Ekstremalnie wydajny i szybki dysk HyperX Predator PCIe SSD już dostępny w sprzedaży

HyperX wprowadza do sprzedaży bardzo wydajny dysk HyperX Predator PCIe SSD, który jest dostępnych w dwóch wersjach pojemności: 240GB oraz 480GB. HyperX jest filią Kingston Technology Company, Inc., niezależnego światowego lidera na rynku pamięci.

Zastosowany interfejs PCIe, pozwala dyskom z serii Predator na osiągnięcie prędkości przesyłu danych, sięgającej do 1400 MB/s podczas odczytu i do 1000 MB/s w przypadku zapisu. Powyższa cecha sprawia, że nowe komponenty bardzo dobrze sprawdzą się podczas pracy na kilku zaawansowanych i wymagających programach jednocześnie, a sam system zająknięcia będzie pracować sprawnie i bez opóźnień. Całością zarządza nowoczesny kontroler Marvell 88SS9293.

Interfejs PCIe Gen 2.0 x4 pozwala uzyskać bardzo wysoką wydajność, a zastosowanie standardu M.2 gwarantuje zgodność z następną generacją komputerów stacjonarnych wyposażonych w gniazda M.2 PCIe. Nie mniej jednak, w sprzedaży jest dostępna także wersja z dodatkowymi adapterami, pozwalającymi na podłączenie urządzenia do płyt głównych bez socketu M.2. W takim wypadku, dysk możemy wpiąć do standardowego slotu PCI Express. Sam adapter HHHL jest wyposażony zarówno w standardowe, jak i nisko-profilowe zawiasy, aby jak najbardziej ograniczyć zajmowaną przez niego powierzchnię.

Ceny detaliczne dysków SSD HyperX Predator wynoszą kolejno: 1149 zł w wersji 240GB (1199 zł z adapterem HHHL) i 2299 zł w wersji 480GB (2399 z adapterem HHHL). Urządzenia są objęte trzyletnią gwarancją oraz bezpłatną pomocą techniczną.

Źródło: Informacja prasowa.