Test zestawu głośników SW-2.1 1800 firmy Genius

W ostatnich latach wielu producentów udostępnia coraz to nowsze modele głośników. Większość użytkowników decyduje się nabyć głośniki dla lepszego odsłuchu muzyki, czy też do podłączenia ich do telewizora. Pokusiliśmy się o testy głośników jednej z wiodących firm na rynku – Genius model SW-2.1 1800. Czy warto nabyć ten model? Sprawdziliśmy i prezentujemy poniższą recenzję.

geniussw2_1_1800_1

Głośniki dotarły do nas w oryginalnym opakowaniu bardzo dobrze zabezpieczone styropianem. Na pudełku możemy przeczytać najważniejsze informacje o głośnikach i zobaczyć ich zdjęcia. W skład zestawu wchodzą:
– głośniki (2 satelitki i 1 subwoofer)
– skróconą instrukcję również w języku polskim
– Kabel line-in
– Kabel od zasilania

Najważniejsze cechy:

Całkowita moc wyjściowa 45 W (RMS)
Niezwykle sztywna drewniana obudowa subwoofera
6,5-calowy subwoofer dla głębokiego basu
Regulacja Master Volume i basów
Gniazdo słuchawkowe i przewodowy panel sterowania
Świetne do gier, filmów oraz słuchania muzyki

geniussw2_1_1800_2
Specyfikacja techniczna:
Informacje poglądowe
Obszar zastosowania    filmy, Audio/Video, muzyka, gry
System dźwięku    2.1

Parametry techniczne
Moc głośnika niskotonowego [RMS]    15 W
Moc głośnika satelitarnego [RMS]    15 W
Minimalna częstotliwość przenoszenia    50 Hz
Maksymalna częstotliwość przenoszenia    20 kHz

Parametry fizyczne
Ilość głośników    3 szt.
Regulacja głośności    Tak
Wyjście słuchawkowe    Tak
Pilot    Tak

Gwarancja
Gwarancja podstawowa    24 mies.
geniussw2_1_1800_8
Głośniki o mocy  RMS 45 W prezentują się bardzo ciekawie. Dwie satelitki są całkiem sporych rozmiarów i wyposażone zostały w antypoślizgowe stopki dzięki czemu nie ślizgają się po powierzchni biurka. Nie ma możliwości powieszenia satelitek na ścianie. Są one typowo przeznaczone do postawienia ich na stole czy biurku.

geniussw2_1_1800_6
Subwoofer jest również sporych rozmiarów i posiada podobnie jak satelitki antypoślizgowe stopki. 6,5 calowy głośnik z przodu prezentuje się bardzo ładnie. Na metalowym elemencie w środku głośnika wyryty został znak producenta. Zarówno satelitki jak i subwoofer są wykonane bardzo solidnie z materiałów dobrej jakości.
Na bocznej ścianie subwoofera mamy kontrolę głośności i basów. Ponadto włącznik ON/OFF i kabel zasilający. Do tego możliwość podpięcia satelitek i pilota.

geniussw2_1_1800_3
Podłączenie i skonfigurowanie głośników jest proste i nikt nie powinien mieć z tym problemów.
Zestaw posiada możliwość podpięcia słuchawek do subwoofera. Jest to bardzo przydatna opcja zwłaszcza jeśli chcemy posłuchać muzyki lub pooglądać film gdy inni domownicy już śpią.

geniussw2_1_1800_7
Przewodowy pilot w jaki wyposażono zestaw jest bardzo dobrym rozwiązaniem umożliwiającym regulowanie głośności. Gałka działa lekko i jest to spory plus tego zestawu.

Jakość dźwięku przy słuchaniu muzyki zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Dźwięk jest na bardzo wysokim poziomie i głośniki spisały się bardzo dobrze na różnego rodzaju  muzyce. Podobnie jest przy oglądaniu filmów i w trakcie grania. Odgłosy pochodzące z filmów i gier są bardzo realne i były momenty kiedy można było podskoczyć w trakcie oglądania horroru.

geniussw2_1_1800_4
Model SW-2.1 1800 to bardzo udany produkt firmy Genius. Głośniki oferują dobry odsłuch w stosunkowo niewielkiej cenie. Za całość należy zapłacić ok 197 zł.
Genius po raz kolejny udowadnia, że może skonstruować głośniki na bardzo wysokim poziomie. Model ten zadowoli zarówno gracza, kinomaniaka jak i konesera muzyki. Szczerze polecamy ten produkt.

ocena9wujekpoleca