BOSE wprowadza bezprzewodowe słuchawki sportowe i QC z redukcją szumów

Słuchawki, które zrewolucjonizowały branżę, niebawem zrobią to ponownie – bezprzewodowo. Dziś firma Bose zapowiedziała słuchawki wokółuszne QuietComfort 35 oraz douszne QuietControl 30, które rozprawiają się z ograniczeniami istniejących słuchawek bezprzewodowych z funkcją redukcji szumów, jednocześnie dostarczając zupełnie nowych wrażeń podczas podróży, dojazdów do pracy, tworzenia, studiowania lub po prostu relaksowania się. Model QC35 pozwala całkowicie odciąć się od świata w tej samej niezwykłej ciszy, którą oferują przewodowe słuchawki Bose QuietComfort. A model QC30 dodaje coś nowego – przełomową funkcję, która oddaje kontrolę nad szumami w ręce użytkownika, aby mógł określić, ile otaczających go dźwięków chce zablokować lub przepuścić. Na tle idealnej ciszy nowe słuchawki QC35 i QC30 odtwarzają muzykę ze zdumiewającą klarownością przy każdym poziomie głośności. Model QC35 wejdzie do sprzedaży 5 czerwca 2016 r. w cenie 1699 PLN; słuchawki QC30 będą dostępne od września 2016 r. w cenie 1299 PLN.

Firma Bose zapowiedziała również nowe bezprzewodowe słuchawki SoundSport i SoundSport Pulse, które całkowicie zmienią oczekiwania ćwiczących. Zaprojektowane specjalnie pod kątem wysiłku fizycznego, bezprzewodowe słuchawki SoundSport zapewniają niedoścignioną kombinację zalet. Oferują znakomite brzmienie, stabilne i komfortowe dopasowanie oraz wytrzymałość podczas codziennego użytkowania pod dachem lub otwartym niebem. W celu śledzenia osobistej wydolności model SoundSport Pulse zawiera wbudowany monitor rytmu serca, który mierzy puls w uchu, aby zapewnić precyzyjne odczyty. Słuchawki SoundSport wejdą do sprzedaży 5 czerwca 2016 r. w cenie 799 PLN; model SoundSport Pulse będzie dostępny od września 2016 r. w cenie 999 PLN.

Wszystkie nowe słuchawki bezprzewodowe firmy Bose oferują obsługę NFC w celu wygodnego podłączania urządzeń, intuicyjną obsługę muzyki i połączeń telefonicznych, zapowiedzi głosowe kluczowych informacji, takich jak ustawienia konfiguracyjne, identyfikacja dzwoniącego oraz stan baterii, a także bezpłatną aplikację Bose Connect, która zapewnia jeszcze więcej funkcji.

„Doskonała bezprzewodowa redukcja szumów i lepsze ćwiczenia pozostawały dotychczas w sferze marzeń” – powiedziała Bernice Cramer, dyrektor generalny Bose Wireless Headphones. – „Podobnie jak wcześniejsze modele QuietComfort, słuchawki QC30 i QC35 znacznie wyprzedzają trendy rynkowe. A dla milionów osób, które biegają, jeżdżą na rowerze, wędrują lub ćwiczą na siłowni, słuchawki SoundSport oferują nową alternatywę, bo zostały nie tylko nazwane na cześć ćwiczeń, ale do nich stworzone”.

BOSE QUIETCOMFORT 35

Żyjemy w coraz bardziej hałaśliwym świecie, a nowe słuchawki wokółuszne QC35 oferują najlepszą redukcję szumów, jaka jest obecnie dostępna – czy to w słuchawkach przewodowych, czy bezprzewodowych – oraz specjalnie zaprojektowany system Bluetooth®, który gwarantuje niezawodne i stabilne połączenie.

Mikrofony umieszczone wewnątrz i na zewnątrz nauszników wykrywają, mierzą i przesyłają niepożądane dźwięki do dwóch specjalnie zaprojektowanych, cyfrowych układów elektronicznych – po jednym na każde ucho – które w ułamku milisekundy odpowiadają precyzyjnym, równym i przeciwnym sygnałem. Rezultat jest zdumiewający: w jedną chwilę stukot wagonu metra, warkot silnika samolotu albo uliczny gwar godzin szczytu praktycznie znika. Użytkownik może pogrążyć się w ciszy albo delektować się czystszym brzmieniem muzyki dzięki nowemu korektorowi, który równoważy dźwięk przy każdej głośności, w każdym gatunku muzycznym.

Słuchawki QC35 działają nawet 20 godzin na akumulatorze litowo-jonowym, dłużej, niż trwa lot z Nowego Jorku do Hongkongu. Proste przyciski znajdują się na prawym uchu: wyłącznik, głośność, odtwarzanie/pauza oraz odbieranie/kończenie połączeń.

Słuchawki QC35 są po brzegi wypełnione nowoczesnymi technologiami. Także konstrukcja i wykończenie są precyzyjne. To wyrafinowane, solidne, lekkie i stabilne urządzenie oferuje legendarny komfort Bose.

BOSE QUIETCONTROL 30

Żyjemy w coraz większym pośpiechu, a słuchawki QC30 to techniczne tour-de-force zaprojektowane po to, aby każdy dzień był lepszy. Ich funkcja redukcji szumów jest tak zaawansowana, że w branży nie sposób znaleźć niczego podobnego. Ponadto debiutują z nowym, odpornym na zakłócenia systemem Bluetooth, który działa niezawodnie w zmieniających się warunkach otoczenia.

Słuchawki QC30 są wyposażone w niewielkie wkładki douszne, w których znajduje się łącznie sześć mikrofonów, oraz elegancki pałąk na szyję skrywający resztę zaawansowanej elektroniki. Gdziekolwiek znajduje się użytkownik i cokolwiek robi, nowy przełomowy wynalazek Bose – kontrolowana redukcja szumu – pozwala mu wybrać, w jakim stopniu chce odciąć się od świata. Czy potrzebuje on orientacji na zatłoczonym chodniku, czy zupełnej izolacji w pracy, czy też chce odebrać połączenie telefoniczne w pełnej ludzi kawiarni – w słuchawkach QC30 może wybrać, co będzie słyszał. Redukcję szumów można zwiększyć lub zmniejszyć, a nie tylko włączyć lub wyłączyć, ponadto adaptuje się ona do ustawionego poziomu bez zmieniania głośności muzyki. Aby użytkownik słyszał każdą nutę ulubionego utworu, w QC30 zastosowano nowy korektor dostosowany do rozmiaru i konstrukcji słuchawek. Dzięki wyciszeniu rozpraszających uwagę dźwięków, słuchawki brzmią doskonale pomimo niewielkich rozmiarów.

Słuchawki QC30 działają nawet 10 godzin na akumulatorze litowo-jonowym, tyle co w pełni naładowany telefon lub tablet. Proste przyciski znajdują się na przewodzie: głośność, odtwarzanie/pauza, odebranie/zakończenie połączenia oraz kontrola szumów.

Model QC30 jest wyposażony w końcówki StayHear®+, często naśladowaną, ale nigdy nie powieloną innowację Bose, która eliminuje nacisk i ból, jaki powoduje długie noszenie konwencjonalnych słuchawek.

WIĘCEJ NIŻ CISZA: KOMUNIKACJA Z WYKORZYSTANIEM QC35 I QC30

QC35 i QC30 nie tylko używają mikrofonów do redukcji szumów i kontrolowanej redukcji szumów, ale wykorzystują też podwójny system mikrofonowy do tłumienia irytujących dźwięków tła, które przeszkadzają w rozmowie. Cichnie szum wiatru i gwar tłumu. Poprawia się dokładność syntezy mowy w Siri® i innych aplikacjach wirtualnego asystenta. Rozmowy są bardziej klarowne, głosy brzmią naturalnie, a każde słowo słychać wyraźnie po obu stronach połączenia.

SoundSport_Pulse_wireless_headphones(1)

SŁUCHAWKI SOUNDSPORT I SOUNDSPORT PULSE

Słuchawki to ważny element treningu, ale modele bezprzewodowe często w nim przeszkadzają z powodu konstrukcji, która powoduje ból, jest niestabilna i nie zapewnia pełnego brzmienia. W bezprzewodowych słuchawkach SoundSport ćwiczy się znacznie lepiej. Zastosowano w nich specjalną, sportową wersję końcówek StayHear+, które są komfortowe i dobrze trzymają się w uszach podczas ćwiczeń. Są wykonane z miękkiego, elastycznego silikonu w kształcie parasola, który delikatnie domyka ucho, podczas gdy przedłużone skrzydełko „zakleszcza” słuchawkę w małżowinie.

Słuchawki SoundSport, dobre do ćwiczeń pod dachem lub otwartym niebem, są odporne na pot oraz wodę i zapewniają potężne brzmienie. Umieszczony na kablu mikrofon i pilot nie rozpraszają użytkownika podczas pomijania piosenek, regulowania głośności albo odbierania lub wykonywania połączeń.

Słuchawki SoundSport Pulse zawierają wbudowany monitor rytmu serca, który działa z precyzją pasa piersiowego. Jest to doskonały produkt do słuchania muzyki i śledzenia postępów treningu dzięki kompatybilności z Runkeeper, Endomondo i innymi aplikacjami sportowymi.

Bateria w słuchawkach SoundSport wystarcza ze sporym zapasem na przebiegnięcie maratonu. Model SoundSport Pulse działa do 5 godzin, a SoundSport Pulse nawet 6 godzin na zasilaniu bateryjnym.

APLIKACJA BOSE CONNECT

Bezpłatna aplikacja Bose Connect sprawia, że każde bezprzewodowe słuchawki Bose stają się jeszcze bardziej funkcjonalne. Jej interfejs jest tak przejrzysty i minimalistyczny, że wydaje się znajomy już od pierwszego użycia. Właściciele mogą przełączać się między urządzeniami Bluetooth, aktualizować oprogramowanie, personalizować zapowiedzi głosowe i znacznie więcej. W przypadku QC30 aplikacja Bose Connect oferuje funkcję kontrolowanej redukcji szumu, która zapewnia lepszą orientację w otoczeniu albo ograniczenie zewnętrznych szumów; w przypadku SoundSport Pulse aplikacja pokazuje aktualny rytm serca. Z czasem w aplikacji Bose Connect będą pojawiać się nowe „umiejętności” słuchawek.

DOSTĘPNOŚĆ I KOLORY

Słuchawki QuietComfort 35 są dostępne w kolorze czarnym i srebrnym; QuietControl 30 – w kolorze czarnym; SoundSport – obecnie w kolorze czarnym i morskim, a od sierpnia również w cytrynowym; SoundSport Pulse – w czerwonym. Do słuchawek QC30 i SoundSport dołączone są końcówki StayHear+ w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym. Wszystkie nowe słuchawki będą sprzedawane w sklepach Bose, na Bose.com oraz u wybranych autoryzowanych dystrybutorów. Aplikację Bose Connect można pobrać bezpłatnie z App Store® lub Google Play.

Źródło: Informacja prasowa.