Test słuchawek dousznych LAMAX – Tones1

Dziś mam przyjemność sprawdzić kolejny z modeli słuchawek LAMAX – tym razem dousznych – Tones1.

Słuchawki dotarły do mnie w małym pudełku, z jego przedniej części dowiadujemy się jak prezentuje się mniej więcej testowany model.

Na odwrocie pudełka znajdujemy kilka informacji technicznych dotyczących urządzenia.

W środku pudełka znajduje się małe czarne etui, dokumentacja a także krótki, czarny kabel USB.

Etui jest – jak już wspomniałam wyżej – niewielkie i lekkie. Wykonane w całości w kolorze czarnym.
Z przodu widnieje logo LAMAX. Etui otwiera się do góry – zawias działa płynnie i lekko.
Z tyłu futerału umieszczono nazwę testowanego modelu – Tones 1.
Po otwarciu futerału ładującego naszym oczom ukazuje się para słuchawek.

Słuchawki są niewielkie, na każdej z nich usytuowana została mała dioda, która wskazuje nam status działania urządzenia.
W zestawie nie znajdziemy żadnych nakładek silikonowych, dzięki którym bylibyśmy w stanie dobrać odpowiednią wielkość do kształtu naszych uszu.
Trochę nad tym ubolewam bo moje uszy są małe i często słuchawki wypadają mi z uszu, co jest bardzo irytujące.
W przypadku LAMAX Tones1 jestem w stanie umieścić słuchawki w uszach i nawet się trzymają ale jak dla mnie są za twarde a silikonowe nakładki to jednak dla komfortu moich uszu podstawa.
Nie mniej jednak jeśli wy nie macie problemu z małymi uszami – dla was mogą okazać się idealną propozycją. Zerknijmy do specyfikacji technicznej testowanego urządzenia:

Parametry techniczne

Typ słuchawekBezprzewodowe słuchawki nauszne bluetooth
SterowanieDotykowe
Technologia bezprzewodowaBluetooth 5.3
Obsługiwane kodekiAAC
Zasięg BluetoothDo 15 m
Zakres częstotliwości20 Hz – 20 kHz
Rozmiar przetwornika10 mm
Pojemność akumulatora stacji ładującej300 mAh
Pojemność baterii w słuchawce30 mAh
Czas odtwarzaniaGłośność 50 % – 8 godzin
Głośność 80 % – 7 godzin
Całkowity czas słuchania40 godzin
Czas ładowania słuchawek od 0% do 100%1 godzin
Czas ładowania stacji ładującej od 0% do 100%85 min
ŁącznośćUSB-C do ładowania
CechyObsługa asystenta głosowego (Siri, Asystent Google), sterowanie utworami (odtwarzanie/pauza, następny/poprzedni utwór), regulacja głośności, zintegrowany mikrofon (sterowanie połączeniami telefonicznymi – odbieranie/odrzucanie i kończenie połączeń), można używać tylko jednej słuchawki, wskaźnik LED, ergonomiczna konstrukcja, odporne na pot i wilgoć.
Waga3,4 g (pojedyncza słuchawka), 36 g (ze stacją ładującą)
Wymiary stacji ładującej52,55 × 25,8 × 49 mm

Jak widzimy, wymiary etui są bardzo niewielkie bo jest to 52,55 x 25,8 x 49 mm. Waga futerału wraz ze słuchawkami to zaledwie 36 g. Zestaw jest więc naprawdę minimalistyczny, lekki, poręczny i delikatny.


Jak z jakością odtwarzanej muzyki?
Jest dobra – czysta, tony niskie są dobrze zaznaczone. W tym miejscu pragnę wspomnieć o cenie tego modelu – 119zł – biorąc pod uwagę tak rozsądną cenę jakość jest zadowalająca.

Tones1 zostały wyposażone we wbudowany mikrofon – jesteśmy więc w stanie prowadzić za ich pomocą rozmowy i nie napotykamy tutaj żadnych problemów. Nasz głos jest wyraźnie słyszany, równie dobrze słychać rozmówcę.

Urządzenie korzysta z Bluetooth 5.3 i łączność również działa bez zarzutu. Parowanie ze smartfonem trwa dosłownie moment. Telefon od razu zauważył słuchawki i szybko się z nimi połączył. Zasięg słuchawek to około 15 metrów.

Jak możecie zauważyć na powyższym zrzucie – poziom naładowania słuchawek sięga 90 % – możemy więc cieszyć się korzystaniem z dźwięku od razu po zakupie, bez konieczności uprzedniego naładowania ich.

Na jednym ładowaniu jesteśmy w stanie korzystać z dźwięku do 8 godzin a dzięki kompaktowemu etui możemy zwiększyć ten czas aż o 32 godziny. Jeśli już zużyjemy dostępną moc mamy opcję 60-minutowego ładowania, dzięki któremu znów pojemność ta będzie pełna.

Jeśli chodzi o sterowanie Tones1 – odbywa się za pomocą dotyku. Tutaj początkowo miałam kłopot z rozeznaniem ilości kliknięć dla pożądanych reakcji. Praktyka czyni jednak mistrza.

Słuchawki uruchamiają się automatycznie po wyjęciu z etui i łączą za pomocą bluetooth z zapamiętanym wcześniej urządzeniem. Jeśli się z jakiegoś powodu nie włączyły – należy dotknąć i przytrzymać przez 3 sekundy pałąk słuchawki poniżej diody. Jest to przycisk o wielu funkcjach – przytrzymanie go przez około 5 sekund spowoduje wyłączenie słuchawek.

Odtwarzanie a także pauza – jedno dotknięcie

Zmniejszenie głośności – dwukrotne dotknięcie lewej słuchawki na pałąku poniżej diody

Zwiększenie głośności – dwukrotne dotknięcie prawej słuchawki na pałąku poniżej diody

Odebranie połączenia – jedno dotknięcie

Zakończenie połączenia – dotknięcie i przytrzymanie przez około jedną sekundę

Odrzucenie połączenia – dotknięcie i przytrzymanie przez około dwie sekundy

Aktywacja asystenta głosowego – trzykrotne dotknięcie lewej słuchawki na pałąku poniżej diody

Zmiana na następny utwór – przytrzymanie prawej słuchawki przez około 3 sekundy

Zmiana na poprzedni utwór – przytrzymanie lewej słuchawki przez około 3 sekundy.

Sterowanie słuchawkami nie jest niczym skomplikowanym – wystarczy tylko załapać co włącza daną funkcję. Asystenci głosowi działają również bez zarzutu.

Podsumowanie:

Testowane dziś słuchawki LAMAX Tones1 to model douszny, minimalistyczny. Zostały wykonane w kolorze czarnym, futerał również. Ten kompaktowy zestaw waży zaledwie 36 g. Zostały wyposażone w łączność bezprzewodową bluetooth 5.3, działającą bez zarzutu. Na jednym ładowaniu są w stanie grać przez 8 godzin, dzięki etui możemy wydłużyć czas odtwarzania o jeszcze 32 godziny. Słuchawki odtwarzają dobrej jakości dźwięki i są idealną propozycją dla każdego, kto szuka czegoś w rozsądnej cenie. Tones1 są dostępne na stronie producenta w promocyjnej cenie 119,99 zł.

Link do sklepu – Tones1 LAMAX

Sprzęt do testów dostarczył producent: