Test klawiatury KFA2 Stealth STL-03

Spora liczba recenzji przygotowywana jest przez nas z myślą o o graczach i tak również jest w tym przypadku. Specjalnie dla was drodzy gracze testować dziś będziemy klawiaturę KFA2 Stealth STL-03.

Klawiatura dotarła do nas w pudełku wykonanym w przeważającym kolorze czerni.
Z przodu opakowania widzimy jak prezentuje się bohater recenzji.

1

Tył opakowania.

2

Zestaw zawiera klawiaturę KFA2 Stealth STL-03 a także czarną, miękką podporę na nadgarstki, 8 przełączników i dokumentację.

3

Specyfikacja:

  • Liczba przycisków: 104
  • Anti-ghosting: 100%
  • Przełączniki: Niebieski mechaniczny
  • Obudowa klawiatury: Metal
  • Podświetlenie: LED
  • Przewód: PVC 1,3M
  • Port: N/A
  • Komunikacja: przewodowa
  • Podpórka pod nadgarstki: Tak

Klawiatura została wykonana w całości w kolorze czarnym, nie ma więc tutaj żadnego zaskoczenia przynajmniej do momentu podłączenia jej do zasilania. Do czynienia mamy oczywiście z klawiaturą przewodową – kabel jest pokryty zwykłym śliskim tworzywem a nie oplotem z materiału będzie więc mniej trwały.

6

Ciekawym dodatkiem jest wspomniana przeze mnie wyżej podkładka na nadgarstki. Muszę przyznać, że odkąd testuję różnorodne klawiatury – taka podkładka zdarzyła mi się w zestawie po raz pierwszy. Została wykonana z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału, więc kiedy oprzemy na nim nadgarstki – ręce odpoczywają.

Podstawa, na której umiejscowiona została elektronika ma grubość 5 mm z przodu i 1 cm z tyłu.
Od spodu klawiatura została wyposażona w rozkładane nóżki. które unoszą tył urządzenia w górę, tak by w wygodny sposób z niego korzystać.

8

9
Pod spodem klawiatury zostały umiejscowione gumowe stopki zapobiegające poślizgowi, które spisują się znakomicie. Klawiatura pozostaje w jednej pozycji i nie ma możliwości przesunięcia się podczas rozgrywki.

10

Klawiatura posiada w wyposażeniu 104 przyciski w układzie QWERTY, blok numeryczny został wydzielony, spacja jest długa a enter duży, płytki są standardowej wielkości – nieco wklęsłe, dzięki czemu wygodniej się je wciska i oczywiście zapobiega omyłkowemu wybraniu nie tych klawiszy, których chcemy aktualnie użyć. Delikatnie mniejszy rozmiar zauważyć możemy w przypadku klawiszy TAB, Caps i Shift.

Stealth STL-03 wyposażona została w wysokie kolumny przełączników więc pod spodem powstaje spora wolna przestrzeń.

5

Podłączenie klawiatury powoduje włączenie podświetlenia. Muszę przyznać, że prezentuje się to świetnie i daje super efekt zwłaszcza przy zgaszonym świetle.

13

Klawisze mienią się różnymi kolorami przepływając od lewej do prawej strony niczym fala.

Po prawej stronie, w górnym rogu, znajduje się logo KFA2. W tym miejscu umiejscowiono również 3 diody – Caps Lock, klawiatura numeryczna a także Scroll Lock. Niestety diody nie zostały w żaden sposób oznaczone i trochę mi tego brakuje.

15

Wciskając odpowiednio klawisze (Fn +1, 2, 3, 4, 5) jesteśmy w stanie uruchomić poszczególne funkcje czy aplikacje a także wybrać sobie rodzaj podświetlenia czy intensywność jego barw – mamy do dyspozycji 20 różnych trybów a więc naprawdę sporo.

17

Użytkowanie klawiatury należy do przyjemnych, choć oczywiście należy przyznać, że nie jest to sprzęt z wysokiej półki. Nie mniej jednak klawiatura została wykonana solidnie jak na swoją cenę, przyciski odskakują lekko ale chcąc wybrać odpowiedni należy go wcisnąć dosyć głęboko. Takie działanie oczywiście jest typowe dla klawiatur mechanicznych więc nas nie dziwi, jak również jej głośna praca – korzystanie z tego typu klawiatury zależy od indywidualnych upodobań gracza. Ze swojej strony mogę jeszcze przypomnieć, że w zestawie znajdujemy wygodną podpórkę na nadgarstki a także zapasowe przełączniki, które z pewnością przedłużą żywotność Stealth STL-03.

Na plus efekty wizualne, w które został wyposażony ten model a więc oświetlenie, które jesteśmy w stanie zmieniać według własnych upodobań, natomiast minusem jest brak możliwości zapisywania swoich makr.

14

Jeśli zatem nie macie wygórowanych oczekiwań i zależy wam na rozsądnej cenie klawiatury, która przy okazji będzie ciekawie i kolorowo wyglądać to polecam Stealth STL-03.

Produkt dostępny na Ceneo od 89,00zł

ocena7