Test myszy KFA2 SLIDER-03

KFA2 to firma oferująca karty graficzne a także sprzęt dla graczy. W celu wykonania testu otrzymaliśmy od producenta mysz gamingową SLIDER-03. Sprawdźmy czy jest godna polecenia.

Myszka dotarła do mnie w niewielkim opakowaniu. Z przodu możemy zobaczyć jak prezentuje się gryzoń.

1

Tył opakowania:

2

Myszka została wykonana w całości w kolorze czarnym. Od góry znajduje się przycisk DPI a także scrool, prawy i lewy przycisk myszy.

4

Nieco niżej umiejscowiono podświetlane logo producenta  KFA2

5

Boki myszki zostały wyposażone w liczne otwory, które po podłączeniu myszki do komputera podświetlają się dając piękny efekt wizualny.

7

6

Od spodu myszka została wyposażona w 4 ślizgacze.

8

Bez tytułu

Myszka jest zgrabnie wyprofilowana, ma ergonomiczny kształt i wygodnie leży w dłoni. Żywe kolory podświetlenia RGB sprawiają, że urządzenie wygląda bardzo ciekawie i nowocześnie. Pomimo śliskiego tworzywa, z którego  od góry została wykonana – nie przemieszcza się w dłoni. Boki myszy, które są trochę bardziej matowe przyczyniają się do pewnego chwytu urządzenia.

9

Przyciski mają twarde dno, sprężyście odskakują, dzięki temu sprawnie można nimi operować. Ślizgacze działają według swojego przeznaczenia bardzo dobrze. Świetnie spisują się na każdej powierzchni. Tworzywo, z którego wykonana jest myszka sprawia, że dłoń nie będzie męczyć się nawet przy wielogodzinnym graniu. Rolka przewijania nie jest zbyt szeroka ale bardzo wygodnie się ją przesuwa. Z lewej strony gryzonia wyposażono w dwa przyciski – działają one leciutko, wystarczy lekko dotknąć by ich użyć.

Gryzoń łączy się z komputerem za pomocą kabla a więc w tradycyjny sposób. Zwolennicy myszy bezprzewodowych mogą mieć co do tego zastrzeżenia ale pamiętajmy, że łączność bezprzewodowa może i zdarza się napotykać trudności z łącznością. W przypadku tradycyjnego połączenia za pomocą kabla ten problem nie występuje. Oplot, który pokrywa kabel jest materiałowy więc jego żywotność będzie wydłużona.

KFA2 SLIDER-03 posiada w sumie 7 przycisków – każdy z nich jest programowalny więc mamy możliwość ustawić własne taktyczne makra by każda rozgrywka wirtualna kończyła się sukcesem i wygraną.

Największe wrażenie jednak według mnie robi podświetlenie RGB – oświetlenie obejmuje rolkę przewijania, panele boczne i wyeksponowane logo KFA2 – całość prezentuje się fantastycznie i z pewnością zapewni nie powtarzalny klimat w trakcie rozgrywek.

10

Ustawienia myszki można zmieniać za pomocą dostępnego na stronie producenta oprogramowania. Wystarczy wejść na stronę i pobrać je na swój komputer.

a

Należy oczywiście wybrać SLIDER-03 i przechodzimy do ustawień myszy – DPI 200-7200, konfiguracja podświetlenia – Light On. Kolory są dostosowane odpowiednio dla konkretnego trybu DPI – oczywiście możemy sobie ustawić, który próg czułości będzie reprezentowany przez dany kolor. Za pomocą oprogramowania możemy również ustalić działanie 7 przycisków, przypisać do nich makra a także tworzyć określone profile.

Ciekawą opcją jest zapamiętywanie przez program naszych ustawień, które nie resetują się nawet pomimo odinstalowania danego programu z komputera.  Dzięki temu możemy korzystać z naszych ustawień bez względu na to z jakiego komputera będziemy w danym momencie korzystać.

b

c

d

Podsumowanie:

Testowana dzisiaj mysz KFA2 SLIDER-03 to lekki i niewielki gryzoń, który zapewnia komfortowe użytkowanie. Symetryczny kształt, materiał z którego została wykonana myszka sprawia, że nawet wielogodzinne granie nie będzie męczyło dłoni. Dobre wykonanie dopełnia ciekawy wygląd – podświetlenie RGB. Oprogramowanie XT Gear umożliwia nam zmianę ustawień myszy a także zaprogramowanie wszystkich 7 przycisków. Cena tej prostej myszki jest bardzo korzystna – dostaniecie ją już od 50 zł. Polecam!

Produkt dostępny na Ceneo

ocena9

Sprzęt do testów dostarczył:

logo KFA2