Elastyczne przechowywanie dysków

Icy Dock FlexCage MB973SP-1B to beztacowy stelaż dla dysków 3,5″ SATA/SAS. Jest on przeznaczony do użytku w obudowach typu tower i rack.

Oszczędność miejsca

MB973SP-1B został zaprojektowany tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i umożliwić montaż do 3 dysków 3,5” SATA/SAS 6 Gbit/s, zajmując jedynie dwie 5,25-calowe zatoki. FlexCage wymaga jedynie dwóch 4-pinowych wtyczek (lub dwóch 15 pinowych z użyciem adaptera 4pin na 15pin) do zasilenia napędów. MB973SP-1B nie wymaga użycia śrub i narzędzi podczas montażu lub demontażu, dzięki czemu wymiana dysków jest łatwa i bezproblemowa. Tym samym wymiana uszkodzonego dysku sprowadza się do prostego wyjęcia uszkodzonej jednostki i zamontowania sprawnej.
mb973sp-1b_space_saving.png

Elastyczne chłodzenie

Z tyłu MB973SP-1B użyty został duży, 80-milimetrowy wentylator, który wciąga zimne powietrze poprzez przednią część obudowy, schładzając dyski i wyrzucając ciepłe powietrze poprzez tylne kratki wentylacyjne. FlexCage posiada również aktywny system zasilania Active Power Technology, który dba o to, aby wentylator i dioda LED pracowały tylko wtedy, gdy dyski twarde są zamontowane. Dołączony wentylator 80 mm może być łatwo zdemontowany i wymieniony, ponieważ element ten jest w pełni kompatybilny z większością jednostek o tym samym rozmiarze. Aby rozszerzyć listę kompatybilnych wentylatorów, kieszeń wyposażona jest w łatwo dostępne wtyczki 2- i 3-pinowe.
mb973sp-1b_cooling.png

Gotowy serwer

Seria FlexCage Flex Fit Design, która może pomieścić różne długości zakładki podczas instalacji w serwerowych obudowach lub typu tower. Redukuje to czas montażu i zapewnia zgodność z różnymi systemami montażowymi. Dodatkowo kieszeń wyposażona jest w adaptery z 4 do 15 pin, dzięki czemu uzyskana jest większa zgodność z różnymi systemami. Każda zatoka zawiera własny wskaźnik LED wyświetlający zarówno stan zasilania, jak i aktywności dysku. Dostarcza to informacji o użyciu dysku przez cały czas. Drzwiczki każdego z dysków posiadają wielozatrzaskowy mechanizm, który chroni przed przypadkowym otwarciem. Aby zapewnić jak najlepszą trwałość, zastosowano solidny aluminiowy panel przy każdym zatrzasku.MB973SP-1B jest objęty 3-letnią gwarancją producenta.

mb973sp-1b_tray-less.png
Źródło: informacja prasowa.