. za najbardziej ekologiczną markę technologiczną według rankingu „Best Global Green Brands”, posiada w swojej ofercie szereg urządzeń AGD, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom pozwalają ograniczyć zużycie energii nie tylko od święta, lecz przede wszystkim przy codziennym użytkowaniu sprzętów. W dłuższej perspektywie przekłada się to także na wymierne oszczędności dla domowego budżetu.

Według raportu Best Global Green Brands produkty Panasonic otrzymały najwięcej znaków Energy Star, co oznacza, że urządzenia japońskiej marki zużywają niewielką ilość energii bez straty dla swojej wydajności. Do grupy produktów o najwyższym poziomie energooszczędności można zaliczyć m.in. lodówkę NR-B55VE1 oraz pralkę NA-127VB6, które posiadają klasę energetyczną A+++.

Lodówka NR-B55VE1 (2)

Inteligentne i ekologiczne chłodzenie
Dzięki inteligentnemu połączeniu technologii inwerterowej i szafy termodynamicznej dwuskrzydłowa lodówka NR-B55VE1 zużywa do 60% mniej energii niż inne urządzenia z klasą A. Dodatkowo model ten został wyposażony w system Twin Eco Cooling, który oddzielnie steruje obwodami chłodzenia lodówki i zamrażalki. Prowadzi to do zmniejszenia zużycia energii poprzez aktywowanie obwodów tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Model ten z pewnością docenią także osoby, które potrzebują dużej przestrzeni do przechowywania produktów – pojemność całkowita urządzenia to aż 222 litry. Energooszczędna lodówka Panasonic posiada również funkcję rozmrażania No Frost oraz technologię Hygiene Active, gwarantującą stały przepływ powietrza wewnątrz lodówki. Pozwala to utrzymywać szkodliwe bakterie z dala od żywności oraz zachować świeżość produktów spożywczych. Na stan owoców i warzyw przechowywanych w lodówce Panasonic pozytywnie wpłynie również komora Vitamin Safe – dwie migające diody LED symulują niebieskie i zielone barwy światła słonecznego, przedłużając przy tym świeżość produktów.

Ekologiczne oblicze prania
Osoby, dla których istotne są kwestie ekologii, powinny również zwrócić uwagę na pralkę NA-127VB6. Urządzenie wyposażono w duży bęben o pojemności 7 kg, co przekłada się na możliwość prania większej ilości ubrań przy mniejszej częstotliwości. Fani ekologii z pewnością nie omieszkają wypróbować prania w trybie Eco, które co prawda zajmuje więcej czasu, jednak pozwala zaoszczędzić sporą ilość wody, energii i pieniędzy. Urządzenie wyróżnia także funkcja Allergy-care, która poza wyeliminować do 99,99% pospolitych alergenów, takich jak roztocza, bakterie czy sierść zwierząt. Z kolei dzięki systemowi HydroActive, który równomiernie wtryskuje detergent i wodę, pranie trwa krócej i jest dokładniejsze.

Misją firmy Panasonic, którą w skrócie opisuje hasło „A better life, a better world”, jest dbanie o dobrobyt ludzi poprzez podnoszenie jakości ich życia. Znajduje to odzwierciedlenie nie tylko w innowacyjnych i ekologicznych rozwiązaniach, lecz także dodatkowych działaniach firmy. Więcej informacji na temat ekologicznych inicjatyw Panasonic można znaleźć na stronie firmy.

Źródło: Informacja prasowa.