Bluboo Maya – smartfon z makijażem

Rynek telefonów dedykowanych amatorom fotografii zyskał interesującego reprezentanta. Do Polski trafił smartfon Bluboo Maya, który na tle konkurencji wyróżnia się szeregiem opcji, usprawniających utrwalanie ważnych momentów. Nowość ma zadowolić przede wszystkim zwolenników mobilnej fotografii.

Wykonane przednim (8 Mpix) lub głównym (13 Mpix) aparatem zdjęcie zostanie zidentyfikowane pod kątem wieku i płci. Na tej podstawie smartfon dobierze sugerowany filtr makijażu. Jeżeli propozycja nie spotka się z aprobatą fotografowanej osoby, oprogramowanie pozwoli na edycję aż do uzyskania pożądanego efektu. Do dyspozycji jest m.in. możliwość rozjaśniania skóry, usuwania niepożądanych elementów czy malowania ust szminką. Twórcy smartfona nie zapomnieli również o dodatkach – postać na zdjęciu łatwo może wzbogacić się o okulary, nową fryzurę, kolczyki, opaskę czy nawet brodę.
Fotograficzne możliwości Bluboo Maya rozszerzają opcje V-Gesture i Smile Mode. Pierwsza z nich wykona zdjęcie, kiedy tylko przed matrycą aparatu zostanie wykonany gest kojarzony w Polsce ze zwycięstwem. Druga zrobi to samo, wykrywając uśmiech na twarzy osób obecnych przed obiektywem. O wszystkich fotograficznych krokach i czynnościach poinformuje przewodnik głosowy.
Dużo łatwiej przyjdzie też zrobienie typowego selfie. Opcja Self-Timer Mode przełoży się na to, że raz na zawsze zapomnimy o poruszonych i nieostrych ujęciach. Zaprogramowany wcześniej czas pozwoli swobodnie się ustawić, eliminując przy okazji konieczność fizycznego naciskania spustu smartfonowej migawki.
Różne warunki atmosferyczne, w których wykonywane będą zdjęcia, nie powinny też znacząco zaszkodzić smartfonowi. Stopień ochrony Bluboo Maya to IP63, co równa się wysokiej odporności na działanie wody i kurzu.
Bluboo Maya pracuje pod kontrolą najnowszego Androida 6.0 Marshmallow. Za płynne działanie odpowiada czterordzeniowy procesor z zegarem 1,3 GHz. Do dyspozycji użytkowników oddano także 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, 5,5 calowy ekran w rozdzielczości HD oraz baterię o pojemności 3000 mAh, która w stanie czuwania ma wytrzymać nawet 300 godzin.
Bluboo_Maya_06
Sugerowana cena detaliczna Bluboo Maya wynosi 449 PLN brutto. Podobnie jak wszystkie inne smartfony dystrybuowane przez CK MEDIATOR, także model Maya jest objęty 24-miesięczną gwarancją realizowaną na terenie kraju. Aby być pewnym, że produkt pochodzi z oficjalnej dystrybucji i posiada pełne wsparcie w Polsce, należy zwrócić uwagę na hologram CK MEDIATOR.
Źródło: Informacja prasowa