ASUS Republic of Gamers prezentuje monitor Swift PG248Q

ASUS Republic of Gamers (ROG) przedstawia monitor ROG Swift PG248Q: bezkonkurencyjny wyświetlacz dla graczy, który zapewnia płynne odtwarzanie obrazu i rozgrywkę bez ograniczeń.  24-calowa matryca Full HD (1920 x 1080) oferuje współczynnik kształtu na poziomie 16:9. Częstotliwość odświeżania 144Hz z możliwością dodatkowego podkręcenia do 180Hz, czas reakcji 1ms i technologia NVIDIA® G-SYNCzapewniają użytkownikom szybką i niebywale płynną rozgrywkę.

Zaprojektowany z myślą o sporcie elektronicznym monitor ROG Swift PG248Q został oficjalnym monitorem imprez ESL ONE Cologne 2016 i The International 2016.

Płynna częstotliwość odświeżania 180Hz i czas reakcji 1ms

24-calowy PG248Q oferuje natywną częstotliwość odświeżania na poziomie 144Hz, którą można dodatkowo podkręcić do 180Hz, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się wyjątkowo płynną i szybką rozgrywką, pozbawioną opóźnień i zniekształceń. Szybki czas reakcji, 1 ms, pozwala uniknąć smużenia i rozmycia obrazu, umożliwiając zawodnikom szybką reakcję na to, co się dzieje na ekranie. Monitor idealnie sprawdza się w przypadku gier FPS, wyścigów, gier strategicznych i sportowych.

Zyskaj przewagę dzięki technologiom NVIDIA

ROG Swift PG248Q korzysta z technologii wyświetlania NVIDIA G-SYNC, zapewniając bardziej płynną, szybszą i zapierającą dech w piersi rozgrywkę. NVIDIA G-SYNC synchronizuje częstotliwość odświeżania wyświetlacza z układem NVIDIA GeForce® GTX komputera, by eliminować problem rwania obrazu, jednocześnie minimalizując zacięcia i opóźnienia w wyświetlaniu obrazu. Użytkownicy mogą cieszyć się częstotliwością odświeżania na poziomie 180 Hz, jeśli skorzystają z układu graficznego NVIDIA GeForce GTX 1060 lub wyższego modelu.

Monitor jest kompatybilny z zestawem NVIDIA 3D Vision® 2, który otwiera wrota do prawdziwej rozgrywki 3D. Wszystko, czego potrzeba, aby zanurzyć się we wciągającym świecie gry i obrazu to komputer wyposażony w kartę graficzną NVIDIA GeForce i okulary 3D. Najnowsza technologia NVIDIA 3D LightBoost zapewnia jaśniejszy obraz 3D, nie wpływając przy tym na większy pobór mocy.

Autorskie technologie GamePlus i GameVisual

ROG Swift PG248Q posiada klawisz szybkiego dostępu GamePlus, który oferuje szereg ułatwień dla graczy, takich jak nakładka na celownik, minutnik czy licznik FPS (frames per second), a także funkcję wyrównania ekranu.

Cztery opcje celownika ułatwiają strzały a minutnik umieszczony po lewej stronie wyświetlacza pozwala na bieżąco monitorować czas upływającej rozgrywki. Licznik FPS pozwala na kontrolę płynności batalii.  Aktywacja funkcji wyrównania ekranu oferuje użytkownikom trzy linie pozycjonujące we wszystkich czterech rogach monitora, co ułatwia pracę na wielu monitorach jednocześnie.

Technologia ASUS GameVisual oferuje sześć gotowych trybów wyświetlania (Scenery, Racing, Cinema, RTS/RPG, FPS i sRGB), dostosowanych do różnych gatunków gier. Tę unikatową funkcję można łatwo wywołać odpowiednim przyciskiem szybkiego dostępu.

Szerokie możliwości połączeń

Monitor ROG Swift PG248Q wyróżnia się szerokimi opcjami połączeń, w tym DisplayPort 1.2 oraz HDMI. Dwa porty USB 3.0 oferują wygodne możliwości połączeń, o prędkości nawet 10-krotnie wyższej niż w przypadku USB 2.0 i mogą być wykorzystane do szybkiego ładowania urządzeń mobilnych.

Filtr niebieskiego światła i ergonomiczna konstrukcja

Technologia ASUS Ultra-Low Blue Light oferuje wybór jednego z czterech filtrów niebieskiego światła, który można wybrać z poziomu menu wyświetlanego na ekranie (OSD) wywołanego 5-kierunkowym joystickiem. Technologia Flicker-Free pomaga redukować migotanie ekranu, zapewniając wygodne oglądanie obrazu.

Wyświetlacz został poddany surowym testom wydajności i uzyskał certyfikat laboratorium TÜV Rheinland, globalnego dostawcy usług w zakresie zapewniania jakości i bezpieczeństwa technologicznego, jako urządzenie, które nie migocze i emituje niski poziom niebieskiego światła.

PG248Q ma wyjątkowo cienką ramkę i może być montowany zgodnie ze standardem VESA, co szczególnie dobrze sprawdzi się podczas pracy na wielu monitorach. Wyróżnia się ergonomiczną podstawką z możliwością regulacji nachylenia, obrotu w poziomie i pionie oraz wysokości, dzięki czemu użytkownicy mogą zapewnić sobie pełną wygodę działania, nawet podczas wielogodzinnych sesji gry. Rozwiązanie ułatwiające organizację kabli wkomponowane w podstawkę monitora pozwoli utrzymać uporządkowane stanowisko pracy i rozgrywki.

PG248Q_F2_small

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

ROG Swift PG248Q będzie dostępny w lipcu, w orientacyjnej cenie 2200,00 pln.

SPECYFIKACJA[1]

 

ROG Swift PG248Q

Rozmiar panelu (przekątna) 24 cale (61 cm); współczynnik kształtu 16:9
Tylne podświetlenie panelu/typ WLED / TN
Natywna rozdzielczość DisplayPort: 1920 x 1080 (możliwość podkręcenia częstotliwości odświeżania do 180 Hz)

HDMI: 1920 x 1080 (częstotliwość odświeżania do 60 Hz)

Wielkość plamki 0,276 mm
Maksymalna jasność 350 cd/m²
Współczynnik kontrastu 1000:1
Kąt widzenia

(CR≧10)

170°(H) / 160°(V)
Wyświetlane kolory 16,7 milionów (8-bit)
Korekcja Gamma Obsługa Gamma 1.8 / 2.2 / 2.5
Czas reakcji 1 ms (gray-to-gray)
Technologie wyświetlacza NVIDIA® G-SYNC™

NVIDIA® Ultra Low Motion Blur

NVIDIA® 3D Vision®

NDVIDA 3D LightBoost™

Autorskie rozwiązania ASUS 5-kierunkowy klawisz nawigacji menu OSD

Klawisz ASUS GamePlus (nakładka na celownik/czasomierz/licznik FPS i nakładka wyrównująca)

Klawisz ASUS GameVisual (tryby FPS / RTS / RPG / Racing / sRGB / Cinema /Standard)

Technologia Eye Care Low Blue Light (certyfikowana przez laboratorium TÜV Rheinland)

Flicker-Free (certyfikowana przez laboratorium TÜV Rheinland)

Porty wejścia/wyjścia 1 x DisplayPort 1.2

1 x HDMI (v1.4)

2 x USB 3.0

Gniazdo słuchawkowe

Częstotliwość

sygnału cyfrowego

HDMI: 30~90KHz(H)/ 24~60Hz(V)

DisplayPort (zwykła): 67~166KHz(H)/ 30~144Hz(V)

DisplayPort (podkręcona): 67~212KHz(H)/ 30~180Hz(V)

Udogodnienia

konstrukcyjne

Nachylenie: +20 ° ~ -5 °

Obrót w poziomie: +60 ° ~ -60 °

Dostosowanie wysokości: Tak (0~120mm)

Obrót w pionie: 90° zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara

Kompatybilność z uchwytem do montażu VESA: 100 x 100 mm

Wyjątkowo smukła ramka

Rozwiązanie ułatwiające organizację kabli

Rozmiar 561,6 x (418,2 ~ 538,2) x 237,9 mm (szer. x wys. x gł.)
Waga 6,6 kg (szac.)

[1] Specyfikacja, zawartość i dostępność produktu mogą być zmienione bez uprzedniej informacji i mogą różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może zależeć od używanych aplikacji, ich wykorzystania, środowiska roboczego i innych czynników. Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie http://www.asus.com.

Źródło: Informacja prasowa