Wahl Color Pro – tęczowa maszynka do strzyżenia

Maszynka do strzyżenia włosów Wahl Color Pro to bardzo ciekawy produkt. Producent zastosował nietypowe oznaczenia nakładek. Poza standardowymi numerami nakładki otrzymały różne kolory. Ma to ułatwić użytkownikowi znalezienie właściwego rozmiaru i dzięki temu przyspieszyć operację strzyżenia. Zapraszam do testu kolorowej maszynki Wahl.

Wahl_Color_Pro_2

Zawartość zestawu

 • Maszynka Wahl Color Pro
 • 12 nakładek
 • Dwa grzebienie
 • Nożyczki
 • Pędzelek do czyszczenia
 • Olej do smarowania ostrzy
 • Plastikowe etui
 • Instrukcja obsługi

Wahl_Color_Pro_3

Wahl_Color_Pro_4

Wahl Color Pro zapakowana jest w plastikowe, czarne etui zamykane na zatrzask. Wewnątrz znajduje się cały zestaw akcesoriów łącznie z maszynką do strzyżenia. Etui jest lekkie i posiada wygodną rączkę do przenoszenia. Zastosowanie etui jako „opakowania” maszynki to bardzo fajny pomysł.

Wahl_Color_Pro_5

Maszynka jest trójkolorowa. Dół maszynki jest czarny, natomiast górna część jest biało niebieska. Kolory uwydatniają masywność urządzenia. Na niebieskim tle umieszczono kolorową listę długości nakładek. Dostępne jest osiem kolorów i na każdym z nich jest napisane do jakiej długości pozwala ściąć włosy nakładka. Kolory namalowane na maszynce odpowiadają kolorom nakładek. W ten sposób spoglądając na maszynkę wiemy, którą nakładkę chcemy wykorzystać. Np. nakładka czerwona pozwala na strzyżenie do długości 3mm. Jeśli zwykle strzyżemy się do tej samej długości, to szybko zapamiętamy kolor właściwej nakładki.

Wahl_Color_Pro_7

Maszynka jest ciężka i sprawia wrażenie bardzo solidnej. Rękojeść została wyprofilowana tak, by jak najlepiej leżała w dłoni i nie męczyła nawet przy długim czasie strzyżenia. Wahl Color Pro jest maszynką przewodową, musimy więc radzić sobie z układaniem i przekładaniem przewodu. Na szczęście jest on długi i pozwala na swobodę ruchów.

Wahl_Color_Pro_6

Włącznik maszynki umieszczony został na dole z lewej strony. Przełączenie go wymaga trochę siły, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zostanie przełączony przypadkowo. Jego umiejscowienie sprawia też, że nie przeszkadza nam podczas strzyżenia.

Wahl_Color_Pro_8

Z przodu z lewej strony maszynki znajdziemy dźwignię, która pozwala na płynne wydłużanie bądź skracanie odległości ostrzy od włosów. Dzięki temu lepiej dostosujemy maszynkę do naszych potrzeb.

Żeby rozpocząć strzyżenie najpierw dobieramy odpowiednią nakładkę. Dostępne są następujące długości:

 • jasnoniebieska 25mm,
 • zielona 22mm,
 • jasnofioletowa 19mm,
 • żółta 16mm,
 • pomarańczowa 13mm,
 • niebieska 10mm,
 • fioletowa 6mm,
 • czerwona 3mm

Wahl_Color_Pro_9

Po założeniu nakładki włączamy maszynkę i możemy rozpocząć strzyżenie. Jeśli nie mamy doświadczenia, to na początek powinniśmy założyć najdłuższą nakładkę, by nie skrócić włosów za bardzo i mieć możliwość korekty.

Wahl_Color_Pro_10

Maszynka po włączeniu wydaje z siebie niski buczący dźwięk. Na szczęście nie jest on irytujący, a maszynka pracuje dość cicho. Ostrza poruszają się bardzo szybko, dzięki czemu strzyżenie przebiega płynnie. Dużą zaletą Wahl Color Pro jest jej moc. Maszynka ścina nasze włosy jak kombajn zboże. Nawet przy energicznych, szybkich ruchach nie zdarzyło się, żeby nie nadążała. Bez problemu tnie wszystko. Osoby, które strzygłem ani razu nie zostały pociągnięte za włosy, czy też urażone w inny sposób. Color Pro jest ostra i dokładna.

Wahl_Color_Pro_11

Waga, masywna budowa maszynki, dźwięk jaki z siebie wydaje i szybkość pracy sprawiają, że możemy poczuć się jak prawdziwy fryzjer w zakładzie fryzjerskim. Gdy kończymy strzyżenie, mamy ochotę posadzić na stołku kolejną osobę, bo maszynka daje całkiem sporo frajdy.

Wahl_Color_Pro_12

W zestawie znajdziemy też dwie nakładki skośne, które pozwolą lepiej ściąć włosy wokół uszu. Jednak najciekawsza jest nakładka pozwalająca robić nam pasemka na głowie. Ma ona zasłonięty środek i odsłonięte boki, dzięki czemu po przejechaniu maszynką na głowie zostaje wąski, równy pasek włosów. Daje to możliwość wykonywania ciekawych stylizacji i tylko od naszej pomysłowości i sprawności zależy efekt końcowy.

Wahl_Color_Pro_13

Zestaw zawiera też dwa grzebienie, które pomogą nam podczas pracy z włosami, oraz ostre nożyczki.

Nie zabrakło także pędzelka do czyszczenia maszynki. Wahl Color Pro nie jest wodoodporna, nie należy więc jej myć. Po zakończeniu pracy należy wyczyścić maszynkę pędzelkiem, a następnie nasmarować olejem. Dzięki temu wydłużymy czas bezawaryjnej pracy urządzenia. Jeśli będziemy dobrze dbać o naszą maszynkę, odwdzięczy się niezawodnością.

Wahl_Color_Pro_14

Podsumowanie

Maszynka do strzyżenia Wahl Color Pro to kawał porządnego sprzętu. Jest solidna, ostra i dokładna. Doskonale radzi sobie nawet z szybkim cięciem gęstych włosów. Pomysł z kolorowymi nakładkami to strzał w dziesiątkę. Nie pozostaje mi nic innego jak dać Wahl Color Pro rekomendację naszego serwisu.

Cena
Około 100 zł
Nasza ocena

ocena9wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

wahl-logo