Creative’s Sound BlasterX H6 – nowy headset dla graczy PC, PS4 oraz Nintento Switch

Singapur, 10 października 2018 – Creative Technology Ltd poinformowała dziś o wprowadzeniu zestawu słuchawkowego Sound BlasterX H6. Jest to headset, który zapewnia fantastyczne wrażenia dźwiękowe podczas grania w ulubione gry.
Nowe słuchawki Sound BlasterX H6 cechują się świetną jakością dźwięku i mnóstwem zaawansowanych funkcji – w tym dopasowanymi, 50-milimetrowymi przetwornikami neodymowymi, siatkowymi poduszkami z pianki oraz odłączanym mikrofonem, z funkcją redukcji hałasu ClearComms. Znalazło się także oświetlenie RGB, które jest lubiane w środowisku graczy.

„Projektujemy nasze rozwiązania audio tak, by zapewniały najlepsze wrażenia z odsłuchu – chodzi zarówno o muzykę jak i gry. Słuchawki Sound BlasterX H6, które oferują szereg ulepszonych rozwiązań technicznych, w połączeniu z możliwością współpracy z PC, Xbox, PS4 i Nintendo Switch, wierzymy, że mamy zwycięzcę w swojej klasie”, powiedział Low Long Chye, dyrektor generalny Creative.

Wysoka wydajność dźwięku
Sound BlasterX H6 zapewnia wszechstronne doznania dźwiękowe za sprawą specjalnie skonfigurowanych ustawień, odpowiednio dobranych w przypadku gier, filmów i muzyki. Dzięki oprogramowaniu Sound Blaster Connect na PC użytkownicy mogą jeszcze bardziej ulepszać i dostosowywać dźwięk w Sound BlasterX H6 do swoich potrzeb. Podczas komunikacji w grach mikrofon z technologią ClearComms zapewnia krystalicznie czystą transmisję głosu z eliminacją szumów. To za sprawą specjalnie dostrojonych przetworników neodymowych 50 mm Sound BlasterX, które współpracują z wieloma platformami za pośrednictwem złącza audio lub USB audio używanego w PC, PS4, Nintendo Switch i Xbox One.

Product-SBX_H6-01

Komfort używania
Słuchawki Sound BlasterX H6 zostały zbudowane pod kątem trwałości i komfortu. Oferują optymalną siłę zacisku mniejszą niż 600 gramów, dzięki czemu otrzymujemy idealną równowagę pomiędzy komfortem, a dobrą separacją otoczenia. Użytkownik może także cieszyć się odpowiednią jakością tonów niskich. Słuchawki wyposażono w wymienne wkładki wykonane z siatki i pianki o dużej gęstości, by zapewnić wysoki komfort użytkowania. Model ten posiada 2-metrowy przewód aby zwiększyć wygodę użytkowania.

Nieskończone możliwości konfiguracji wizualnej oraz dźwiękowej
Sound BlasterX H6 podnosi jakość oraz wrażenia dzięki w pełni konfigurowalnemu systemowi oświetlenia RGB. Oprogramowanie Sound Blaster Connect pozwala użytkownikowi zaprogramować dostosowane do jego potrzeb oświetlenie z palety 16 mln kolorów z różnymi efektami.
Program ten pozwala także na konfigurowanie ustawień dźwięku, aby uzyskać jak najlepsze doznania za sprawą wielkiego realizmu. Funkcja Ambient Monitoring pozwala na przełączanie się pomiędzy różnymi ustawieniami dźwięku za pomocą jednego przycisku.

Główne cechy:
⦁ 50 mm neodymowe przetworniki
⦁ pakiet udoskonaleń Sound Blaster Audio
⦁ Wbudowana funkcja monitorowania otoczenia
⦁ Wymienne, “oddychające” wkładki wykonane z pianki o dużej gęstości
⦁ Odpinany mikrofon z funkcją redukcji hałasu Clear Coms
⦁ Pilot do regulacji głośności i ustawień mikrofonu
⦁ Możliwość dostosowania oświetlenia – wybór pośród kolorów z 16-milionowej palety RGB
⦁ Kompatybilny z PC, PS4, Nintendo Switch (USB audio)
⦁ Wyjście audio 3,5 mm dla Xbox One oraz innych urządzeń korzystających z tego typu gniazda

Cena i dostępność
Sound Blaster H6 wyceniono na 69,99 Euro. Słuchawki są dostępne na stronie Creative.com, wkrótce również w polskich sklepach. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego headsetu odwiedź stronę creative.com/h6

Źródło: informacja prasowa.