ADATA AI910: prawdziwie uniwersalny czytnik kart pamięci

Nowy czytnik ADATA AI910 działa z praktycznie każdym urządzeniem. Nie ma znaczenia czy to pecet z Windowsem, smartfon z Androidem, czy iPhone.

ADATA AI910 Lightning Card Reader Plus to kompaktowy format i szeroka funkcjonalność. Ten wyjątkowo uniwersalny czytnik kart pamięci posiada dwa złącza: micro USB oraz Lightning. Mogą więc z niego skorzystać zarówno posiadacze komputerów PC oraz Mac, jak i użytkownicy mobilnych urządzeń z Androidem lub iOS-em. ADATA AI910 wspiera tryb USB OTG (On-The-Go), a dzięki dedykowanej aplikacji i-Memory obsługuje również dwukierunkowy transfer danych pomiędzy kartą pamięci a urządzeniami mobilnymi Apple.  Urządzenie posiada dwa gniazda dedykowane dla kart pamięci w formacie microSD oraz SD. Wspiera nośniki SDHC/SDXC o pojemności do 256 GB. Jeśli chodzi o zastosowanie, czytnik ADATA sprawdzi się praktycznie w każdej sytuacji, gdzie konieczne jest zgranie danych z karty. Można dzięki niemu skopiować zdjęcia i materiały wideo z aparatu fotograficznego, sportowej kamery lub z rejestratora wideo. Również na smartfon lub tablet. Czytnik nadaje się także do wykonywania kopii zapasowej danych, co może mieć duże znaczenie dla osób użytkujących smartfony bez gniazda na kartę pamięci. ADATA AI910 jest w pełni kompatybilny z systemem iOS – można go wykorzystać do backupu danych z iPhone’a lub iPada. Certyfikat programu Apple MFi oznacza, że produkt ADATA jest licencjonowanym akcesorium dla urządzeń z iOS-em.

preview_ADATA_AI910_Lightning_Card_Reader_Plus_004_USB_Cable

Czytnik z łatwością zmieści się w kieszeni lub torebce. Jego wymiary to 132,2 x 39,4 x 8,3 mm, przy wadze 14,8 g. Został on wykonany z białego plastiku. Urządzenie posiada zamocowany na stałe przewód z końcówką Lightning oraz umiejscowione z boku złącze micro USB. W zestawie znajduje się dodatkowo kabel z hybrydową końcówką, umożliwiający podłączenie czytnika do komputera z pełnowymiarowym gniazdem USB lub do urządzenia mobilnego z gniazdem micro USB. ADATA AI910 Lightning Card Reader Plus zadebiutuje w Polsce w lipcu. Producent nie ujawnił jeszcze rynkowej ceny urządzenia.

Źródło: Informacja prasowa