Bezpieczne dziecko, spokojny rodzic

Zbliżający się okres wakacyjny to czas odpoczynku i beztroski dla uczniów. To co dla najmłodszych będzie relaksem, dla ich opiekunów może być powodem wzmożonych obaw. Biorąc pod uwagę obie te kwestie, marka ART wprowadziła do swojej oferty linię smartwatchów z lokalizatorem GPS i systemem powiadomień.

ART AW-K01 to silikonowy, dostępny w trzech wariantach kolorystycznych (niebieskim, zielonym i różowym), zegarek kompatybilny z systemami Android i iOS. Dzięki wbudowanemu lokalizatorowi GPS, pozwoli monitorować miejsce, w którym znajduje się dziecko. Jeśli pociecha opuści zaprogramowaną, ustaloną wcześniej strefę bezpieczeństwa, zainstalowana w telefonie opiekuna aplikacja Se Tracker włączy alarm, informując o potencjalnym niebezpieczeństwie.

Co więcej, jeśli dziecko poczuje się zagrożone, np. obecnością podejrzanych osób, będzie mogło za pomocą przycisku SOS powiadomić o tym rodzica. Stosowną reakcję ułatwi natomiast opcja podsłuchu, tj. wbudowany, czuły mikrofon, który pozwoli na bieżący odsłuch tego, co dzieje się w najbliższym otoczeniu. Komunikacja będzie możliwa po wcześniejszym zainstalowaniu w zegarku karty micro-SIM.

Poza wspomnianymi opcjami, podnoszącymi poziom bezpieczeństwa, zegarek został także wyposażony w możliwość wykonywania połączeń głosowych, krokomierz, monitoring snu, budzik oraz alarm powiadamiający o niskim stanie baterii i próbie zdjęcia z ręki.

Wyświetlacz zegarka to ekran LCD o rozdzielczości 128×64 pikseli i przekątnej 0,98 cala. Ważący 40 gramów ART AW-K01 jest wyposażony w polimerową baterię o pojemności 400 mAh. Jego ładowanie odbywa się za pomocą dołączonego do zestawu kabla USB.

Smartwatch jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta. Sugerowana cena detaliczna modelu ART AW-K01 wynosi 219 PLN brutto.

Źródło: Informacja prasowa