1 doniczka Parrot Pot = 1 drzewo

⦁    Parrot wspiera stowarzyszenie WeForest w ramach projektu dotyczącego ponownego zalesiania na północy Etiopii.
⦁    Za każdą doniczkę Parrot Pot zakupioną na świecie, WeForest zasadzi jedno drzewo.

Projekt wspierany przez akcję “1 doniczka Parrot Pot = 1 drzewo”, jest realizowany w regionie Tigraj, w północnej Etiopii.
Celem jest przywrócenie zasobów leśnych na ziemi nieprodukcyjnej objętej ochroną przed działalnością rolniczą i wypasem zwierząt, aby zapobiegać szkodliwym skutkom zmiany klimatycznej. Projekt ma również na celu zaangażowanie lokalnej ludności w długofalowym wymiarze.

Spośród 17 gatunków drzew zaadaptowanych w regionie Tigraj, mieszkańcy regionu zarekomendowali gatunki Olea europaea, Acacia abyssinica oraz Juniperus procera.
Konsultacje z ludnością lokalną mają kluczowe znaczenie, ponieważ gwarantują jej długofalowe zaangażowanie w projekt, w ramach zarządzania szkółkami, działalności leśnej lub budowania struktur ochrony wody na obszarze plantacji.

“Wyjątkowość projektu WeForest polega na tym, że skupia się on na ochronie narażonych regionów przed wpływem ocieplenia klimatu, oraz w rzeczywisty sposób angażuje miejscową ludność w zapewnienie trwałości projektu poprzez wzmocnienie zbiorowej świadomości co do konieczności ochrony naszych lasów,” wyjaśnia Henri Seydoux, założyciel i Prezes Zarządu Parrot. “W Parrot od kilkunastu lat interesowaliśmy się kwestiami związanymi ze środowiskiem i ekologią, zarówno na małą, jak i na wielką skalę. Dla indywidualnych odbiorców opracowaliśmy inteligentne doniczki Parrot Pot, dzięki którym każdy może sprostać potrzebom roślin. Z myślą o profesjonalistach drony Parrot wyposażyliśmy w czujniki na podczerwień oraz rozwiązanie niezbędne do analizy danych. Dzięki temu rolnicy mogą lepiej monitorować swoje pola, a w skali kraju łatwiej jest analizować uprawy i plony, tym samym kontrolować zużycie pestycydów i ich wpływ na środowisko.”

Informacje na temat Doniczki Parrot
Doniczka Parrot to inteligentna doniczka automatycznie podlewająca Twoją roślinę, kiedy ta tego wymaga. Parrot Pot reguluje konsumpcję wody podczas Twojej nieobecności oraz udziela Ci rad dotyczących dbania o roślinę.
Doniczka Parrot to zaawansowany technicznie produkt, który pozwoli roślinie porozumiewać się z Tobą, a Tobie ułatwi zrozumienie potrzeb Twojej rośliny. Dzięki temu możesz dbać o swoje, nawet najbardziej delikatne, kwiaty, nawet wtedy gdy nie ma Cię w domu.

Sugerowana cena detaliczna: 149 € (cena nie obejmuje podatku) (Kolory: ciemny szary, ceglasty, porcelanowa biel)

Źródło: informacja prasowa.