Alienware prezentuje nowe gamingowe notebooki z kartami graficznymi NVIDIA GeForce GTX z serii 10

Firma Alienware zaprezentowała nową linię gamingowych notebooków, wyposażonych w karty graficzne z serii NVIDIA GeForce GTX 10. Najnowsze laptopy zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających graczach, którzy oprócz wyjątkowego wzornictwa, cenią sobie także bardzo wysoką wydajność.

Zaprojektowane z myślą o graczach

Marka Alienware to innowacyjne rozwiązania tworzone od początku do końca z myślą o graczach. Dlatego też najnowsze komputery amerykańskiego producenta charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością, która pozwoli także na komfortową rozgrywkę w gry tworzone w technologii wirtualnej rzeczywistości. Wykorzystanie do produkcji nowych notebooków wysokiej jakości aluminium czy anodowanego stop magnezu i stali umożliwiły implementację nowych rozwiązań. Zmodyfikowany system chłodzenia sprawia, że zarówno CPU, jak i GPU nagrzewają się znacznie wolniej nawet podczas pracy na bardzo wysokim obciążeniu.

Ponadto, firma Alienware zoptymalizowała także paletę kolorów LED-owego oświetlenia klawiatury oraz wzmocniła jej trwałość, wykorzystując stal do produkcji jej wewnętrznej części. Poprawiono także jakość dźwięku. Nowa konstrukcja umożliwiła wykorzystanie pełnego potencjału inteligentnych wzmacniaczy, które pozwoliły także na zwiększenie maksymalnego poziomu głośności.

Alienware 17

Flagowy notebook Alienware został wyposażony w zaawansowany 17-calowy ekran, który w połączeniu z fabrycznie ulepszonym procesorem Intel Core i7 serii K i kartą graficzną z serii GeForce GTX10, wspieraną przez pamięć RAM DDR4 o częstotliwości taktowania 2667 MHz gwarantuje wysokiej jakości rozgrywkę nawet w najbardziej wymagające gry. Opisywany laptop ofertuje także wsparcie technologii „IR Tobii Eye Tracking”, która z pomocą aplikacji Overwolf umożliwi graczom między innymi analizę swojego zachowania w poszczególnych etapach rozgrywki w danej grze komputerowej. Dzięki temu, użytkownik będzie mógł dostrzec popełniane przez siebie błędy i poprawić swój wynik w kolejnej potyczce.

Oprócz wspomnianej wyżej funkcji, partnerstwo z Tobii pozwoliło także na modyfikację oświetlenia AlienFX. Przy odpowiednich ustawieniach, oświetlenie będzie się zmieniało wraz z ruchem gałki ocznej użytkownika. Dla przykładu, po wyborze jednej z opcji, klawiatura będzie świeciła się tylko wtedy, kiedy wzrok będzie skierowany bezpośrednio na nią. Z kolei, jeśli gracz będzie patrzył na ekran, oświetlenie klawiatury automatycznie się wyłączy.

Alienware 15

15-calowy notebook z rodziny Alienware jest z racji mniejszej matrycy bardziej mobilny niż jego 17-calowy odpowiednik. Zaprezentowany laptop został wyposażony w bardzo wydajne karty graficzne AMD oraz NVIDIA GeForce GTX serii 10 i świetny antyodblaskowy wyświetlacz w technologii IPS.

Co ważne, producent wprowadzi do sprzedaży różne wersje sprzętowe, które oprócz zaimplementowanych podzespołów, będą także różniły się ekranem. Użytkownik będzie mógł wybrać pomiędzy matrycą FullHD, UHD IGZO 4K czy FullHD 120Hz z technologią NVIDIA G-Sync. Ponadto wydajna bateria o pojemności 68Wh w połączeniu z opcjonalnym zewnętrznym akumulatorem o mocy 99Wh pozwoli na wiele godzin komfortowej rozgrywki nawet podczas długiej podróży.

Alienware_15_2

Cena i dostępność

Najnowsze gamingowe notebook z serii Alienware 15 oraz 17 będą dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku w wielu różnych wersjach sprzętowych do wyboru z możliwością indywidualnej konfiguracji za pośrednictwem strony producenta.

Źródło: Informacja prasowa