AMD dołącza do PyTorch Foundation

Firma AMD ogłosiła dziś, że jako fundator dołącza do nowej fundacji PyTorch, aby razem z innymi wzmocnić rozwój bardzo żywej społeczności programistów tej biblioteki oraz wzbogacić ją o doświadczenie i wiedzę z zakresu sprzętu i oprogramowania dla systemów sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML).

 Fundacja ta będzie częścią Linux Foundation, która jako instytucja non-profit będzie wspierać wdrażanie narzędzi z dziedziny AI poprzez promowanie i utrzymywanie ekosystemu otwartych projektów programistycznych PyTorch i ML stworzonych wcześniej przez Meta. Tutaj znajdą Państwo informację prasową na ten temat, a tutaj wpis na blogu Meta, który także dotyczy wsparcia dla fundacji PyTorch.

Mark Zuckerberg, założyciel i dyrektor generalny Meta: „PyTorch, czyli otwarty projekt AI rozwijany przez badaczy Meta, będzie teraz projektem zarządzanym przez Linux Foundation. PyTorch stało się jedną z wiodących platform AI – ponad 150 000 projektów na GitHub stworzono w oparciu o ten standard. Nowy zarząd PyTorch Foundation będzie składał się z wielu liderów, którzy pomogli społeczności znaleźć się w miejscu, w którym jest dziś. Wśród nich jest Meta i nasi partnerzy z AMD, Amazon, Google, Microsoft i Nvidia. Jestem podekscytowany mogąc rozwijać społeczność PyTorch oraz badania nad AI.”

Źródło: Informacje prasowe