Acer przedstawia Aspire One Cloudbook oparty na systemie Windows 10

Acer przedstawia notebooki Acer One Cloudbook 11 i 14 z systemem Windows 10, nastawione na pracę w Internecie. Dwa lekkie modele wyposażone w technologię bezprzewodową 802.11ac oraz najnowsze procesory Intel® Celeron® N3050 zapewniają użytkownikowi wysoką wydajność i szybką łączność.

Seria Aspire One Cloudbook jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących lekkiego notebooka do pracy online z pełnym systemem Windows – mówi Tomasz Szymański, Marketing Manager Eastern Europe.
– Dzięki obsłudze usług w chmurze takich jak Microsoft Office 365, One Drive czy Acer Build Your Own Cloud(BYOC™) użytkownicy mogą cieszyć się wygodą zapewnianą przez te nowe ekscytujące produkty.

Nowy Cloudbook Acer to eleganckie, niedrogie urządzenie, które korzysta z zaawansowanych funkcji systemu Windows 10 oraz usług firmy Microsoft, w tym Office 365 i OneDrive – dodał Peter Han, wiceprezes działu globalnego marketingu OEM Microsoft Corp. – Urządzenie oferuje konsumentom i studentom pełne możliwości pracy poza domem.

Stworzony dla Chmury

Do Aspire One Cloudbook 11 i 14 dołączana jest roczna subskrypcja Office 365 Personal oraz nawet 1TB1 przestrzeni dyskowej OneDrive, dzięki czemu są od razu gotowe do użycia. Aplikacje abAppd firmy Acer, obsługujące usługi w chmurze, pozwalają użytkownikom na łatwą synchronizację plików i dokumentów ze smartfonami i tabletami w bezpieczny sposób – za pomocą własnej chmury. Dwa mikrofony cyfrowe o udoskonalonym przetwarzaniu sygnału (DSP), które minimalizuje dźwięki tła, zapewniają wyraźne konferencje online.

Idealny w podróży

Lekkie komputery z serii Aspire One Cloudbook to pełna moc w stylowej, pozbawionej wentylatorów obudowie, która ma zaledwie 17,9 mm grubości. Model z 11-calowym ekranem waży tylko 1,15 kg, a wersja z ekranem 14” 1,6 kg. Notebooki zamknięte w ciemnoszarej obudowie, o przyjemnej fakturze tkaniny, posiadają komplet gniazd HDMI, USB3.0, USB2.0 oraz czytnik kart SD. Pełnej wielkości klawiatura i duży gładzik obsługujący gesty systemu Windows 10 pozwalają na wygodne pisanie i korzystanie z komputera.

Aspire One Cloudbook 11 i 14 są wyposażone w najnowszą wersję technologii WiFi 802.11ac pozwalającą nawet na trzykrotnie szybsze połączenia2, podczas gdy pamięć eMMC o pojemności 32 GB ułatwia pracę i rozrywkę. Notebooki posiadają najnowsze procesory Intel® Celeron® N3050 oraz 2GB pamięci systemowej DDRL3, a także ekrany LED o rozdzielczości HD (1366×768). Urządzenia tej serii pracować będą w oparciu o system Windows 10.

Dostępność

Urządzenia Aspire One Cloudbook 11 i 14 dostępne będą w październiku 2015 r., ich ceny podane będą na krótko przed wprowadzeniem do sprzedaży. Dokładne dane techniczne, ceny i dostępność będą się różnić zależnie od regionu. Aby dowiedzieć się więcej o dostępności, cenach i specyfikacji produktów na poszczególnych rynkach należy skontaktować się z najbliższym oddziałem Acer przez stronę www.acer.com

1 W modelu 32GB dostarczona jest roczna bezpłatna subskrypcja na Office 365 Personal i 1TB OneDrive. Specyfikacje i dołączone usługi mogą się różnić zależnie od regionu i modelu.

2 802.11ac jest funkcją opcjonalną. Produkt oparty na szkicu specyfikacji 802.11ac IEEE. Wydajność oparta na teoretycznych prędkościach szczytowych w porównaniu z produktami 802.11n. Szybkość i zasięg będą mniejsze, gdy produkt 802.11a/b/g dołączy do sieci. Rzeczywista szybkość zależy od zasięgu, szybkości połączenia, warunków panujących w otoczeniu, wielkości sieci i innych czynników.

Źródło: Informacja prasowa