Test uchwytów samochodowych Xblitz – G PRO, SMART, SMART 2

W dzisiejszej recenzji będę miała przyjemność przedstawić wam 3 różne uchwyty samochodowe marki Xblitz. Zaczniemy sobie od wyglądu każdego z nich, sprawdzimy poziom trudności montażu, wymienimy możliwości jakie nam oferują a na koniec pokażę wam jak uchwyty prezentują się i funkcjonują w samochodzie i który szczególnie przypadł mi do gustu. Jakie modele będą testować? Będą to G PRO, Smart i Smart 2.

Smart i Smart 2 przyszły do mnie w nieco mniejszym opakowaniu niż G PRO. Wielkość pudełek spowodowana jest rozmiarami urządzeń. Wszystkie trzy pudełka są białe, na każdym z nich widnieje wizualizacja uchwytów.

1

Z tyłu pudełek znajdziemy krótkie specyfikacje urządzeń.

2

Zacznijmy od Xblitz G PRO – jest to największy z testowanych uchwytów. Zawartość zestawu:

3

4

Uchwyt został prawie w całości wykonany w kolorze czarnym, wyjątkiem jest srebrna obwódka na frontowej części urządzenia – ta została wykonana z błyszczącego materiału, odbija bardzo ładnie otoczenie niczym lustro. W tej części znajdujemy również logo ,,Xblitz”, pod którym kryje się ładowanie indukcyjne.

7

Od spodu umiejscowiony został srebrny przycisk, dioda a także port micro USB.

8

Boki trzymające nasze urządzenie od wewnątrz pokryte zostały gumką, która ma za zadanie chronić nasz sprzęt przed uszkodzeniem i przed przesuwaniem się. Z zewnątrz jest to zwykły plastik.

6

Reszta konstrukcji wykonana została ze śliskiego, silnego w dotyku tworzywa a więc będzie łatwo go przecierać z kurzu. Połączenie poszczególnych elementów jest banalnie proste – wystarczy odkręcić nakrętkę, włożyć zaokrągloną część w przeznaczone do tego miejsce a następnie zakręcić – gotowe. Wszystko trzyma się bardzo dobrze i nie przesuwa. Możemy być spokojni o nasz telefon czy tablet.

5

9

11

10

Drugi z testowanych uchwytów to Xblitz SMART. Zawartość zestawu:

15

Uchwyt został wykonany również w kolorze czarnym, wyjątkiem są obrotowe gumki, które będą podtrzymywać nasz telefon – zostały wykonane w przyjemnym dla oczu kolorze zielonym. Z przodu widzimy logo ,,Xblitz” a także port ładowania indukcyjnego.

16

Z tyłu uchwytu znajduje się slot na kabel micro USB.

18

21

Muszę tutaj jeszcze wspomnieć o tym, że uchwyt jest regulowany – można go wysuwać również w przód, przybliżając go tym samym w stronę naszej twarzy. Konstrukcja jest mocna a wszystkie elementy pasują do siebie idealnie.

23

21

22

Czas na opis wyglądu SMART 2. Zawartość zestawu:

40

Ten uchwyt nie będzie zaskoczeniem – również jest wykonany w kolorze czarnym. Z przodu również widnieje logo ,,Xblitz” ale tym razem znajduje się na dole.

41

Gumki podtrzymujące telefon zostały wykonane w kolorze czarnym.

45

Slot micro USB mamy umiejscowiony z tyłu.

47

Uchwyt prezentuje się ciekawie i jest bardzo łatwy w złożeniu – jak jego poprzednicy. Połączone elementy trzymają się równie mocno i stabilnie. SMART 2 również posiada wysuwany pałąk tudzież ramię.

46

44

Uchwyt G PRO wyposażony jest w technologię ładowania indukcyjnego o mocy 15W – dzięki niemu jesteśmy w stanie w szybki i łatwy sposób naładować swój telefon podczas jazdy samochodem, nie martwiąc się ciągłym pamiętaniem o zabraniu ze sobą kabla, żmudnemu  i denerwującemu podłączaniu go i plątaniu. Wkładamy wygodnie telefon i gotowe – zaczyna się ładować. Uchwyt ten ma szerokie ramiona a więc zmieści się w nim nie tylko telefon ale również tablet. Może się to sprawdzić w przypadku podróżującego z nami na przednim siedzeniu dziecka – z pewnością droga nie będzie mu się dłużyć oglądając ulubione bajki!

24
Uchwyt możemy zamocować do kratki wentylacyjnej lub przykleić do szyby. Montaż jest szybki sprawny i bezproblemowy. Na pochwałę zasługuje dolna półeczka, która dodatkowo stabilizuje urządzenie w uchwycie. Ramiona zaciskowe działają automatycznie – wystarczy włożyć telefon czy tablet i zamykają się one bezpośrednio na nim, idealnie dopasowując do rozmiaru urządzenia.
31
Przejdziemy teraz do uchwytu SMART 2 i tutaj również do czynienia mamy z ładowaniem bezprzewodowym więc powtórzę – dzięki niemu jesteśmy w stanie w szybki i łatwy sposób naładować swój telefon podczas jazdy samochodem. Wkładamy wygodnie telefon i gotowe – zaczyna się ładować.
W przypadku tego uchwytu również mamy dwie możliwości mocowania – przyklejenie do szyby lub przyczepienie do kratki wentylacyjnej Smart 2 jest mniejszy rozmiarem od G PRO więc siłą rzeczy będzie zajmował mniej przestrzeni w aucie.
29
Smart 2 wyposażony został w zaciskowe skrzydła, które również automatycznie dopasują się do szerokości naszego smartfona. Maksymalna szerokość jaką może osiągnąć to 82 mm.
30
Czas na Smart. I tutaj również nie ma zaskoczenia jest to uchwyt automatyczny z funkcją bezprzewodowego ładowania. Mocujemy go tak jak dwa poprzednie a więc za pomocą przyczepienia do kratki wentylacyjnej albo do szyby. Maksymalna szerokość jaką mogą osiągnąć ramiona uchwytu to tak jak w przypadku Smart 2 – 82 mm.
25
Przygotowałam dla was krótkie filmiki, które pokazują jak w fajny i wygodny sposób możecie wkładać smartfon do tych trzech modeli uchwytów. Obejrzyjcie i sami się przekonajcie i jak jest to banalnie proste i wygodne.
Uchwyt samochodowy Xblitz Smart 2
 Uchwyt samochodowy Xblitz Smart
Uchwyt samochodowy Xblitz G PRO
 
Czas na podsumowanie. Testowane dziś 3 modele uchwytów samochodowych Xblitz to: G pro, Smart i Smart 2. Wszystkie trzy modele posiadają te same funkcje podstawowe a więc ładowanie indukcyjne, automatycznie zamykane ramiona, dzięki którym idealnie dopasujemy mocowanie do naszego telefonu. Ładowanie przebiega bezproblemowo, pomimo założonych grubych pleców ochronnych na telefonie. O ile w obu modelach Smart możemy zamocować jedynie telefon, tak w przypadku G PRO mamy również możliwość umieszczenia w nim tabletu. Jako, że mam małe dzieci – to właśnie G PRO przypadł mi szczególnie do gustu. Pomyślałam, że jest to idealne rozwiązanie na dłuższą podróż by zająć czymś nasze maluchy i skupić się na spokojnej i bezpiecznej podróży. Wszystkie trzy uchwyty prezentują się w samochodzie bardzo dobrze. Wykonane zostały w czarnym uniwersalnym kolorze więc będą pasować zarówno w przypadku kierowcy kobiety jak i mężczyzny. Wykonanie jest dobrej jakości, wszystkie elementy pasują do siebie idealnie, nic się nie chwieje, nie odkręca, nie odkleja. Możemy więc być spokojni, że nasze urządzenia nie wypadną z uchwytu podczas drogi. Wszystkie trzy uchwyty zasługują na najwyższą ocenę i z czystym sumieniem polecam je każdemu.
LINKI DO SKLEPU: 
Cena uchwytu Xblitz G PRO – 179.00 zł
Cena uchwytu Smart –  179.00 zł
Cena uchwytu Smart 179.00 zł
ocena10
Sprzęt do testów dostarczył:
logo Xblitz