BenQ ZOWIEXL2430– 144 Hz monitor Full HD do e-Sportu

W Polsce dostępny jest już nowy 144 Hz calowy monitor zaprojektowany dla miłośników gier– 24 calowy BenQ ZOWIE XL2430. Monitor ma matrycę TN z 1 ms czasem reakcji GtG, jasności 350 cd/m2 i kontraście 1000:1.

Nowy, okrągły szybki przełącznik trybów pracy (S Switch) jest jeszcze wygodniejszy w obsłudze. Jest on wyposażony w trzy przyciski, co pozwala dostosować i zapisać ustawienia monitora np. do pracy, gry i rozrywki. Pokrętło przewijania umożliwia szybką zmianę ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces regulacji ustawień monitora. Płynne przełączanie pomiędzy ustawieniami monitora jest szybkie i proste.

20 stopniowa regulacja jaskrawości (jasności) kolorów – dostępna w menu ekranowym (OSD) pozwala na szybkie i powtarzalne ustawienie najlepszej jaskrawości (jasności) kolorów, dostosowanego do indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji gracza.

benq_xl2430_02

Precyzyjne i powtarzalne ustawienie położenia ekranu. XL2430 umożliwia precyzyjną regulacje wysokości położenia ekranu – 14 poziomów wskazywanych dobrze widocznym markerem w zakresie 140 mm. Regulacja pochylenia matrycy do przodu i do tyłu aż do20°, w prawo i w lewo o 45°oraz obrót ekranu (pivot) do pozycji pionowej znakomicie ułatwiają dobór najlepszej pozycji ekranu.

Funkcja Black eQualizer „rozjaśnia” cienie czyli pozwala widzieć więcej szczegółów w ciemnych partiach np. pola walki nie powodując jednocześnie „wypalania” szczegółów w najjaśniejszych partiach obrazu.

Cena i gwarancja. Monitor dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 1699 zł i ma 36 miesięczną gwarancję producenta typu door-to-door.

Źródło: Informacja prasowa.