Test myszy MX Master 2S Logitech

Dziś przybliżę wam mysz Logitech a dokładniej MX Master 2S. Czy warto ją kupić? Mam nadzieję, że pomogę wam podjąć decyzję. Mysz przyszła do mnie w średniej wielkości czarno-zielonym pudełku. Z przodu oczywiście standardowo widzimy nazwę modelu oraz wizualizację gryzonia.

1

Pudełko zostało przemyślanie zrobione – nie musimy wyciągać z niego myszy, żeby zobaczyć jak wygląda produkt. Wystarczy otworzyć karton w lewo niczym książkę i pod przezroczystym plastikiem możemy podejrzeć jak prezentuje się gryzoń.

2

My oczywiście otwieramy dalej więc, żeby dostać się do środka – pudełko otwieramy od góry. W zestawie znajdujemy mysz MX Master 2S, kabel, nano odbiornik , dokumentację.

3

Mysz jest sporych rozmiarów i pierwsze co się rzuca w oczy to jej specjalnie wyprofilowany kształt. Mysz opada w lewą stronę – nie jest symetryczna.

9

Od góry znajdują się dwa przyciski wykonane z gładkiego tworzywa – przyjemnie się nimi operuje -na jednym z nich umiejscowiono logo ,,logi”. Pomiędzy przyciskami oczywiście scroll – został pokryty wypustkami a także dwoma srebrnymi paskami. Ponad scrollem mamy przycisk DPI.

5

Reszta górnej części myszki pokryta jest jakby zamszowym materiałem. Niestety każde dotknięcie powoduje odciśnięcie naszego palca i w świetle dziennym nie wygląda to zbyt estetycznie. Zamszem został pokryty również prawy bok myszy.

6

Lewa strona myszki jest nieco przedłużona, dzięki czemu mamy miejsce na oparcie kciuka – dużo wygodniej używa się wtedy urządzenia. Z tej strony do dyspozycji również są dwa przyciski a także pokrętło. 

8

Przód gryzonia i znajdujące się tutaj gniazdo USB

15

Tył myszki:

7

Od spodu myszki znajdujemy przesuwający się przycisk, który ją włącza bądź wyłącza, przycisk oznaczony cyframi 1, 2 i 3 – przełącznik ten odpowiada za parowanie Bluetooth oraz za Easy Switch – szybkie przełączanie się między komputerami. Na spodzie znajdujemy również cztery różne wielkości teflonowe ślizgacze.

14

Specyfikacja techniczna:

 • Typ myszy: Multimedialna, Mobilna
 • Łączność: Bezprzewodowa
 • Sensor: Optyczny
 • Rozdzielczość: 4000 DPI
 • Liczba przycisków: 7
 • Rolka przewijania: 2
 • Interfejs: 2,4 GHz, Bluetooth
 • Zasięg pracy: do 10 m
 • Zasilanie: Wbudowany akumulator 500 mAh
 • Czas pracy na baterii: Do 70 dni
 • Profil: Praworęczny
 • Podświetlenie: Brak
 • Dodatkowe informacje: Odbiornik Unifying, Szybkie ładowanie baterii, Możliwość sparowania myszy z 3 kompatybilnymi urządzeniami, Regulacja rozdzielczości DPI
 • Dołączone akcesoria: Kabel USB do ładowania, Nanoodbiornik
 • Kolor: Grafitowy
 • Wymiary: 126 x 85,7 x 48,4 mm
 • Waga: 145 g

Myszka jest bardzo łatwa w użytkowaniu. Korzystanie z niej należy do przyjemności – gryzoń jest dosyć ciężki, dzięki temu mocno trzyma się powierzchni, nie podnosi i nie podskakuje gdy wykonujemy jakiś ruch a jak wiemy dla gracza jest to kluczowe. Dłoń się nie męczy a materiał, z którego zostało wykonana sprawia, że nie poci się ręka. Lewy kciuk nieprzerwanie odpoczywa, możemy więc cieszyć się ulubioną grą trwającą wiele godzin. Jednymi z podstawowych cech tej myszki są z pewnością czułość i precyzja a przycisk nie są głośne. Mamy możliwość przypisać im a także gestom określone funkcje a to za sprawą oprogramowania Logitech.

a

Logitech Options to oprogramowanie, w którym możemy zmieniać funkcje myszki (oprócz LPM i PPM) – każdy z przycisków może otwierać jakiś folder czy aplikację, zmienić język, kopiować – tak więc ilość ustawień jest naprawdę spora. Mamy możliwość również przypisać przycisk, który zapętli uruchomienie dwóch wartości DPI.

b

Wracając jeszcze do tego, że można ustawić przycisk gestów – oznacza to, że przytrzymując ten przycisk i wykonując jakikolwiek ruch myszą zyskamy dostęp do funkcji dodatkowych, na przykład – możemy zmienić wielkość okien czy ich rozmieszczenie. W praktyce wygląda to tak, że jeden ruch w lewo może sprawić, że uzyskamy podgląd na wszystkie okna otwarte pulpicie albo inny ruch może zminimalizować wszystkie okna. Oczywiście możemy ten przycisk obrać jako funkcjonalny dla jakiejś innej możliwości, np. otworzenie jakiejś dowolnej strony.

c

Jeśli chodzi o scroll – jego podstawową funkcją jest oczywiście ,,dalej” i ,,wstecz” ale można to również edytować i ustawić na przykład by sterować poziomem głośności.

Nie musimy przerywać użytkowania urządzenia by naładować naszą mysz a to dzięki dołączonemu do zestawu kablowi USB. Oczywiście gdy mysz ma pełną baterię – możemy bez przeszkód korzystać z połączenia bluetooth i nano odbiornika. Odbiornik jest malutki.

13

Podsumowując – mysz MX Master 2S Logitech to bardzo dobrej jakości urządzenie, solidnie wykonane, o wymiarach 126 x 85,7 x 48,4 mm i wadze 145g. W zestawie od producenta dostajemy nano odbiornik a także kabel ładujący. Gryzoń idealne leży w dłoni i znakomicie się go użytkuje. Każdy wytrawny gracz potwierdzi, że tysiące godzin efektywnego grania i komfortu ale i przede wszystkim czystej przyjemności z gry, zależne jest od dobrej myszy i taką właśnie jest MX MASTER 2S.

Serdecznie polecam wszystkim graczom i nie tylko!

 Mysz Logitech MX Master 2S dostępna jest w cenie od 319zł

ocena8

wujekpolecagra

Sprzęt do testów dostarczył:

logo logitech