3DMark został wzbogacony o test AMD FSR

Firma UL Solutions udostępniła nowy test dla funkcji AMD FidelityFX™ Super Resolution (FSR) dla pakietu 3DMark®. Test AMD FSR ma na celu pomóc w porównaniu wydajności i jakości obrazu technologii AMD FSR 2.2 wobec standardowego renderingu wykorzystującego TAA (Temporal Anti-Aliasing). Narzędzie to ma również wbudowany mechanizm porównywania klatek, dzięki któremu można weryfikować jakość jeden obraz obok drugiego – FSR 2 i rendering w natywnej rozdzielczości.

 Test AMD FSR jest bezpłatną aktualizacją do 3DMark Advanced i Professional, które można znaleźć zarówno na Steam jak i na stronie UL Solutions. Jeśli użytkownik posiada już licencję na 3DMark zakupioną przed 12 października 2022 to wówczas potrzebny jest zakup rozszerzenia Speed Way. Więcej informacji o sposobach aktualizacji 3DMark można znaleźć tutaj.

 W celu uruchomienia testu AMD FSR potrzebny jest układ graficzny obsługujący tę funkcję. FSR jest otwartą technologią, którą rozwija AMD, i która działa na wielu kartach graficznych wszystkich producentów GPU. Więcej informacji o zgodności sprzętu z 3DMark znajdą Państwo w przewodniku producenta.

Źródło: Informacje prasowe