ADATA Aura: żarówka LED RGB, która pokoloruje Twój świat

Z żarówką LED RGB marki ADATA oświetlenie można dostosować do pory dnia, okazji lub nastroju. Aura obsługuje Bluetooth 4.0, a dzięki aplikacji mobilnej, sterowanie nią jest banalnie proste.

W Polsce jest już dostępna żarówka ADATA Aura, idealnie wpisująca się w coraz popularniejsze rozwiązania Smart Home. Aura jest w pełni konfigurowalna, a dzięki wykorzystaniu diod LED RGB, wytwarza światło o różnym natężeniu i praktycznie dowolnej barwie. Z jej pomocą można rozświetlić każde pomieszczenie jednym z 16 milionów kolorów. Gdy zajdzie taka potrzeba, wystarczy jeden gest by zmienić barwę światła na bardziej dopasowaną do naszego nastroju.

009_ADATA_Aura_App

ADATA Aura wytwarza strumień świetlny o maksymalnej jasności 550 lumenów, pobierając przy tym zaledwie 7 W energii. Moc żarówki oraz barwę i temperaturę światła można płynnie regulować z poziomu aplikacji mobilnej, dostępnej dla smartfonów i tabletów z systemami Android/iOS.

Aplikacja pozwala również na zaprogramowanie do 10 scenerii, z możliwością stworzenia harmonogramu pracy dla kilku grup żarówek w kilku pomieszczeniach. Obsługuje do 64 żarówek jednocześnie. Daje to możliwość tworzenia rozbudowanych kompozycji świetlnych, ale pozwala również na symulowanie obecności domowników – zniechęcając potencjalnych włamywaczy.

Każda żarówka ADATA Aura wyposażona jest w moduł Bluetooth 4.0, pozwalający na komunikację bezprzewodową nie tylko ze smartfonem czy tabletem, ale również z innymi żarówkami Aura w swoim otoczeniu. Rozwiązanie to nie wymaga kosztownych urządzeń sterujących (mostu), ponieważ każda dodatkowa zainstalowana żarówka działa jak przekaźnik. ADATA Aura bazuje na popularnym gwincie E27, a zasilana może być prądem o napięciu od 100 do 240 V. Aura jest w stanie zastąpić tradycyjną żarówkę o mocy 40 W. Cena sugerowana żarówki ADATA Aura na rynku polskim wynosi 159 złotych brutto.

Źródło: Informacja prasowa.