Test słuchawek firmy Genius model HS 920BT

Czy jesteśmy w stanie kupić niedrogie, a dobre bezprzewodowe słuchawki? Czy takie urządzenie wygląda przyzwoicie? Prezentujemy recenzję słuchawek firmy Genius model HS 920BT i postaramy się w niej odpowiedzieć na postawione wyżej pytania.

genius_sluchawki1.jpg
HS-920BT to słuchawki Bluetooth przeznaczone do urządzeń mobilnych. Dotarły do nas w niewielkim, oryginalnym opakowaniu dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem. W skład zestawu wchodzą same słuchawki, kabel służący do ładowania urządzenia i wielojęzyczna instrukcja.

Cechy produktu:

Lekka, wygodna obudowa
Niekryjące nauszniki
Panel kontrolny na słuchawce
Wbudowany mikrofon
Możliwość prowadzenia rozmów głosowych za pomocą słuchawek
Bluetooth

Specyfikacja techniczna:

Słuchawki:
Czułość: 116dB +/-3dB
Pasmo przenoszenia: 20Hz~20kHz
Średnica membran: 40 mm
Impedancja: 32 Ohm

genius_sluchawki2.jpgSłuchawki dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych czarnym, białym, różowym, niebieskim i żółtym. Do nas dotarły w kolorze żółtym. Prezentują się bardzo przyzwoicie i wykonane zostały z materiałów niezłej jakości. Pałąk  wykonano z aluminium i jest dość elastyczny. Regulacja słuchawek jest na metalowych prowadnicach i działa bez zarzutu. Waga urządzenia to raptem 100 g, więc są lekkie i dosyć wygodne. Poduszki nauszników są miękkie i dobrze przylegają do uszu, jednakże po kilkugodzinnym użytkowaniu odczujemy lekki dyskomfort w postaci bolących uszu. W słuchawki wbudowany jest mikrofon umożliwiający prowadzenie rozmów telefonicznych.
Na prawej słuchawce umieszczono panel sterowania dzięki któremu można wykonać funkcje: parowania słuchawek z urządzeniem, kontroli głośności, przód/wstecz przy zmianie utworu oraz play/pauza i odbieranie/koniec rozmowy.
Przyciski są duże i nie ma problemu że pomylimy się przy wyborze właściwego.

genius_sluchawki6.jpg

Ładowanie urządzenia trwa od 2 do 3 godzin i naładowane słuchawki wystarczają na około 8-9 godzin odtwarzania dźwięku.

Słuchawki Genius HS-920BT grają całkiem przyzwoicie biorąc pod uwagę ich cenę. W trakcie odsłuchu muzyki słychać zarówno mocny bas jak i środkowe pasma. Wokal jest wyraźny i głos narratora podczas słuchania audiobooka jest czysty. Słuchawki grają głośno i niejednokrotnie musiałam je przyciszyć. Jakość dźwięku jest bardzo poprawna i chociaż nie zadowolą wszystkich użytkowników znajdą na pewno rzeszę zwolenników.

genius_sluchawki4.jpg

Słuchawki Bluetooth Genius HS 920BT to bardzo dobrze urządzenie na które warto zwrócić uwagę przy wyborze bezprzewodowego sprzętu. Nie znajdziemy w takiej cenie słuchawek tak wygodnych i dobrze grających. Jeśli nie chcecie przepłacać a szukacie słuchawek bez kabla warto pokusić się o Genius HS 920BT.

Cena od 95 zł

ocena8wujekpoleca