Test myszy gamingowej Rapoo V280

Rapoo V280 to mysz stworzona z myślą o graczach. Posiada podświetlenie LED w palecie barw RGB, dedykowane oprogramowanie i przystępną cenę.

Specyfikacja

 • Czułość 500 – 7000 dpi
 • Przetwarzanie 6400 FPS
 • Maksymalna prędkość 60 cali /s
 • Maksymalne przyspieszenie 20G
 • Częstotliwość raportowania USB – 1000 razy/s
 • Format danych USB 16 bit
 • Pobór prądu 150 mA
 • Wymiary 119,23 x 62,8 x 37,8 mm
 • Waga 130 gram

Zawartość zestawu

 • Rapoo V280
 • Instrukcja obsługi

Rapoo_V280_2

Rapoo V280 to mysz średniej wielkości. Nie jest ani mała, ani duża, dzięki czemu każdy może się nią bezproblemowo posługiwać. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mysz wykonana została symetrycznie, jednak biorąc ją w ręce okazuje się, że jest to mysz dla osób praworęcznych. Boczne krawędzie zostały specjalnie wyprofilowane, by prawa dłoń czuła się na niej jak najbardziej komfortowo i posiadała pełną kontrolę nad ruchem. Korzystanie z myszki przy pomocy lewej ręki jest możliwe, jednak odczuwamy wtedy wyraźnie mniejszą kontrolę nad myszką, lewa dłoń na myszy nie leży tak jak należy.

Rapoo_V280_3

Rapoo V280 jest w przeważającej większości wykonana z czarnego tworzywa sztucznego. Obudowa rolki i środkowego przycisku jest srebrna. Logo umieszczone z tyłu oraz obwódki bocznych krawędzi wykonano z półprzeźroczystego tworzywa, które jest podświetlane diodami LED.

Rapoo_V280_4

Boki myszki pokryte są chropowatą gumą, która ma za zadanie zapewnić pewny chwyt, a tym samym jak najlepszą kontrolę nad myszą.

Rapoo_V280_5

Od spodu znajdziemy jeden podłużny ślizgacz umieszczony na dole obudowy, oraz dwa krótsze u góry. Razem tworzą zgrany zespół odpowiedzialny za szybkość i precyzję ślizgu.

Rapoo_V280_7

Myszka wyposażona jest w pokryty plecionką przewód o długości około 170 cm.

Rapoo V280 dysponuje pięcioma programowalnymi przyciskami i jednym przyciskiem dedykowanym dla funkcji zmiany dpi. Domyślnie mają przypisane tradycyjnie: lewy klik, prawy klik, przycisk scroll, przycisk dpi, do przodu, do tyłu. Bez instalacji dodatkowego oprogramowania mamy więc zwykłą myszkę ze standardowymi funkcjami i ładnym kolorowym podświetleniem.

Rapoo_V280_8

Żeby w pełni cieszyć się możliwościami jakie daje Rapoo V280, należy pobrać i zainstalować dedykowane oprogramowanie ze strony producenta: Rapoo V280 Software.

Po zainstalowaniu oprogramowania możemy przejść do konfiguracji myszki.

Rapoo_V280_screen_1

Na ekranie głównym mamy możliwość ustawienia poziomu dpi – minimalnie możemy ustawić jeden, maksymalnie aż siedem. Poziom dpi przełączamy przyciskiem, przełączanie sygnalizowane jest migającym podświetleniem całej myszki w jednym kolorze. Jeden kolor odpowiada jednemu poziomowi dpi, dzięki czemu przełączając wiemy który poziom ustawiony jest w danej chwili. Np. ustawiliśmy sobie 3 poziomy dpi: 750, 1500 i 2500. Przełączając na 750 mysz podświetli się na czerwono, poziom 1500 zostanie podświetlony na pomarańczowo, natomiast poziom 2500 na żółto.

Następne opcje do ustawienia to prędkość kursora w Windows, oraz jego czułość. Kolejną funkcją jest ustawienie częstotliwości raportowania USB od 125 do 1000 Hz, oraz ustawienia scrolla. Następnie mamy możliwość przypisania funkcji poszczególnym przyciskom. Na samym dole znajduje się pięć profili, które możemy dowolnie konfigurować. Wszystkie zmiany potwierdzamy przyciskiem „ok”, zostaną wtedy zapisane w pamięci urządzenia.

Rapoo_V280_screen_2

Drugi ekran „LED CONROL” pozwala na konfigurację podświetlenia myszy. Możemy regulować szybkość pulsacji, ustawiać barwy, albo całkiem wyłączyć podświetlenie.

Rapoo_V280_screen_3

Zakładka „MACRO EDITOR” zawiera panel konfiguracji makr. Możemy tu nagrywać makra, a także przypisywać je do konkretnych gier.

Rapoo_V280_screen_4

W zakładce „TROPHY” znajdują się statystyki używania myszy, oraz osiągnięcia, które możemy realizować korzystając z myszki. Nie ma to żadnego wpływu na korzystanie z urządzenia i jest raczej ciekawostką niż potrzebnym dodatkiem.

Rapoo_V280_screen_5

Ostatnia zakładka „HELP” zawiera informacje o wersji oprogramowania, pozwala pobrać i zaktualizować firmware, oraz przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych.

Rapoo_V280_6

Z Rapoo V280 korzysta się bardzo przyjemnie. Dłoń dobrze leży na myszce, przyciski działają bez zarzutu. Na pochwałę zasługują ślizgacze, które pozwalają na swobodny ruch myszy w każdym kierunku. Tworzywo z którego wykonano mysz jest delikatne i przyjemne w dotyku, dodatkowo łatwo się czyści.

Rapoo_V280_9

Podczas testów bardzo przydatne okazało się programowanie ilości i poziomu dpi, to bardzo dobre rozwiązanie, pozwalające dopasować szybkość kursora do różnych rodzajów gier.

Fajnym dodatkiem jest podświetlenie RGB, które nadaje myszce bardzo atrakcyjny wygląd.

Rapoo_V280_10

Podsumowanie

Rapoo V280 to solidnie wykonana, efektownie wyglądająca mysz. Ma uniwersalny rozmiar i dedykowane oprogramowanie pozwalające na pełną personalizację i konfigurację pod konkretny tytuł. Bardzo fajnie rozwiązano kwestię ustawienia i zmiany dpi. W cenie do 100 zł to bardzo dobry wybór.

Cena
Od 98 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpolecaSprzęt do testów udostępnił

logo-rapoo