ASUS zapowiada laptopy ZenBook UX430

Rodzina stylowych i eleganckich ultrabooków ASUS ZenBook powiększa się o model UX430. W jego niezwykle kompaktowej, 13 calowej obudowie mieszczą się wydajne podzespoły oraz 14 calowa matryca. Dostępny będzie w wersjach ze zintegrowaną lub mobilną kartą graficzną NVIDIA® GeForce®, co czyni go najsmuklejszym notebookiem z tego typu rozwiązaniem. Łączy produktywność charakterystyczną dla większych laptopów z mobilnością. Osoby ceniące niebanalny wygląd mają do dyspozycji takie warianty kolorystyczne jak: metaliczny Quartz Gray oraz ciemnogranatowy Royal Blue.

Zobacz więcej — w wyjątkowym stylu

ASUS ZenBook UX430 zaprojektowany został tak, aby zapewnić klasyczną dla serii ZenBook elegancję, nietuzinkowość i wydajność w zgrabnej, a zarazem lekkiej obudowie. 14-calowy wyświetlacz ze smukłą ramką 7,18 mm pozwala uzyskać stosunek ekranu do obudowy na poziomie 80 proc. Dzięki temu ZenBook UX430 nie jest większy od standardowych 13-calowych laptopów i zachowuje kompaktową formę. Przy wysokości 15,9 mm oraz wadze zaledwie 1,25 kg laptop łączy w sobie komfort pracy jaki daje nam większy ekran z mobilnością, charakterystyczną dla większych komputerów.

Filozofia projektowania serii ZenBook zawsze nawiązywała do piękna i harmonii, a ZenBook UX430 nie jest tutaj wyjątkiem od reguły. Dostępny będzie w zróżnicowanych wariantach kolorystycznych, które umożliwiają dopasowanie komputera do własnego, wyjątkowego stylu. Ponadczasowa elegancja metalowego, wykończenia z koncentrycznymi kręgami wzmocniona została przez piękny kolor Royal Blue. Towarzyszy mu współczesny motyw— krystaliczne pokrycie wykonane w zaawansowanej technologii nanolitograficznej, które nadaje unikalny, luksusowy szlif. Użytkownicy preferujący klasyczny wygląd, z pewnością wybiorą kolor QuartzGrey z piaskowanym, metalowym wykończeniem, bez litografii.

Lepsza wydajność, krótsze czekanie

ASUS ZenBook UX430 to wydajność bez kompromisów. W jego sercu znajdziemy procesory Intel® Core™siódmej generacji, jak również do 8 GB szybkiej pamięci DDR4 RAM i dysk SSD do 512 GB. Co więcej jest to najsmuklejszy model z serii ZenBook wykorzystujący wysokowydajną, mobilną kartę graficzną NVIDIA® GeForce® 940MX. Wszystkie te czynniki sprawiają, że ZenBook UX430 działa szybko i sprawnie podczas pracy przy dużych dokumentach, edycji plików wideo czy grania.

Nowy laptop wyposażony jest w port USB Type-C™ (USB-C™) z dwustronną końcówką, który dzięki swojej konstrukcji umożliwia łatwe podłączanie urządzeń każdą stroną wtyczki. Dodatkowo porty USB 3.1 Gen 1 Type-A, Micro HDMI oraz wejście na kartę SD zapewniają proste podłączanie akcesoriów, wyświetlaczy oraz projektorów.
Stworzony do aktywnego życia w biegu oferuje całodzienny czas pracy na baterii, aby użytkownicy nie musieli martwić się o nieustanne szukanie gniazdka. Specjalnie zaprojektowana litowo-polimerowa bateria 50 Wh będzie służyła nam do 9 godzin na jednym ładowaniu.

Niezwykła grafika, wciągająca rozrywka

W celu zwiększenia wygody ASUS ZenBook UX430 został wyposażony w antyodblaskowy wyświetlacz redukujący efekty świetlne. Wykorzystuje on rozległą paletę kolorów 100% sRGB, aby zapewnić bardziej precyzyjne i żywsze barwy niż standardowe ekrany. Technologia szerokiego kąta widzenia gwarantuje, że kontrast i nasycenie nie pogarszają się aż do kąta 178°, co czyni z laptopa idealne narzędzie do wspólnej pracy oraz oglądania materiałów wideo.

O wysoki realizm i szczegółowość wyświetlanego przez UX430 obrazu dba technologia ASUS Splendid. Odpowiada ona za mocne kolory oraz fabrycznie skalibrowaną temperaturę barw. Wśród dostępnych trybów znajdziemy m. in. EyeCare, który ogranicza do minimum poziom emitowanego niebieskiego światła, a co za tym idzie zmniejsza zmęczenie oczu i dba o ich zdrowie. Technologia przetwarzania obrazu wideo ASUS Tru2Life analizuje każdą pojedynczą klatkę filmu, zwiększając jego kontrast i czystość.

Z kolei jakość dźwięku zapewnia technologia ASUS Sonic Master, która w tym modelu została stworzona przy współpracy z inżynierami HarmanKardon. Brzmienie zyskuje na przejrzystości i mocy, dostarczając głęboki bas. To nie lada osiągnięcie, jeśli wziąć pod uwagę smukłość obudowy ZenBooka i ograniczoną ilość miejsca na głośniki.

Bezkompromisowa efektywność

Dla najwyższego komfortu pracy w ruchu ZenBook UX430 wyposażony został w pełni podświetlaną klawiaturę, która charakteryzuje się solidną jednoczęściową konstrukcją. O zaawansowanej ergonomii świadczy zoptymalizowany skok klawiszy rzędu 1,4 mm, który znacznie ułatwia pisanie.

ZenBook_UX430_Quartz Grey_8

ZenBook UX430 wyposażony jest w czytnik linii papilarnych wbudowany w pokaźny, pokryty szkłem touchpad, wspierający technologię Windows Hello, dzięki której użytkownicy szybko i bezpiecznie logują się do systemu już po jednym dotyku. Touchpad pracuje w standardzie Windows Precision Touchpad (PTP), wykorzystuje technologię wykrywania dotyku kciuka, obsługę gestów za pomocą kilku palców jednocześnie oraz pisania odręcznego.

DOSTĘPNOŚĆ
ASUS ZenBook UX430 jest już dostępny w polskich sklepach.

Źródło: informacja prasowa.