Chat with RTX wykorzystuje potencjał sieci LLM i techniki RAG do lokalnej AI. Konferencja NVIDIA GTC od 18 marca

Pojęcia związane z AI, takie jak LLM, chatbot czy RAG pojawiają się w naszej rzeczywistości coraz częściej. W tym tygodniu, w ramach serii AI Decoded NVIDIA wyjaśnia czym jest Wielki Model Językowy (LLM) oraz to w jaki sposób współpracuje on z chatbotami i techniką RAG na komputerach i stacjach roboczych z kartami graficznymi RTX.

Biorąc pod uwagę przyjazny i łatwy w użyciu interfejs, ChatGPT jest chatbotem, przez który większość użytkowników dokonuje swojej pierwszej interakcji z LLM, czyli Wielkim Modelem Językowym. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z usługi chatbota, wiesz jak przydatny może być w codziennym użytkowaniu. Moc kart graficznych NVIDIA RTX pozwala także na to, aby sieć neuronowa LLM stała się wystarczająco kompaktowa i działała lokalnie na zwykłym pececie. Idąc o krok dalej, w połączeniu z techniką zwaną retrieval-augmented generation (RAG), chatbot zapewni inteligentniejsze odpowiedzi w oparciu o konkretny zestaw danych dostarczony przez użytkownika, także na życzenie z jego prywatnymi danymi.

Chat with RTX to demo technologiczne, które wykorzystuje Wielki Model Językowy (LLM) i technikę RAG. Użytkownicy mogą uruchamiać chatbota lokalnie na pecetach i stacjach roboczych z kartami graficznymi NVIDIA RTX, a całość jest przyspieszana za pomocą biblioteki TensorRT-LLM w celu sprawniejszej interakcji i szybszego generowania odpowiedzi.

Przypominamy także o nadchodzącej konferencji NVIDIA GTC, dedykowanej sztucznej inteligencji. Odbędzie się ona od 18 do 21 marca w San Jose w Kalifornii oraz w trybie online. To doskonała okazja, aby dokładniej zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami i innowacjami w tej dziedzinie.

Więcej informacji na temat sieci LLM, techniki RAG i sztucznej inteligencji można znaleźć w najnowszym wpisie na blogu NVIDIA AI Decoded.

Dodatkowe informacje:

źródło: informacje prasowe