ASUS Republic of Gamers prezentuje nową mysz gamingową – Spatha

ASUS Republic of Gamers (ROG) przedstawia nową mysz komputerową Spatha działającą zarówno w trybie przewodowym jak i bezprzewodowym. ROG Spatha może pochwalić się czułością 8200 DPI i dwunastoma programowalnymi przyciskami. Posiada trwałą i mocną obudowę ze stopu magnezu, lewy i prawy przycisk z gniazdem, które ułatwia zmianę przełączników oraz efekty świetlne LED RGB. Kiedy jest używana w trybie przewodowym, oferuje polling rate na poziomie 2000Hz, dzięki czemu pozwala pozbyć się opóźnień sygnału oraz zapewnić płynną i natychmiastową reakcję kursora.

Mysz ROG Spatha została wyróżniona za wyjątkową konstrukcję i innowacyjność prestiżową nagrodą Red Dot Design Award 2016.

Intuicyjne dowodzenie i kontrola

Dwanaście programowalnych przycisków, w tym sześć obsługiwanych kciukiem, umieszczonych na lewym boku myszy, zapewni pełnię kontroli nad urządzeniem. Sześć przycisków z przełącznikami Alps® zostało ułożonych na wzór oka ROG.

Obudowa myszy ROG Spatha została wykonana z wysokiej jakości stopu magnezu i posiada gniazdo, które ułatwia wymianę przełączników. Główne przyciski – lewy i prawy – działają niezależnie i zostały oddzielone od reszty obudowy. Przyciski posiadają również przełączniki OMRON® o żywotności 20 milionów kliknięć, które zwiększają ich trwałość i responsywność.

ROG Spatha oferuje czułość na poziomie 8200 DPI, a przycisk – sprzęgło DPI pozwala przełączać się między dwoma poziomami czułości, nawet w trakcie rozgrywki.

Dodatkowa elastyczność dzięki dwóm trybom działania

Bez względu na to czy mysz ROG Spatha jest podłączona do komputera za pomocą kabla czy działa w opcji bezprzewodowej, zawsze reaguje precyzyjnie i bez opóźnień. Działając bez kabla, mysz korzysta z połączenia o dużej prędkości, które zapewnia wysoką przepustowość danych i niski poziom opóźnień.

W trybie przewodowym, Spatha oferuje polling rate nawet do 2000Hz. Specjalnie podwyższony profil sprawia, że kabel nie ciągnie się po biurku i sunie gładko po każdej powierzchni. Akumulator można naładować korzystając z myszy w trybie przewodowym lub umieszczając ją w stacji ładującej. W zestawie jest dwumetrowy pleciony kabel i metrowy kabel gumowy.

Podświetlenie LED i interfejs ROG Armoury

ROG Spatha wyróżnia się agresywną konstrukcją o wyraźnie zaznaczonych krawędziach, którą rozświetlą niezależne efekty świetlne umieszczone na rolce, bocznych przyciskach i logotypie ROG. Mysz oferuje sześć wstępnie zdefiniowanych trybów oświetlenia — Static, Breathing, Color Cycling, Trigger, Random oraz Battery i posiada wbudowaną pamięć flash, która pozwala zapisać pięć profili użytkownika. Intuicyjny interfejs ROG Armoury pozwala użytkownikom dostosować profile, ustawienia efektów LED, makra i wiele innych parametrów.

DOSTĘPNOŚĆ

Mysz ASUS ROG Spatha będzie dostępna w Polsce od początku maja.

SPECYFIKACJA[1]

ASUS ROG Spatha

Łączność Bezprzewodowa RF 2.4GHz

Przewodowa przez USB 2.0

Rozdzielczość śledzenia Czujnik laserowy 8200DPI
Prędkość śledzenia 150 cali na sekundę
Przyspieszenie śledzenia 30g
Responsywność Polling rate 2000 Hz (w trybie przewodowym)

Polling rate 1000 Hz (w trybie bezprzewodowym)

Przełącznik OMRON® D2FC-F-7N(20M) o żywotności 20 milionów kliknięć

W zestawie znajdują się dodatkowe przełączniki OMRON® D2F-01F

Kompatybilne przełączniki:

Przełączniki serii OMRON® D2F: D2F, D2F-F, D2F-01, D2F-01F

Przełączniki serii OMRON® D2FC: D2FC-3M, D2FC-F-7N, D2FC-F-7N(10M) , D2FC-F-7N(20M)

Kable Pleciony kabel USB 2m

Gumowy kabel USB 1m

Kompatybilne systemy operacyjne Windows 10

Windows 8.1

Windows 8

Windows 7

Zawartość zestawu 1 x bezprzewodowy odbiornik / stacja ładująca

1 x dwumetrowy pleciony kabel USB

1 x metrowy gumowy kabel USB

2 x japońskie przełączniki Omron

1 x pokrowiec ROG

2 x naklejka z logo ROG

1 x śrubokręt

Dokumentacja użytkownika

Rozmiar 137 x 89 x 45 mm
Waga 175g (bez kabli)

[1] Specyfikacja, zawartość i dostępność produktu mogą być zmienione bez uprzedniej informacji i mogą różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może zależeć od używanych aplikacji, ich wykorzystania, środowiska roboczego i innych czynników. Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie http://www.asus.com.

Źródło: Informacja prasowa