Verbatim GO ERGO 49017 – recenzja optycznej myszki

Wygodna, poręczna, ładna i niedroga to cechy jakie powinna posiadać mysz do komputera. Czy przewodowy czy też nie, dobrze by było, aby nasz gryzoń był funkcjonalny i dobrze prezentował się na naszym biurku. Czy takie właśnie jest urządzenie firmy Verbatim model GO ERGO 49017? Serdecznie zapraszam do recenzji.

verbatim_mysz_2

Specyfikacja:

Producent: Verbatim
Kod producenta: 49017
EAN: 23942490173
Kolor: Czarny
Rodzaj myszy: Optyczna
Interfejs: USB
Komunikacja z komputerem: Przewodowa
Czułość: 1000 DPI
Ilość przycisków: 4
Rolka przewijania: 1 rolka
Zastosowane technologie: Plug & Play
Waga [g]: 95
Profil myszy: Praworęczna
Wymiary
Szerokość produktu 7.6 cm
Wysokość produktu 4.1 cm
Głębokość produktu 11.6 cm
Szerokość opakowania 20.0 cm
Wysokość opakowania 30.0 cm
Głębokość opakowania 10.0 cm
Waga produktu w opakowaniu 1.0 kg

verbatim_mysz_3

Myszka dotarła do nas w oryginalnym plastikowym blistrze zgrzanym klejem na gorąco, aby nie można było jej dotknąć przed zakupem. Po otwarciu opakowania dostaniemy się do naszej przewodowej myszy.
Gryzoń wykonany został z materiałów dobrej jakości. Całość utrzymana jest w czarnej, błyszczącej kolorystyce, poza matową profilowaną podpórką pod prawy kciuk. Przyciski funkcyjne i boki scrolla są koloru srebrnego, a sam scroll jest wykonany z karbowanej, czarnej gumy. Mysz ogólnie prezentuje się bardzo stylowo i dzięki swoim opływowym kształtom spodoba się niejednemu użytkownikowi.

verbatim_mysz_6

Boczna podpórka to rozwiązanie mające na celu poprawę chwytu gryzonia. Dzięki temu wyprofilowanemu miejscu nasz chwyt jest stabilny i nie mamy wrażenia że mysz chce żyć własnym życiem. Model ten jest skierowany dla osób prawo ręcznych. Jego wyprofilowanie tak naprawdę uniemożliwia pracę osobom leworęcznym. Ergonomia jest znakomita, mysz leży pewnie w dłoni zapewniając dostęp do wszystkich klawiszy.

verbatim_mysz_4

Spód gryzonia wyposażono w sześć ślizgaczy, które podczas pracy pomagają w dokładnym prowadzeniu myszy.

verbatim_mysz_5

Na powierzchni myszy mimo błyszczącego materiału nie odbijają się palce. Gryzoń dobrze leży w dłoni i nie poci się ona nawet po wielogodzinnej pracy. Gryzoń dobrze radzi sobie zarówno na podkładkach jak i na biurku, czy innym podłożu typu marmur czy szkło. Przy pracy na biurku ślizgacze minimalnie zbierają kurz.

Podłączenie gryzonia nie wymaga wiele wysiłku. System automatycznie wykrywa i instaluje mysz na naszym komputerze. Produkt firmy Verbatim jest kompatybilny z systemami operacyjnymi: Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Mac OS x 10.4.

Mysz GO ERGO jest mała i lekka. Sprawdzi się u osób zarówno z mniejszymi, jak i większymi dłońmi.

verbatim_mysz_7

Verbatim GO ERGO 49017 wyposażona została w cztery przyciski funkcyjne. Wszystkie działają bez zarzutu, klik jest wyczuwalny i niezbyt głośny. Z lewej strony producent umieścił dwa przyciski dalej i wstecz, które ułatwią użytkownikowi przeglądanie stron internetowych. Działają dobrze i są wygodne również dla osób z mniejszymi palcami. Scroll znajdziemy w przerwie między głównymi przyciskami. Posiada on czarne wypustki ułatwiające jej kontrolowanie. Dodatkowe pokrycie gumą zapobiega ślizganiu się palca.

Rozdzielczość jaką obsługuje sensor optyczny to 1000 DPI. Do codziennego użytkowania jest to w zupełności wystarczające. Dla aktywnych graczy będzie to zdecydowanie za mało.

verbatim_mysz_8

Podsumowanie

Mysz Verbatim GO ERGO 49017 to urządzenie, które posiada wiele zalet. Ergonomiczny kształt, niska cena i nowoczesny wygląd sprawiają, że mysz znajdzie uznanie wielu użytkowników. Urządzenie sprawdzi się u osób praworęcznych zarówno z małymi jak i większymi dłońmi. Przy poszukiwaniu gryzonia do codziennej pracy warto zastanowić się nad zakupem tego właśnie modelu.

Cena: od 34, 20 zł

ocena9wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

verbatim_logo