DIR-859 – szybkie i stabilne przesyłanie multimediów w standardzie AC

D-Link wiodący dostawca rozwiązań sieciowych dla cyfrowego domu poszerzył swoje portfolio urządzeń w standardzie AC o router Wi-Fi AC1750 DIR-859. Nowy model spełnia oczekiwania wymagających użytkowników, przesyłających duże ilości danych na wielu urządzeniach jednocześnie.

Przeznaczone do zastosowania w domu i biurze, urządzenie charakteryzuje się dużą szybkością transferu. Operujący w dwóch zakresach router oferuje łączną przepustowość do 1750 Mbit/s (1300 Mbit/s w zakresie 5 GHz oraz 450 Mbit/s w sieci 2.4 GHz). Dzięki temu jednocześnie można strumieniowo przesyłać filmy w jakości HD, przeglądać zasoby Internetu, grac w gry online i prowadzić wideorozmowy bez opóźnień.

Sieci w 5 GHz i 2,4 GHz mogą działać niezależnie, dzięki czemu mogą idealnie dopasować się do indywidualnych potrzeb użytkowników. W zakresie 2,4 GHz można przeglądać zasoby Internetu i sprawdzać pocztę, natomiast sieć 5 GHz pozwala szybko przesyłać multimedia i pobierać duże ilości danych. Dodatkowo router umożliwia wydzielenie osobnej sieci dla gości, którzy nie będą mogli korzystać z zasobów udostępnianych przez główną sieć. Dobry zasięg sygnału sieci Wi-Fi to zasługa trzech dwupasmowych zewnętrznych anten dipolowych. Nowe urządzenia łączące się bezprzewodowo wygodnie można dodać do routera korzystając z przycisku WPS.

Model DIR-859 wyposażono w cztery gigabitowe porty Ethernet, gwarantujące szybkie i stabilne połączenia. Dzięki nim do Internetu można podłączyć takie urządzenia, jak konsole do gry, telewizory Smart bądź sieciowe pamięci masowe.

Wygoda zarządzania i bezpieczeństwo

Dostęp do panelu zarządzania rutera jest możliwy na dwa sposoby. Pierwszy to klasyczne skorzystanie z przeglądarki i pomocy kreatora ustawień. Drugi wiąże się ze skorzystaniem z bezpłatnej aplikacji QRS (Quick Router Setup), przeznaczonej na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Zadbano też o wysoki stopień ochrony przesyłanych danych. Bezprzewodowa sieć została zabezpieczona przy użyciu szyfrowania WPA i WPA2, a zapora sieciowa chroni przed atakami z Internetu.

Dostępność i cena

Router DIR-859 jest już dostępny dla klientów w Polsce w sugerowanej cenie 489 zł.

D-Link DHP-701AV – główne funkcje

  • Gigabitowy port Ethernet WAN 10/100/1000 Mbit/s
  • Cztery gigabitowe porty LAN Ehternet 10/100/1000 Mbit/s
  • Trzy zewnętrzne dwuzakresowe dipolowe anteny zwiększające zasięg sieci Wi-Fi
  • Łatwy i bezpieczny proces konfiguracji w przeglądarce z użyciem kreatora lub bezpłatnej aplikacji QRS
  • Rozszerzone zabezpieczenia, w tym szyfrowanie WPA/WPA2
  • Funkcja Wireless Protected Setup (WPS)

 

Więcej informacji o produktach i usługach D-Link znajduje się na stronie: http://www.dlink.com

Źródło: Informacja prasowa.