Test słuchawek LAMAX HighComfort ANC

Kolejne dwa odcinki będą dedykowane dwóm modelom słuchawek LAMAX. Nigdy dotąd nie mieliśmy przyjemności testować produktów tej marki więc zacznijmy od kilku słów wstępu.

LAMAX– firma specjalizująca się w dystrybucji kamer sportowych, rejestratorów jazdy i innej elektroniki, np. właśnie słuchawek. Producent deklaruje, że największy nacisk przy produkcji jest kładziony na doskonały stosunek ceny do jakości. Na stronie LAMAX każdy powinien znaleźć coś dla siebie a my dla was sprawdzimy już teraz czy warto.

Na pierwszy rzut weźmy LAMAX HighComfort ANC.

Urządzenie dotarło w niewielkim pudełku.  Z przodu opakowania widnieje wspomniany model.

1

2

W środku opakowania znajdujemy parę słuchawek starannie ulokowaną w  etui podróżnym, z drugiej strony umieszczono kabel ładujący USB-C, kabel audio 3,5 mm a także dokumentację.

4

5

Zacznijmy od futerału – został wykonany w całości w kolorze czarnym, z przyjemnego w dotyku materiału. Od góry widnieje duże logo ,, LAMAX”. Etui otwierane jest za pomocą płynnie działającego suwaka.

3

W środku po jednej ze stron znajduje się miejsce na słuchawki, natomiast po drugiej stronie mamy miejsce na kable – za czarną siatką, dzięki której elementy nie będą się wysypywać przy otwieraniu futerału.

6

Słuchawki prezentują się bardzo ciekawie z racji na swój tytanowy design. Sprawiają wrażenie ciężkich, muszle zostały przymocowane jakby śrubami. Nic bardziej mylnego – słuchawki te są lekkie i dodatkowo kompaktowo można je złożyć by zajmowały mniej miejsca. Z zewnętrznej strony muszli widnieje litera ,,A”.

11

Na lewej słuchawce znajduje się przycisk ANC, dioda wskazująca na jego status działania a także wejście mini jack.

10

Prawa słuchawka została wyposażona w przyciski zwiększania i zmniejszania głośności, wejście dla kabla ładującego a także przycisk parowania. Dodatkowo po tej stronie znajdują się dwie diody – jedna wskazuje na proces ładowania słuchawek a druga wskazuje na parowanie.

Specyfikacja techniczna:

Typ słuchawek Słuchawki na głowę, z aktywną redukcją szumu
Technologia bezprzewodowa Bluetooth 5.1
Wspierane kodeki aptX, aptX HD, AAC, SBC
Wspierane profile HFP 1.7, HSP 1.2, A2DP 1.3, AVRCP 1.6, SPP 1.2
Zasięg Bluetooth Do 10 m
Zakres częstotliwości 20 Hz – 20 kHz
Aktywna redukcja szumów Redukcja 28-30dB, hybrydowa aktywna redukcja szumów, chip AMS
Pojemność baterii 1050 mAh
Czas odtwarzania 50 h
Z ANC – 25h
Czas ładowania 2,5 godziny, za pierwszych 15 min do 5 h muzyki
Łączność USB-C, jack 3,5mm
Zestaw głośnomówiący Zintegrowany mikrofon. Sterowanie zestawem głośnomówiącym za pomocą przycisków na słuchawkach. Można odebrać, zakończyć lub odrzucić połączenie.
Funkcje Sterowanie utworami, sterowanie zestawem głośnomówiącym, regulacja głośności, aktywacja Asystenta Siri lub Google, aktywacja redukcji szumów
Masa łącznie ze stacją ładującą 320 g

 

Parowanie odbywa się za pomocą użycia właśnie tego przycisku, o którym wspomniałam wyżej. Wystarczy go przytrzymać przez około 4 sekundy, dioda zacznie migać na przemian – raz na niebiesko a raz na czerwono. Parowanie odbywa się szybko i bezproblemowo – usłyszymy komunikat ,,connected”.

Testowany model wyposażony został w łączność bezprzewodową Bluetooth 5.1 a więc możemy cieszyć się swobodą ruchu, gdziekolwiek z nich będziemy korzystać. Zasięg Bluetooth wynosi do 10 m i rzeczywiście do takiej odległości sprzęt działa bez zarzutu. Jeśli jednak jesteście zwolennikami połączenia tradycyjnego – w zestawie otrzymujemy kabel ze standardowym złączem jack 3,5 mm.

Słuchawki dobrze przylegają do uszu, gąbka jest miękka i z przyjemnością można ich używać przez wiele godzin nie męcząc przy tym uszu – nic się nie odgniata. Pałąk równie dobrze leży na głowie, równie miękki i równie wygodny. Słuchawki bardzo dobrze się prezentują i będą pasować do praktycznie każdego outfitu.

8

15

Przejdźmy jednak do najważniejszego – jak z odtwarzanymi dźwiękami na HighComfort ANC?

Muzykę odtwarzaną na tym modelu określiłabym przede wszystkim jako mocną i z pazurem. Wszystkie tony są konkretnie zaznaczone, basy idealnie słyszalne – ciężkie. Wokale są czyste i generalnie odtwarzanie dźwięków tym modelem sprawia przyjemność i dostarcza wielu wrażeń. Do codziennego użytku – słuchania muzyki – różnych gatunków – strzał w dziesiątkę. Mi najbardziej przypadł do gustu mocny rock odtwarzany tym modelem. Naprawdę słuchawki spisują się rewelacyjnie. Oczywiście model ten będzie równie dobry do innej formy spędzania czasu – oglądania filmów czy ulubionego serialu.

Do świetnych wrażeń dźwiękowych z pewnością przyczynia się zastosowana w tych słuchawkach technologia ANC – aktywna redukcja szumów, która swoją rolę spełnia bardzo dobrze. Stale bada ruch w naszym otoczeniu i dzięki 2 mikrofonom usuwa hałas otoczenia. Pozostaje nam delektować się odtwarzanym w słuchawkach materiale. Krzyczące otoczenie jest w stanie wyciszyć się nawet o 30 dB.

Obsługa słuchawek należy do łatwości a wszystkie potrzebne nam do tego celu informacje znajdujemy w dołączonej do zestawu dokumentacji.

20230910_170639

7

Na plus zasługuje możliwość kompaktowego składania tych słuchawek i wygodne transportowanie ich w załączonym do zestawu etui, które dodatkowo ochroni je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

14

 

13

Asystenci głosowi – to kolejna z funkcji jakie obsługuje ten model i wszystko działa bez zarzutu.

Ładowanie urządzenia odbywa się za pomocą kabla USB-C – słuchawki są w stanie pracować na jednym ładowaniu aż około 50 godzin bez ANC. (Z włączonym ANC – połowę tego czasu). Status ładowania wskazuje dioda umiejscowiona na lewej słuchawce.

LAMAX HighComfort ANC to ciekawie wyglądające i bardzo dobrej jakości słuchawki, które zostały wyposażone w łączność bezprzewodową Bluetooth 5.1 (zasięg do 10 metrów), funkcję sterowania asystentami głosowymi, aktywną redukcję szumów i baterię o pojemności 1050 mAh. Słuchawki są w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu aż 50 godzin! (Z włączonym ANC połowę – 25 godzin). Zgodzicie się, że to imponująca możliwość.  Użytkowanie a także sterowanie tym modelem jest wygodne i nikomu nie powinno sprawić trudności. HighComfort ANC są dostępne na stronie producenta za około 457,00 zł. Serdecznie polecamy!

Link do strony producenta – LAMAX HighComfort ANC

ocena9

Sprzęt do testów dostarczył producent:

lamax logo