JBL Clip – głośnik stworzony do wypraw

Dziś chcielibyśmy zaprezentować państwu recenzję przenośnego mini głośniczka JBL Clip. Urządzenie otrzymaliśmy bardzo dobrze zapakowane (oryginalne opakowanie), nie straszne mu będą wstrząsy podczas podróży, jednak zamawiając produkt powinniśmy poprosić sprzedawcę o zapakowanie go w jeszcze jedno tekturowe pudełko co zapobiegnie przypadkowemu zgnieceniu go podczas transportu.

jbl_clip_5

W środku opakowania został umieszczony główny obiekt naszych westchnień JBL Clip, kabel micro USB do podłączenia go pod źródło ładowania (zasilania) oraz instrukcja obsługi urządzenia – nie znajdziemy w niej języka polskiego lecz każda osoba intuicyjnie poradzi sobie z jego obsługą.

Specyfikacja:
Technologia: A2DP V1.2 – definiuje procedury które odpowiedzialne są za wysoką jakość dźwięku, AVRCP V1.4 – profil zdalnego sterowania – pozwala na kontrole urządzeń które mają dostęp do podłączonego urządzenia, HFP V1.6, HSP V1.2
Komunikacja: Bluetooth 3.0
Przetwornik: 1 x 40 mm
Moc znamionowa zasilania: 3,2 W
Częstotliwość przenoszenia: 160 Hz-20 kHz
Odstęp psofometryczny (stosunek sygnału do szumu): >80 dB
Typ baterii: polimerowy Li-Ion (3,7 V, 600 mAh)
Czas ładowania: 2 godz. przy prądzie 0,5 A
Czas odtwarzania muzyki: do 5 godzin (w zależności od poziomu głośności i zawartości audio)
Wymiary: wysokość – 107mm, szerokość – 88mm, głębokość 42mm
Waga: 150 g

jbl_clip_1

Wrażenia z testu

Do testów otrzymaliśmy JBL Clip w kolorze czarnym (do wyboru mamy m.in. purpurowy lub niebieski). Urządzenie zostało wykonane z wytrzymałej podwójnej obudowy, wyposażonej dodatkowo w karabińczyk pozwalający przyczepić głośniczek do paska czy plecaka. Biorąc go do ręki od razu czuć że producent dołożył wszelkich starań aby oprócz radości z wydobywającego się dźwięku, klient nie martwił się czy owo urządzenie nie uszkodzi się podczas przypadkowego upadku. Bardzo solidnie wygląda też karabińczyk. JBL Clip został wyposażony w przycisk włączający/wyłączający zasilanie, przycisk pozwalający sparować głośnik z podłączanym źródłem dźwięku, przyciski zmiany poziomu głośności oraz przycisk włączający zestaw głośnomówiący (odbierający nadchodzące połączenie). Dodatkowo JBL Clip wyposażony jest w zintegrowany kabel z wtyczką Jack 3,5 mm pozwalający podłączyć urządzenie nie posiadające możliwości komunikacji przez bluetooth.

jbl_clip_3

jbl_clip_4

jbl_clip_2

Nie spodziewałem się tak czystego dźwięku z tak małego urządzenia. Moc wydobywającej się muzyki przy maksymalnym poziomie głośności sprawia iż domownicy prosili o przyciszenie JBL Clip – szokiem dla nich było że urządzenie tak małe wydobywa z siebie tak głośny dźwięk. Jakość dźwięku jak i jego moc są wielkim atutem tego urządzenia duży wpływ na to na pewno ma użyty przetwornik odpowiadający za wydajny i krystaliczny dźwięk. Jednak wychodząc na spacer czy na rower będziemy zmuszeni używać głośniczek na średnim poziomie głośności – podkreślę to jeszcze raz – to urządzenie naprawdę ma wielką moc. JBL Clip bez problemu połączył się z komputerem posiadającym starszą wersją bluetootha (2.1), jak i z telefonem posiadającym wersje 4.0. Pozytywnie zaskoczył mnie zasięg sygnału w pomieszczeniu. Sygnał był odbierany na drugim końcu pokoju położonego za ścianą. W czasie poruszania głośniczkiem sygnał czasem przycinał jednak przy takiej odległości od źródła dźwięku to i tak bardzo dobry wynik.

JBL Clip okaże się też świetną alternatywą w czasie weekendowych wypadów np. w góry. Po wyczerpującej wyprawie, siedząc w hotelu można go użyć zamiast wbudowanych głośników w laptopie podczas oglądania filmów. Genialnym posunięciem producenta byłaby możliwość jednoczesnego podłączenia co najmniej dwóch takich samych głośników.

Podsumowanie

Czy małe urządzenie może okazać się wielkim? Odpowiedź jest tylko jedna – tak jeśli jest to JBL Clip. Naprawdę szczerze polecam ten głośniczek. Jakość dźwięku jak i wykonania jest na najwyższym poziomie.

Sprawdź cenę

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył:

logo-jbl