ASUS Republic of Gamers prezentuje kartę graficzną Strix RX 470

ASUS Republic of Gamers prezentuje Strix RX 470, nową odsłonę karty graficznej dla graczy, która zapewnia wyjątkowo wysoką wydajność, zaawansowane, niezawodne chłodzenie, a także możliwość dostosowania do indywidualnych gustów. Dzięki najnowszemu procesorowi graficznemu AMD®Radeon RX 470, podkręconemu do 1270 MHz w trybie OC, karta ROG Strix RX 470 oferuje do 23% wyższą wydajność w benchmarku 3DMark Fire Strike Extreme w porównaniu z kartami referencyjnymi R9 380 i o 25% w grze Hitman.

ROG Strix RX 470 wyposażono w szereg technologii, które znajdziesz tylko w produktach ASUS: DirectCU II z technologią wentylatora 0db, która zapewnia maksymalny przepływ powietrza, uzyskując temperaturę niższą o 30% i 3-krotnie cichszą pracę i ASUS FanConnect, którą wyposażono w złącza wentylatora kontrolowane przez GPU, które oferują ukierunkowane dodatkowe chłodzenie. Jedyna w branży technologia Auto-Extreme z komponentami Super Alloy Power II zapewnia najwyższą jakość i niezawodność działania.

ROG Strix RX 470 umożliwia pełną personalizację dzięki oświetleniu Aura RGB. GPU Tweak II z narzędziem XSplitGamecaster pozwala intuicyjnie podkręcać wydajność i strumieniować grę.

Chłodzenie na najwyższym poziomie:technologia DirectCU II, wentylatory z opatentowaną konstrukcją skrzydeł i ASUS FanConnect

ROG Strix RX 470 wyposażono w technologię chłodzenia ASUS DirectCU II z rurkami cieplnymi, które mają bezpośredni kontakt z procesorem graficznym; dzięki temu wydajniej odprowadza ciepło z dala od GPU, osiągając do 30% chłodniejszą rozgrywkę i tym samym pozostawiając w tyle konkurencyjne konstrukcje. DirectCU II z wentylatorami 0dB z opatentowaną konstrukcją skrzydeł zapewnia maksymalny przepływ powietrza, zwiększone o 105% ciśnienie statyczne nad radiatorem i trzykrotnie cichsze działanie niż w przypadku kart referencyjnych.

ROG Strix RX 470 wyposażono również w technologię ASUS FanConnect. Podczas gry GPU często osiąga wyższą temperaturę niż procesor, ale wentylatory obudowy zazwyczaj odnoszą się tylko do temperatury procesora, co wpływa na mniej efektywne zarządzanie ciepłem. ASUS FanConnect pozwala rozwiązać tę kwestię; czteropinowe złącze kontrolowane przez procesor graficzny może być podłączone do wentylatora systemowego, dzięki czemu zapewnia ukierunkowane dodatkowe chłodzenie, które gwarantuje optymalną wydajność termiczną.

Najwyższej klasy jakość i niezawodność:technologia Auto-Extreme z komponentami Super Alloy Power II

Wszystkie karty graficzne ASUS są teraz produkowane w technologii Auto-Extreme; jest to pierwszy w branży w 100% zautomatyzowany proces produkcji, który wykorzystuje tylko najlepsze materiały, wyznaczając nowy standard jakości. Technologia Auto‑Extreme zapewnia stałą jakość karty graficznej i jej zwiększoną wydajność oraz żywotność. Nowy proces produkcji jest również przyjazny środowisku, ponieważ eliminuje użycie mocnych chemikaliów i zmniejsza zużycie energii o 50%.

Podzespoły Super Alloy Power II zwiększają efektywność, zmniejszają utratę mocy i brzęczenie, które pojawia się przy dużym obciążeniu, a także obniżają dynamikę cieplną o ok. 50% w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami, zapewniając niezarównaną jakość i niezawodność.

Graj po swojemu:Podświetlenie RGB Aura

Obudowę ROG Strix RX 470 wyposażono w oświetlenie ASUS Aura RGB. Ta spektakularna technologia podświetlenia może wyświetlić miliony kolorów w sześciu różnych trybach, oferując w pełni spersonalizowany system gry.

 ROG STRIX-RX470-O4G-GAMING_3D 1 (O)

Intuicyjność i możliwość podkręcania: GPU Tweak II z narzędziem XSplitGamecaster

Dzięki zaprojektowanemu na nowo, intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, GPU Tweak II czyni podkręcanie i grę łatwiejszą niż kiedykolwiek przedtem, jednocześnie zachowując zaawansowane opcje dla wytrawnych overclockerów. Za pomocą jednego kliknięcia nowa funkcja Gaming Booster maksymalizuje wydajność systemu, usuwając zbędne procesy i automatycznie przydzielając wszystkie wolne zasoby. 14-dniowa licencja premium XSplitGamecaster umożliwi użytkownikom strumieniowanie lub nagrywanie rozgrywki z poziomu wygodnej nakładki w grze. Nakładka wyświetla także prędkość taktowania procesora graficznego, temperaturę i użycie modułu VRM, a także pozwala szybko i prosto kontrolować wybór profili gier i wydajności dzięki GPU Tweak II.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

SPECYFIKACJA[1]  
ROG STRIX-RX470-O4G-GAMING ROG STRIX-RX470-4G-GAMING
·   Taktowanie 1250MHz w trybie Gaming

·   Taktowanie 1270MHz w trybie OC

·   PCI Express® 3.0

·   OpenGL® 4.5

·   Pamięć GDDR5 4GB

·   256-bitowy interfejs pamięci

·   2 x natywny port wyjścia DVI-D

1 x natywny port wyjścia HDMI 2.0

1 x natywny port Display Port 1.4

·   Taktowanie 1206MHz w trybie Gaming

·   Taktowanie 1226MHz w trybie OC

·   PCI Express® 3.0

·   OpenGL® 4.5

·   Pamięć GDDR5 4GB

·   256-bitowy interfejs pamięci

·   2 x natywny port wyjścia DVI-D

1 x natywny port wyjścia HDMI 2.0

1 x natywny port Display Port 1.4

[1] Specyfikacja, zawartość i dostępność produktu mogą być zmienione bez uprzedniej informacji i mogą różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może zależeć od używanych aplikacji, ich wykorzystania, środowiska roboczego i innych czynników. Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie http://www.asus.com.

Źródło: Informacja prasowa.