Dron Yuneec Typhoon H z Intel® RealSense™ dostępny w przedsprzedaży

Ruszyła przedsprzedaż dronów Yuneec Typhon H z Intel® RealSense™. To pierwsze bezzałogowe statki powietrzne wyposażone w technologię Intela, pozwalającą na w pełni autonomiczny, bezkolizyjny lot oraz inteligentną nawigację między przeszkodami. Yuneec Typhoon H z Intel RealSense nie tylko wykrywa przeszkody, ale również jest w stanie wyszukać alternatywną trasę, by uniknąć kolizji.

Yuneec Typhoon H to 6-silnikowy dron z 360-stopniowym gimbalem z kamerą o matrycy 12 megapikseli, rejestrującą obraz w jakości 4K. Podwozie drona chowa się w trakcie lotu, dzięki czemu jego elementy nie wchodzą w kadr podczas rejestracji wideo. Urządzenie  wyposażono w kamerę Intel RealSense R200, procesor Intel Atom™ oraz kontroler ST16 z pilotem Typhoon Wizard Stick, pozwalające na obsługę drona przez dwie osoby – jedną sterującą lotem, drugą kontrolującą pracę kamery.

Yuneec_Typhoon_H_2

Technologia Intel RealSense oraz moduł oparty na procesorze Intel Atom współpracują z firmwarem Typhoona H, odpowiadającym za kontrolę lotu, umożliwiając inteligentną nawigację między przeszkodami. Rozwiązanie to pozwala dronowi na analizę otoczenia w trzech wymiarach, co – w połączeniu z systemem specjalistycznych czujników – sprawia, że urządzenie jest w stanie „uczyć” się środowiska. Najnowszy dron Yuneeca rozpoznaje przeszkodę oraz w czasie rzeczywistym szuka alternatywnych tras, które pozwolą zapobiec ewentualnej kolizji. Jest to istotny postęp w stosunku do dronów wyposażonych w system ultradźwiękowy, który pozwala na identyfikację przeszkód, ale nie umożliwia wytyczenia alternatywnego kursu. Dodatkowym elementem systemu antykolizyjnego lotu są czujniki skierowane w dół. Poprawiają one stabilność lotu oraz umożliwiają lot drona tuż nad ziemią w przypadku słabego sygnału GPS.

Zdjęcia i filmy z powietrza w 360 stopniach

Dron Yuneec Typhon H, wspierany technologią Intela, to zaawansowane urządzenie do wykonywania zdjęć oraz filmów z powietrza. Dedykowane jest nie tylko profesjonalistom, ale również amatorom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bezzałogowymi statkami powietrznymi. Dron zaskakuje swoimi możliwościami – trzyosiowy, antywibracyjny gimbal CGO3+ z wysokiej klasy kamerą nie tylko pozwala na rejestrowanie stabilnego obrazu, ale również odpowiada za obraz w jakości 4K UHD oraz wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 12 megapikseli. Dodatkowo kamera ta obraca się o 360 stopni. Rejestrowane materiały można oglądać w czasie rzeczywistym na kontrolerze wyposażonym w 7-calowy ekran dotykowy, wyświetlający obraz w rozdzielczości HD 720p. Zasięg przekazu video wynosi do 1,5 km.

Yuneec Typhon H potrafi się wznieść na wysokość 122 metrów. Maksymalna długość lotu drona to około 22 minut. Urządzenie sprzedawane jest w zestawie z dwoma bateriami, dodatkowymi śmigłami oraz plecakiem na akcesoria.

Na polskim rynku dron dostępny jest w przedsprzedaży w cenie 9 256,00zł. Więcej informacji na stronie autoryzowanego dystrybutora Yuneec w Polsce – yuneec.pl

Źródło: Informacja prasowa.